Чому закваска легше засвоюється?

144

Вже деякий час відомо, що глютен не дуже корисний для травної системи. Звичайно, це білок, і людський організм потребує його, але реакція вашого організму на глютен часто не варта користі. Але для багатьох людей розлучитися з глютеном може бути важко. Круасани, макарони, тістечка та печиво, навіть просто звичайний хліб! Це основні продукти, які важко замінити. Тому, хоча деякі люди їдять холодну індичку без глютену, інші прагнуть знайти баланс. Багато з тих хто не страждає на целіакію знайдуть цей баланс у заквасці.

Чому закваска легше засвоюється?

Але чому закваска засвоюється легше? Ось про що ми поговоримо сьогодні.

Почнімо з того, що закваска підійде не для всіх, але вона може бути хорошою альтернативою, якщо ви хочете зменшити споживання глютену. Це тому, що кишки можуть розщеплювати закваску краще, ніж, наприклад, рафінований білий батон. Добре відомо, що ферментована їжа чудова для кишківника, а це, по суті, і є закваска. Закваска, яка використовується для випікання батона на заквасці, є біомом мільярдів корисних бактерій.

Згідно з деякими дослідженнями, через процес бродіння хліб на заквасці діє як пребіотик, а це означає, що клітковина в хлібі допомагає живити «хороші» бактерії у вашому кишківнику. Ці бактерії важливі для підтримки стабільної, здорової травної системи.

Завдяки цьому процесу бродіння закваска також містить менше глютену, ніж інші види хліба. Це тому, що кислота, що міститься в хлібі, розщеплює білки глютену навіть перш ніж ви насолоджуєтеся хлібом! Тож якщо у вас є непереносність глютену (а не целіакія), вам, ймовірно, буде набагато легше засвоїти це.

Найкраще у заквасці те, що її можна знайти скрізь! Закваска — це стародавня техніка приготування хліба, але зі зростанням кількості людей, які виявляють інтерес до власного харчування, а також за майже два роки ізоляції та випробувань всіх видів домашньої випічки, спостерігається нове зростання випічки з закваски на замовлення. І вони теж не просто роблять хліб!

Крім того, що закваска легко засвоюється, є й інші способи, як закваска може принести користь вашому організму.

Користь закваски для здоров’я

1. Підтримує загальні функції організму

Закваска багата необхідними вітамінами та мінералами, які необхідні організму для функціонування. Коли використовується борошно хорошої якості, ця поживна щільність збільшується в десятки разів. Молочна кислота, яка утворюється в процесі бродіння, також означає, що поживні речовини, що містяться в заквасці, легше засвоюються організмом, збільшуючи доступність фолієвої кислоти, калію та магнію.

2. Допоміжний засіб у профілактиці захворювань

Ті ж молочнокислі бактерії також сприяють підвищенню антиоксидантів, які містяться в заквасці, особливо якщо порівнювати з більш звичайним хлібом. Ці антиоксиданти захищають ваші клітини від окислювальних пошкоджень, які можуть сприяти хронічним захворюванням, таким як хвороба Альцгеймера, хвороби серця та рак.

3. Знижує рівень цукру в крові

Підвищення рівня цукру в крові призводить до глобальних проблем зі здоров’ям, оскільки цукровий діабет стає все більш поширеним. Дослідження показують, що заміна білого хліба на хліб із закваски може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові. Бактерії, що бродили, мають унікальний вплив на крохмаль, який змінює структуру молекул хліба. Це означає, що ваше тіло засвоює їх повільніше, в кінцевому підсумку знижуючи глікемічний індекс хліба і сприяючи зниженню стрибків інсуліну після їжі.

Хліб на заквасці — це покращене травлення та незліченна кількість інших переваг для здоров’я! Якщо ви не зовсім готові знизити споживання глютену, можливо, настав час взяти трохи закваски й подивитися, як воно буде!

Поділіться коментарем