Де поставити фонтан удома за фен-шуй

47

Наявність фонтану необхідна для гармонізації житла за принципами фен-шуй. Дізнайтеся, де його розмістити відповідно до цієї китайської філософії.

Where to Put a Water Fountain According to Feng Shui

Фен-шуй – це стародавня філософська система китайського походження, яка частину своїх доктрин базує на гармонії просторів, які ми живемо. Його мета полягає в тому, щоб наші простори справляли позитивний енергетичний вплив на людей, які їх населяють. Для цього центральну роль відіграють такі предмети, як фонтани.

Згідно з філософією фен-шуй, що більше води, то краща якість життя. Насправді сама назва «фен-шуй» означає «вітер і вода». Однак не кожна ділянка будинку підходить для установки фонтану. Є також важливі поради, які слід пам’ятати для різних зон, таких як сади чи інтер’єри.

Хочете дізнатися про них більше? Подивімось!

Де розмістити фонтан за фен-шуй

Розміщення фонтана всередині будинку має чудовий декоративний ефект. Коли справа доходить до фонтанів, існує багато дуже естетичних варіантів, які виготовляються в різних формах, кольорах і матеріалах. Також можна прикрасити їх різними видами каменів, на ваш особистий смак. Наприклад, часто використовують кварц, граніт або слюду.

Однак, крім цього декоративного елемента, філософія фен-шуй припускає, що вода має потенціал для зменшення негативної енергії. Таким чином, він не тільки гармонізує навколишнє середовище, але й покращує настрій людей, які там живуть.

Однак для цього потрібно розмістити фонтан в ідеальному місці. Що слід мати на увазі? Розгляньмо деякі рекомендації.

¿Dónde ubicar una fuente de agua según feng shui?

Слідкуйте за картою Багуа

Одним з основних інструментів фен-шуй є карта Багуа. Ця карта аналізує простір будинку або середовища для виявлення відсутніх елементів, щоб покращити розташування та розподіл об’єктів. Її структура встановлює відповідність між сторонами світу та ланцюгами, по яких рухається енергія. У випадку з фонтаном він зазвичай пропонує такі сектори, як вітальня. До речі, карту Багуа можна також використовувати, щоб визначити, де не варто розташовувати фонтан.

Ця карта має бути розроблена індивідуально для кожного будинку. Таким чином, ви можете отримати найкращу точку відліку для визначення місця для фонтану.

Внутрішні фонтани

Якщо в будинку немає саду, тераси чи балкона, краще мати якийсь внутрішній фонтан, декоративний або акваріум. У цих випадках його доцільно встановлювати в таких приміщеннях, як головна вітальня, вхід, хол, їдальня, офіс або ігрова кімната.

Фонтан на південному сході

З картою Багуа як орієнтиром південний схід є найкращим місцем для розміщення фонтану. Цей кардинальний момент пов’язаний з достаток і процвітання. Тому доцільно використовувати компас, щоб визначити напрямок кожної точки в будинку.

Фонтан на північній стороні

Північ також є хорошою альтернативою для розміщення фонтану. Це пов’язано з потоком грошей і активізацією професійної кар’єри.

Фонтан на східній стороні

Східна точка пов’язана зі здоров’ям і сімейним життям. Таким чином, ті, хто бажає віддати перевагу цим аспектам свого життя, повинні розмістити фонтан у цьому місці свого будинку.

Розташування фонтану

Ще одна важлива деталь – положення об’єкта. Рекомендації фен-шуй вказують на те, що його слід встановлювати лицем всередину. Розміщення його у вікні назовні не має такого ж енергетичного ефекту. Крім того, вам важко це побачити та насолоджуватися!

Місця, де не варто розміщувати фонтан

Так само як є ідеальні місця для його облаштування, філософія фен-шуй також позначає сектори, де не варто встановлювати дзен-фонтан. Вони часто засновані на комфорті, звуку та ефекті сторонніх точок.

Кухня та ванна кімната

Карта Багуа не рекомендує розміщувати фонтани в цих зонах будинку. З цієї причини бажано уникати їх.

Спальня

Крім філософських переконань, однією з причин, чому не рекомендується встановлювати фонтан у спальні, є шум води. Для цього має бути спроєктований простір для відпочинку, а шум води чи двигуна фонтану можуть завадити оптимальному відпочинку.

Дуже високі меблі або поблизу електронних пристроїв

Цілком ймовірно, що фонтан під час роботи може бризнути принаймні кілька крапель. Тому краще тримати його подалі від електронних пристроїв і високих частин меблів.

Фонтан на південній стороні

Повертаючись до карти Багуа, вона підказує сторонні точки, де не рекомендується розміщувати потік води. Наприклад, південь пов’язаний з вогнем, тому це точно не найкраще місце для розміщення водної стихії.

Вам також слід уникати розміщення на південному заході та північному сході, оскільки ці напрямки пов’язані з елементом землі.

Зовнішні фонтани

У разі наявності тераси або саду карту Багуа потрібно намалювати так само як і карту приміщень. Таким чином, ви можете визначити найкращі точки, а також ті, які не підходять для розміщення фонтану.

Переваги фонтану

Згідно з фен-шуєм, наявність води в будинку є обов’язковою умовою. Крім декоративного призначення, розміру, кольору та дизайну фонтану важливо, щоб він відповідав вашому особистому смаку.

Так само, щоб отримати бажаний ефект, добре, щоб вода циркулювала і не залишалася застою.

Деякі функції, які надають переваги:

  • З’єднувальний фонтан: це об’єкт, який можна пов’язати з різними фігурами, такими як Будди або дракони. Ці цифри посилюють його гармонізуючий ефект.
  • Позитивний потік енергії: рух води стимулює позитивну енергію дому.
  • Водоспад: фонтани з водоспадом Дзен генерують негативні іони під час руху, що покращує повітря та загальний настрій приміщення.
  • Звук: багатьом людям подобається звук води, що падає. Гучність можна відрегулювати, щоб бути голосніше або тихіше. Перед покупкою фонтану бажано перевірити, чи не шумить двигун, щоб фонтан не втратив його розслаблюючого ефекту.
  • Ефірні олії: деякі фонтани створені для додавання різних видів масел, що сприяє більш приємному ефекту.
A beautiful water fountain
Внутрішній фонтан ідеально підходить для гармонізації простору. Крім того, він має розслаблюючу дію.

Композиція фонтану

Нарешті, останній аспект, який слід враховувати у фонтані, це вибір каменів. З естетичних міркувань рекомендується, щоб вони були натурального походження. Крім того, важливо контролювати рівень і чистоту води, оскільки занадто сильне випаровування може пошкодити двигун.

Що стосується розміру, то за орієнтир краще взяти розмір кімнати або простору. Приблизний розрахунок показує, що на кожен квадратний метр повинен припадати один літр води. Дзен-фонтани повинні мати не менше трьох літрів рідини.

Поділіться коментарем