Сечовий міхур не питає: чи зручно нам зараз сходити до туалету? Він вимагає: звільни мене! І повірте, змушувати його терпіти – це не найкраще рішення.
Мало цього, лікарі застерігають: у довгостроковій перспективі, за таке терпіння доведеться дорого заплатити.
Чи погано терпіти занадто довго?
Це нормально, якщо іноді потрібно потерпіти кілька хвилин, щоб добігти до туалету. Проблеми виникають тоді, коли терпіння стає звичкою. Саме це може мати досить серйозні наслідки. І краще про них дізнатися заздалегідь, щоб вчасно вжити заходів.
Інфекції

Затримка сечі протягом багатьох годин може призвести до ІМП. Сеча містить токсичні речовини, від яких необхідно позбутися організму. Отже, в сечовому міхурі накопичуються як кислі речовини, так і аміак, який може пошкодити стінки сечовивідних шляхів, викликаючи інфекцію.
Збільшення сечового міхура
У всіх – різний об’єм сечового міхура. Але, як правило, в ньому міститься від 150 до 220 мл рідини. Коли він наповнюється, активуються рецептори, які попереджають наш мозок про те, що пора до туалету.
Якщо в цей момент ми не підемо і продовжимо триматися, сечовий міхур буде наповнюватися все більше. Саме тоді починаються ломота і болі.
Через те, що сечовий міхур переповнюється, його стінки починають розтягуватися, що може призвести навіть до різних ушкоджень.
Камені в нирках

Біль, спричинена нирковою колькою – одна з найсерйозніших. Якщо ви візьмете за звичку занадто довго затримувати сечу, то підвищиться ймовірність виникнення ниркової коліки.
Це пов’язано з тим, що в нирках починають утворюватися дрібні кристали через концентрацію кальцію, фосфатів, амонію і магнію. Вони осідають у нирках і утворюють камені, які дуже важко видалити.
Уретральний рефлюкс
Уретральний рефлюкс виникає, коли сеча замість того, щоб викидатися назовні, повертається в уретру і нирки. Це може призвести до дуже серйозних інфекцій. Також цей стан може спричинити пошкодження нирок.
Дискомфорт, судоми і втома

Навіть якщо немає інфекції, каменів або рефлюксу, простий факт занадто довгого утримання сечі, вже викликає дискомфорт, судоми і втому. Тому важливо, щоб, якщо вам хочеться помочитися, не потрібно терпіти більш ніж 10-15 хвилин, щоб сходити до туалету.
Стаття несе інформаційний характер. Будь-які поради, в першу чергу, обговорюйте зі своїм лікарем.