Чому ви дратуєтесь коли поруч плямкають та сьорбають: насправді – це ознака серйозного психічного розладу

29794

Мало кому подобається, коли хтось поруч їсть не дотримуючись правил пристойності. Але виявляється, є люди, які просто божеволіють, якщо хтось починає голосно сьорбати юшку і плямкати жуйкою.

Якщо ви один з таких людей, то не хвилюйтеся. Це настільки поширене захворювання, що у нього вже є назва: мізофонія.

фото rolloid.net

Мізофонія – це аномалія головного мозку, яка вражає лобову частку. Хоча термін «мізофонія» був придуманий у 2001 році, багато вчених скептично ставилися до цього діагнозу.

Однак звіт, недавно опублікований в журналі Current Biology, показав, що люди з мізофоніею, неврологічно відрізняються від людей без неї.

Вчені виявили, що у людей, які страждають на мізофонію, спостерігаються зміни в мозковій діяльності, коли вони чують «спусковий гачок». Тобто, хтось поруч починає голосно сьорбати і плямкати.

фото rolloid.net

Але що саме це означає?

Згідно з дослідженнями Гарвардської медичної школи, мізофонія – це стан, який змушує людей відчувати емоційний вплив від таких звуків, як позіхання, жування, хропіння або навіть дихання.

«Це справжній розлад, який серйозно підриває функціонування, соціалізацію та, врешті решт, психічне здоров’я людини».

Візуалізація мозку показала, що у людей з мізофоніею є аномалія механізму емоційного контролю. Через яку їх мозок стає перезбудженим, коли вони чують такі звуки.

Для дослідження вчені використовували МРТ, яке мірило активність мозку учасників, коли вони слухали дратівливі звуки.

Вони класифікували звуки на три категорії:

фото rolloid.net
  • нейтральні (дощ або кипляча вода),
  • неприємні (крик, плач людини або дитини)
  • тригерні або дратівливі (плямкання).

Дослідники виявили, що, коли люди з мізофоніею чують тригерні звуки, крім збільшення мозкової активності, вони також відчувають фізичні реакції. Такі як – потовиділення і прискорене серцебиття.

фото rolloid.net

Більш того, вони виявили, що пацієнти з мізофоніею мали дуже схожі клінічні характеристики.

Дослідники заявили, що когнітивно-поведінкова терапія, ймовірно, може поліпшити стан хворого. Або, потрібно з повагою ставиться до цієї людини і не видавати при ньому дратівливі звуки.

Поділіться коментарем