Яйця
Яйця містять багато білка та інших корисних поживних речовин. Але як щодо холестерину? В одному яйці його міститься близько 200 міліграмів. Попри це, існує мало доказів того, що вживання яєць підвищує ризик серцевих захворювань або інсульту. Одне яйце на день — це, мабуть, нормально. Просто зверніть увагу на кількість насичених і трансжирів, які ви їсте. Саме вони підвищують рівень холестерину.
Кава
Багато людей люблять починати день з чашки свіжої кави. Вона не підвищує ризик розвитку раку або серцевих захворювань (але дослідження показують, що нефільтрована кава або кава у френч-пресі може підвищити рівень холестерину). Вона може навіть мати переваги, наприклад, стримувати апетит і знижувати ризик певних захворювань, включаючи хворобу Паркінсона і камені в жовчному міхурі. До п’яти чашок кави на день — це нормально, якщо кофеїн вам не заважає, ви не вагітні та не додаєте до неї вершки, цукор або сиропи.
Шоколад
Чи корисна для вас плитка молочного шоколаду? Ні, але темний шоколад трохи кращий. Він містить антиоксиданти. І є докази того, що він може допомогти зі здоров’ям серця, діабетом, роботою мозку тощо. Але обов’язково читайте етикетку. Ці переваги не діють, якщо шоколад не містить щонайменше 70% какао.
Червоне вино
Червоне вино містить корисний для серця ресвератрол. Так само як і виноград, яблука, малина та інші фрукти. Але тієї кількості ресвератролу, яку ви отримуєте з келиха вина зрідка або навіть щодня, недостатньо для того, щоб відчутно вплинути на ваше здоров’я. Якщо вам подобається червоне вино, його можна пити в помірних кількостях. Але якщо ви цього ще не робите, не варто й починати. Пам’ятайте, що надмірне вживання алкоголю, навіть червоного вина, шкідливе для здоров’я.
Червоне м’ясо
Невеликий стейк містить понад 40 грамів білка, а також такі поживні речовини, як кальцій, залізо, магній і вітамін B12. Але він також містить велику кількість насичених жирів і холестерину. Існують докази того, що червоне м’ясо підвищує ризик інсульту, серцевих захворювань і деяких видів раку. Оброблене м’ясо, таке як ковбаса, бекон і салямі, особливо шкідливе для здоров’я. Обмежте споживання червоного м’яса до 350-500 грамів на тиждень. Обирайте нежирні сорти м’яса та уникайте перероблених продуктів.
Хліб
Цільнозерновий хліб може бути хорошим джерелом поживних речовин і клітковини. Вони також знижують ризик серцевих захворювань, раку, діабету та інших хвороб. Але в більшості упакованих хлібів їх небагато, якщо взагалі є. Однією з ознак того, що зерна очищені, а не цільні, є напис на упаковці “збагачений”. Експерти рекомендують, щоб принаймні половина зерен, які ви їсте, були цільнозерновими.
Салат
Найкраще обирати темну листову зелень, а не салат айсберг. Уникайте таких речей, як сухарики або смужки вонтони. Заправляйте салат оцтом (або лимонним соком) і корисною для серця оливковою олією, а не жирним соусом або іншими вершковими приправами.
Картопля
Здається, що це не здорова їжа. Але картопля насправді є хорошим джерелом енергії з нежирних вуглеводів, вітамінів (С і А) і калію. А шкірка — чудове джерело клітковини. Солодка картопля ще корисніша: вона містить у 1,5 рази більше вітаміну А, ніж ваша добова норма. Але слідкуйте за тим, як ви її готуєте та подаєте до столу. Запечена або смажена картопля — кращий вибір за картоплю фрі.
Протеїнові батончики
Вони є хорошим джерелом білка. Але остерігайтеся доданих цукру, солі та жиру. Оброблені та упаковані продукти, як правило, не такі корисні, як цільні продукти. Якщо ви здебільшого добре харчуєтеся, швидше за все, додатковий білок вам не потрібен. Прочитайте етикетку, щоб вирішити, чи дійсно ваш батончик корисний для здоров’я. Якщо ви не впевнені, спробуйте замість нього жменю горіхів.
Апельсиновий сік
Апельсиновий сік містить багато вітаміну С і калію. Деякі апельсинові соки також містять кальцій. Але фруктові соки можуть містити стільки ж цукру, скільки й газована вода. Їх можна пити в помірних кількостях. Але ще краще їсти цілі фрукти, які містять клітковину, відсутню в соку. З’їжте апельсин або змішайте його зі смузі.