Чому у ваших бабусь і дідусів не було харчової алергії, а у вас є…

186

У ваших бабусь і дідусів була харчова алергія? У моїх точно не було. Порівняння зі зростаючою епідемією харчової алергії, яка погіршується з кожним поколінням, вражає. Згідно з дослідженням, опублікованим 2013 року Центрами з контролю та профілактики захворювань, харчова алергія серед дітей зросла приблизно на 50% у період з 1997 по 2011 рік.

Хоча можна стверджувати, що раніше тестування на харчову алергію та/або харчову чутливість не було поширене, і що цій проблемі приділялося набагато менше уваги, сьогодні явно спостерігається збільшення кількості задокументованих випадків харчової алергії.

Тож які можуть бути причини того, що ваші бабусі та дідусі не мали харчової алергії?

Насправді все досить просто…

food allergies

7 причин, чому у ваших бабусь та дідусів не було харчової алергії

1) Вони їли справжню сезонну їжу.

Їжа надходила з ферм та невеликих ринків на початку 1900-х років, і оскільки харчові консерванти ще не були широко поширені, їжа була свіжою. Через відсутність переробленої їжі їхній раціон був багатим на поживні речовини, що дозволяло їм отримувати необхідну кількість поживних речовин з їжі.

Для немовлят цінувалося грудне молоко, і воно завжди було в сезон.

2) Вони не сиділи на дієтах і не гралися в обмежувальні ігри зі своїм тілом і метаболізмом. Вони їли їжу, коли вона була доступна.

Наші бабусі та дідусі не стали жертвами модних дієт, харчового маркетингу, підрахунку калорій та інших шкідливих звичок у харчуванні, які є популярними сьогодні (частково тому, що маркетингової інфраструктури ще не існувало). Завдяки цьому вони мали здоровий метаболізм і харчувалися відповідно до потреб і бажань свого організму.

3) Вони готували їжу вдома, використовуючи традиційні методи приготування з нуля.

Купувати напівфабрикати не було можливості, а їсти в ресторанах було рідкісною розкішшю. На щастя для наших бабусь і дідусів, ці звички насправді зміцнили їхнє здоров’я.

4) Вони не їли харчових добавок, стабілізаторів та загусників.

На початку 1900-х років їжу ще не обробляли добавками, антибіотиками та гормонами, які допомагали зберегти термін придатності та набивали кишені виробників харчових продуктів коштом здоров’я споживачів.

5) Вони їли тварину цілком, включаючи багаті мінералами кісткові бульйони та м’ясо внутрішніх органів.

Кістки тварин зберігали або купували для приготування бульйонів і супів, а м’ясо внутрішніх органів завжди займало особливе місце на обідньому столі. Ці продукти цінувалися за свої лікувальні властивості та ніколи не пропадали даремно.

6) Вони не зверталися до лікаря, коли відчували себе хворими, і не приймали ліків за рецептом. Візити до лікаря приберігали для випадкових травм і небезпечних для життя хвороб.

Коли у них підвищувалася температура, вони перечікували. Коли їх нудило, вони їли супи, бульйони та багато відпочивали. Вони не мали лікаря чи медсестри на швидкому наборі та довіряли природному процесу зцілення організму набагато більше, ніж ми сьогодні. Їжа для них була ліками, незалежно від того, усвідомлювали вони це чи ні.

7) Вони проводили багато часу на свіжому повітрі.

У наших бабусь і дідусів не було вибору залишатися вдома і грати на своїх телефонах, комп’ютерах та ігрових системах. Вони грали на оригінальній ігровій станції: велосипедах, гойдалках і старій добрій матінці-природі!

Як ці речі стосуються харчової алергії?

Харчування впливає на кожну клітину нашого організму. Здоров’я наших клітин залежить від дієти та способу життя. Клітини створюють тканини, тканини створюють органи, а ми складаємося з системи органів. Якщо ваше харчування неадекватне, цілісність кожної клітини, тканини та органу вашого тіла постраждає. Таким чином, ви можете бути більш чутливими до певних продуктів.

А що ви думаєте про це? Будь ласка, поділіться в коментарях!

Поділіться коментарем