Багато городників знають, що яєчна шкаралупа для городу представляє велику цінність. Немає сенсу викидати стільки кальцію, якщо його можна застосувати практично.
Якщо у тебе є територія біля будинку, де можна зробити компостну яму, то настійно рекомендуємо її зробити. Але ось яєчну шкаралупу не поспішай туди викидати, вона нам знадобиться в інших місцях.
Яєчна шкаралупа для городу

У сучасному світі все більше популярності набирає еко-рух. Він спонукає людей сортувати органічні відходи, щоб відправити їх назад в землю. Краще перетворити їх в якісне добриво, ніж відправити на смітник гнити в пакетах.
Добриво
Карбонат кальцію можна купити, можна взяти з крейди, а можна з яєчної шкаралупи. Тільки потрібно обов’язково дуже дрібно її розтерти. Порошок додають до землі по осені, тоді до весни кальцій вже почне діяти.
Більш того, кальцій зі шкаралупи виділяється дуже повільно і довго. Так що це добриво забезпечує грунт кальцієм на роки вперед. Близько 40 потовчених шкарлупок потрібно на 1 квадратний метр землі.
Нейтралізатор кислотності ґрунту

Кальцій карбонат зменшує кислотність ґрунту, що дуже корисно на кислих грунтах. Можна кидати шкарлупу в компост, а потім додавати його на грядки. Або ж їх можна перемолоти в порошок і змішати прямо з землею.
Контейнер для розсади

Багато городників використовують маленькі пластикові стаканчики для розсади. У хід йдуть навіть баночки з-під йогурту. Але навіщо брати пластик, якщо можна використовувати яєчну шкаралупу?
Попередньо потрібно правильно яйця розбивати: акуратно і тільки з одного кінця. У підсумку, повинна вийти форма для вирощування розсади. Головна її перевага полягає в тому, що вона вже буде готова для посадки. Шкаралупа буде живити рослину в землі в період зростання.
Мульча

З яєчної шкаралупи виходить відмінна мульча для городніх рослин.
Така мульча буде добре утримувати вологу і не буде давати рости бур’янам. Перевага її в тому, що кальцій не буде гнити.
Літературний переклад – Маруся Фріман