Завдяки своєму деревному смаку та горіховому аромату, цикорій останнім часом став обов’язковим елементом мого ранкового раціону.
Ви можете не тільки вживати його як смачну безкофеїнову альтернативу каві, але й змішувати з кавовою гущею, щоб покращити свій сніданок.
Виготовлений зі смаженого кореня цикорію замість кавових зерен, цикорій часто вважається основним продуктом Нового Орлеана. Його також полюбляють у багатьох інших регіонах світу, включаючи Францію та Індію.
Хоча цикорій пов’язаний із низкою переваг для здоров’я, він також може викликати несприятливі побічні ефекти у деяких людей.
У цій статті ми детально розглянемо докази, щоб визначити, чи є цикорій корисним для вас.
Що таке цикорій?
Цикорій — це квіткова рослина з сімейства кульбабових. Він характеризується жорстким, волохатим стеблом, світло-фіолетовими квітами та листям, які зазвичай використовуються в салатах.
Цикорій виготовляється шляхом обсмажування, подрібнення та заварювання коренів рослини цикорію. На смак він схожий на каву з ароматом, який часто описують як злегка землистий і горіховий.
Його вживають або самостійно, або змішують з кавою, щоб доповнити її смак.
Хоча історія цикорію не зовсім зрозуміла, вважається, що він виник у 1800-х роках у Франції під час дефіциту кави. Шукаючи заміну або з метою розтягнути кавові зерна надовше, люди почали додавати коріння цикорію в каву, щоб збадьоритися.
Роками пізніше, під час Громадянської війни, цикорій також став популярним у Новому Орлеані, коли місто відчуло дефіцит кави після того, як військово-морська блокада Союзу відрізала один з їхніх портів.
Сьогодні цикорій все ще можна знайти в багатьох частинах світу і його часто використовують як безкофеїнову альтернативу звичайній каві.
ДОВІДКА
Цикорій — це напій, виготовлений зі смаженого, подрібненого та завареного кореня цикорію. Вважається, що вперше його почали вживати під час дефіциту кави у Франції в 1800-х роках, але він залишається популярним у всьому світі і сьогодні.
Забезпечує кілька поживних речовин
Корінь цикорію є основним інгредієнтом цього напою.
Для його приготування сирий корінь цикорію подрібнюють, обсмажують і заварюють у подобу кави.
Хоча кількість варіюється, зазвичай рекомендується використовувати близько 2 столових ложок (11 грамів) меленого кореня цикорію на 1 склянку (237 мл) води.
Один сирий корінь цикорію (60 грамів) містить наступні поживні речовини:
- Калорії: 43
- Білок: 0,8 грама
- Вуглеводи: 10,5 грамів
- Жир: 0,1 грама
- Клітковина: 1 грам
- Вітамін B6: 9% від добової норми (ДН)
- Марганець: 6% від ДН
- Фолати: 4% від ДН
- Калій: 4% від ДН
- Вітамін С: 3% від ДН
- Фосфор: 3% від ДН
Корінь цикорію є хорошим джерелом інуліну — типу пребіотичної клітковини, яка може підтримувати втрату ваги й поліпшити здоров’я кишківника.
Він також містить трохи марганцю та вітаміну B6 — дві поживні речовини, пов’язані зі здоров’ям мозку.
Майте на увазі, що кількість цих поживних речовин в цикорії досить низька, оскільки для напою заварюється лише невелика кількість кореня цикорію.
Підсумок
Цикорій виготовляється з подрібненого і обсмаженого кореня цикорію. Він забезпечує клітковину інуліну, марганець і вітамін В6.
Може покращити здоров’я травлення
Корінь цикорію є хорошим джерелом клітковини, яка може поліпшити кілька аспектів здоров’я вашого травлення.
Наприклад, він може підтримувати здоров’я мікробіома вашого кишківника, який, як вважають, тісно пов’язаний зі здоров’ям і хворобами.
Це пояснюється тим, що корінь цикорію містить клітковину інулін — тип пребіотика, який сприяє зростанню корисних бактерій в кишківнику.
Кілька досліджень показали, що доповнення інуліном може збільшити концентрацію певних штамів здорових бактерій в товстій кишці.
Дослідження також показують, що цикорій може поліпшити функцію кишківника і зменшити запор.
В одному дослідженні 2017 року 44 людини з запорами приймали добавки з інуліном цикорію протягом 4 тижнів. У порівнянні з плацебо було виявлено, що він збільшує частоту і м’якість стільця, тим самим покращуючи запор.
В іншому невеликому дослідженні вживання 300 мл екстракту кореня цикорію щодня протягом 4 тижнів значно поліпшило регулярність роботи кишківника в порівнянні з контрольною групою.
Підсумок
Деякі дослідження показали, що цикорій може поліпшити роботу кишківника і зменшити запор. Він також містить інулін, який може сприяти зростанню корисних бактерій у вашому кишківнику.
Може знизити рівень цукру в крові
Корінь цикорію містить інулін — тип клітковини, який, як було показано в дослідженнях на людях і тваринах, допомагає контролювати рівень цукру в крові.
В одному дослідженні щури з діабетом отримували інулін цикорію протягом 8 тижнів. Інулін поліпшив управління рівнем цукру в крові, що було пов’язано зі зміною вуглеводного обміну.
Хоча дослідження впливу інуліну цикорію на рівень цукру в крові обмежені, кілька інших досліджень показали, що він може сприяти зниженню рівня цукру в крові та інсулінорезистентності.
Інсулін — це гормон, який транспортує цукор з крові до м’язів і тканин, де він може бути використаний як паливо. Інсулінорезистентність запалення, що виникає при тривалих періодах підвищеного рівня інсуліну, може знизити ефективність інсуліну і викликати високий рівень цукру в крові.
В одному невеликому дослідженні приймання 30 грамів інуліну в день протягом 2 тижнів значно знизив резистентність до інсуліну у 40 осіб з переддіабетом в порівнянні з плацебо.
Крім того, в огляді 25 досліджень було зроблено висновок, що добавка інуліну може допомогти знизити резистентність до інсуліну у людей з діабетом 2 типу, особливо серед тих, хто страждає ожирінням.
Однак більшість досліджень на сьогодні були зосереджені на інуліні, а не на цикорії. Необхідні подальші дослідження, щоб визначити, як кава з цикорієм, зокрема, може впливати на рівень цукру в крові та інсуліну.
Підсумок
Дослідження показують, що інулін може знижувати резистентність до інсуліну і знижувати рівень цукру в крові.
Може зменшувати запалення
Хоча запалення є нормальною реакцією імунної системи, хронічне запалення вважається, що воно сприяє розвитку таких захворювань, як хвороби серця, діабет 2 типу і рак.
Багатообіцяльно, що деякі дослідження на тваринах виявили, що корінь цикорію може мати протизапальні властивості.
В одному дослідженні 2014 року на щурах корінь цикорію знижував рівні фактора некрозу пухлин альфа, інтерлейкіну-6 та інтерлейкіну-1, які є маркерами запалення.
Інше дослідження аналогічно показало, що згодовування поросятам сушеного кореня цикорію знижує рівень запалення.
Щобільше, в одному дослідженні було виявлено, що введення екстракту цикорію щурам з подагрою блокувало певні шляхи, які регулюють запалення.
Однак більшість сучасних досліджень на цю тему обмежуються дослідженнями на тваринах. Необхідно більше досліджень, щоб визначити, як корінь цикорію може впливати на запалення у людей.
Підсумок
Деякі дослідження на тваринах показали, що корінь цикорію може знижувати маркери запалення.
Природно без кофеїну
Кава з цикорієм може бути відмінним способом зменшити кофеїну споживання.
Звичайна кава виготовляється з кавових зерен, які обсмажуються, перемелюються і заварюються.
А чашка кави містить близько 92 мг кофеїну, хоча ця кількість варіюється в залежності від таких факторів, як тип використовуваних кавових зерен, розмір порції та тип обсмажування кави.
Споживання великої кількості кофеїну було пов’язано з такими побічними ефектами, як нудота, тривога, прискорене серцебиття, неспокій і безсоння.
Корінь цикорію, природно, не містить кофеїну, тому він є відмінним замінником кави, якщо ви хочете зменшити споживання кофеїну.
Деякі люди додають корінь цикорію в гарячу воду для отримання повністю безкофеїнового напою, тоді як інші змішують його з невеликою кількістю звичайної кави, щоб насолоджуватися напоєм з меншим вмістом кофеїну.
Підсумок
Надмірне споживання кофеїну пов’язане з кількома несприятливими побічними ефектами. Чиста кава з цикорію не містить кофеїну і може використовуватися як замінник кави.
Може бути не для всіх
Хоча цикорій асоціюється з деякими перевагами для здоров’я, він підходить не всім.
У деяких людей цикорій може викликати алергічну реакцію, викликаючи такі симптоми, як біль, набряк і поколювання в роті.
Людям з алергією на амброзію або пилок берези слід уникати цикорію, щоб запобігти потенційним негативним побічним ефектам.
Якщо ви відчуваєте будь-які негативні симптоми після вживання кави з цикорієм, негайно припиніть вживання і проконсультуйтеся з лікарем.
Крім того, дослідження щодо безпеки та потенційних побічних ефектів кореня цикорію для вагітних або жінок, які годують груддю, обмежені. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж вживати його, щоб запобігти появі несприятливих симптомів.
Підсумок
У деяких людей може бути алергія на цикорій. Крім того, існує обмежена кількість досліджень щодо безпеки кореня цикорію для вагітних жінок або таких, які годують груддю.
Підсумок
Цикорій може бути пов’язаний з декількома перевагами для здоров’я. Він може бути хорошим замінником кави, якщо ви хочете зменшити споживання кофеїну.
Однак існує обмежена кількість досліджень щодо потенційної користі цикорію для здоров’я, і немає жодних доказів того, що він корисніший за звичайну каву.
Проте, якщо вам подобається його смак і у вас немає алергії на нього, сміливо додавайте його до свого раціону і насолоджуйтеся.
Ще одна річ
Спробуйте вже сьогодні: Для того, щоб скористатися перевагами цикорію, спробуйте поєднати його зі звичайною кавою. Для початку просто змішайте мелену каву з цикорієм у співвідношенні 2 до 1, потім заваріть і насолоджуйтеся!