З початком весни дачники в передчутті дачного сезону все частіше дістають свої колекції насіння і планують, що і де будуть садити. І звичайно ж в першу чергу думають про квіти — адже після зими так хочеться яскравих фарб. Одне із головних питань — які самі квити розтушувати на клумбі перед будинком, щоб радували око і створили гарний настрій. Ми пропонуємо вам посадити чудові петунії. Це перевірений спосіб для ідеальної клумби, тому що ці квіти радують різнокольоровістю та красою.

Яскрава бразильська красуня Петунія – багаторічна рослина, що вже понад сто років прикрашає собою веранди та клумби приватних помешкань. Взагалі-то цю вибагливу рослинку посадити можна й вдома у квітковому горщику або у якомусь кашпо. Це можливо здійснити у будь-який спосіб, садите ви насіння в пісок, грунт або навіть у сніг.

І ще одне. Аби ваша сівба не була марною працею, перш за все, обов’язково слід обзавестися якісним насінням. Якщо бажаєте заручитися успіхом, тоді сійте насіння петунії наприкінці лютого і аж до середини березня. Температура повітря не повинна опускатися нижче від двадцяти п’яти за Цельсієм, якщо ви бажаєте, щоб ваше насіння зійшло. Проте, ми розглянемо сьогодні, як посадити декілька сортів петунії не з насіння, ба навіть і з драже.

Для цього діла вам знадобляться:
- Грунт
- Насіння петунії
- Субстрат з кокосу
- Півтора міліграми фунгициду
- Півтора десятка контейнерів з кришечками
Розпушеним грунтом необхідно наполовину заповнити наші невеликі контейнери. Аби вберегти наші рослини від грибкових захворювань, потрібно буде півтора міліграми фунгіциду розвести в одному літрі води та розпилювачем розбризкати сполуку. Марганцевокислий калій теж може слугувати для цієї мети. Обробіть його розчином грунт.
Кокосовий субстрат у вологому вигляді потрібно викласти на грунт. Тепер його треба легенько притрамбувати. Шар не повинен перевищувати одного сантиметра.

Розростається петунія чудово. Тому не потрібно класти до кожного контейнера більше, як три драже. Це зручно робити намоченою в воду зубочисткою. Перед тим, як закрити кожен контейнер, необхідно обробити його вміст фунгіцидом іще раз. Назву сорта квітки та коли посадили насіння, не забуваємо вказувати на кришці контейнеру.

Щодня аж до появи перших сходів необхідно застосовувати для розсади спеціальні фітолампи, вимикаючи їх лише на темний час доби. На декілька годин час від часу кришки контейнерів потрібно відчиняти. Звичайно, кришечки мусять бути трохи відчинені увесь час, коли перші росточки нарешті з’являться.
А взимку для петунії підійде місце, що добре освітлюється та зволожується. Температура має становити десять-п’ятнадцять градусів за Цельсієм. У холодну пору року два-три рази на місяць рослини необхідно поливати.

Ці чудові петунії гідні стати прикрасою вашої дачі і радувати вас своїми прекрасними квітами. До того ж це перевірений спосіб для ідеальної клумби, який важко переоцінити.