Птиця
Ми розуміємо: сире куряче м’ясо слизьке, коли його дістають з пакування, і вам хочеться це змити. Але згідно з даними Міністерства сільського господарства США, безпечніше знищити бактерії при приготуванні. Нещодавнє дослідження вивчало людей, які мили сиру птицю перед їжею. 60% з них мали бактерії в раковині, а 26% перенесли бактерії на салат-латук.
Попередньо вимиті салати
Якщо на пакетику написано, що зелень була попередньо вимита, нема потреби пропускати її через друшляк. Багато готових салатів проходять через систему потрійного миття, щоб видалити природний бруд.
Яйця
Перед тим, як курка знесе яйце, шкаралупа покривається тонким шаром, який називається “цвіллю”. Це запобігає потраплянню бактерій у крихітні пори шкаралупи. Комерційні виробники яєць очищають яйця таким чином, щоб зберегти цей шар недоторканним. Миття яєць в домашніх умовах не видаляє мікроби, а лише пропускає їх всередину. Завжди зберігайте яйця в холодильнику і ретельно їх готуйте.
Червоне м’ясо
Ви не можете змити всі бактерії з червоного м’яса. Деякі з них знаходяться глибоко у волокнах. Ті, що відірвуться, перехресно забруднять вашу раковину і все, що в ній знаходиться. Найбезпечніший спосіб вбити всі бактерії на червоному м’ясі — приготувати його до внутрішньої температури не менше 145 градусів.
Гриби
З одного боку, рекомендуємо мити всі продукти, на етикетці яких не вказано “попередньо вимиті”. З іншого боку, гриби — це маленькі губки, які всмоктують воду; і, можливо, деякі бактерії разом з нею. Куплені в магазині гриби краще чистити вологою ганчіркою. Якщо ви збираєте гриби в дикій природі, замочіть їх у підсоленій теплій воді на 30 хвилин. Потім промийте чистою водою, доки не зникне весь бруд.
Риба
Риба належить до тієї ж категорії, що й птиця та червоне м’ясо: якщо ви помиєте її, то рознесете бактерії по всій кухні. Натомість краще приготуйте її. Єдиний виняток з цього правила — молюски, устриці, мідії та гребінці, які ви купуєте свіжими. Їх може знадобитися промити, щоб позбутися піску та бруду.
Паста
Немає жодних причин з точки зору харчової безпеки промивати макарони перед приготуванням або після нього. Деякі люди промивають пасту після приготування, щоб видалити частину крохмалю, але це ускладнює прилипання соусу до локшини.
Авокадо
Ви не їсте шкірку авокадо, тож навіщо її мити? Це слід робити тому, що, коли ви нарізаєте його, ви можете перенести бактерії та бруд зі шкірки на м’якуш.
Канталупа та інші дині
Дині ростуть на землі, тому шкідники та мікроорганізми з бруду і добрив знаходяться на них повсюди. Зокрема, диня має сітчасту шкірку, яка затримує бактерії. Ретельно мийте дині перед тим, як розрізати, щоб не перенести бактерії зі шкірки в м’якуш.
Зернові
Більшість зернових, які ви купуєте, проходять обробку і зберігаються протягом тривалого часу. З міркувань безпеки мити їх не потрібно. Але деякі зерна, виявляються в пакеті досить запиленими. Якщо ви хочете промити їх, не стримуйте себе.
Консервовані напої
Вирішувати вам. Якщо ви турбуєтеся про те, що могло торкнутися банки до того, як ви приклали до неї губ, добре вимийте кришку. У цьому випадку можна використовувати мило, оскільки бляшанки не пористі.
Квасоля
Як сушену, так і консервовану квасолю можна не мити. Але ви не зашкодите сушеній квасолі, якщо змиєте з неї пил. А якщо промити консервовану квасолю, то можна скоротити кількість натрію в середньому майже вдвічі. Наприклад, у банці не злитої квасолі міститься 327 міліграмів натрію. Якщо промити та відцідити її, то залишиться 164 міліграми.
Порада: як мити продукти
Спочатку вимийте руки гарячою водою з милом. Для миття продуктів використовуйте чисту холодну воду, а потім витирайте паперовим рушником. Для товстошкірих продуктів, таких як яблука та дині, використовуйте щітку для чищення овочів. Замочіть цвітну капусту, броколі та салат на 2 хвилини в холодній воді. Ніжні ягоди відкиньте на друшляк і обприскайте дистильованою водою безпосередньо перед вживанням.
Чи варті того засоби для миття продуктів?
Засоби для миття продуктів, які ви купуєте в магазині, безпечні. Але це не означає, що вони найкраще підходять для миття продуктів. Дистильована або холодна та чиста водопровідна вода чудово впорається з цим завданням. Замочіть фрукти та овочі на хвилину-дві, щоб зменшити шанси захворіти.