Чому у людей радянських часів часто виникає ностальгія за смаком їжі з СРСР

5594

Не секрет, що люди, які виросли за часів Радянського Союзу, зі щемливою тугою в душі згадують, наскільки смачною була їжа в ті часи, а не ця барвиста і різноманітна в сучасних супермаркетах. Можливо, тоді хотілося чогось більшого, але тільки з роками починаєш цінувати якість продуктів.

У чому секрет хорошого смаку продуктів із СРСР

Харчова продукція була без добавок. Країна таки дбала про своїх громадян, щоб вони отримували повноцінну та корисну їжу. Тому продукти не містили стабілізаторів, барвників, консервантів, а тим паче будь-яких Е-шок. Можливо, вона й мала бляклий вигляд, і термін придатності був коротшим, але можна було їсти без побоювання, що в порції знаходиться неймовірна кількість хімії.

Продукція за ГОСТом. Від технологій не можна було відходити. Вони розроблялися з урахуванням вимог корисності та якості їжі для людей. Їх суворо дотримувалися, бо можна було зазнати серйозного покарання, аж до арешту.

Якісна ковбаса. Вимоги до продукції дозволяли виробляти лише хорошу ковбасу, в якій справді було м’ясо, та ще й кількох видів. Хоч пізніше і пішов жарт, що варену ковбасу роблять з паперу, але ті ж жартівники вминали її за обидві щоки. Принаймні вона була не гірша, ніж коли м’ясо почали замінювати соєю, добавками та борошном.

Молочна продукція. У сучасних супермаркетах на полицях можна знайти молочну продукцію на будь-який смак. Жирність від нуля і вище, з добавками ягід та фруктів, термін придатності, правда, теж насторожує, бо не може так довго зберігатися молочна продукція. Тому люди нудьгують за тою сметаною, яка продавалася з бідонів. Можливо, вона теж не була аж такою натуральною, але не мала такого порошкового вигляду.

Чай. Пачка чаю була простою до неможливості, зате в його натуральності не виникало сумнівів. Він завозився гуртом і розфасовувався вже на місцевих фабриках. Стандартна пачка зі «слоном» могла важити 50 чи 100 г.

Не можна заперечувати те, що існував дефіцит, і треба було іноді відстояти довгу чергу за продуктами. Не завжди були доступні цукерки, дорога риба та екзотичні фрукти. Але й простої продукції було достатньо, щоби на обід подати повноцінну їжу з якісних продуктів.

Поділіться коментарем