Доброта – одна з головних ознак інтелекту! Ось чому добряги такі особливі

3784

“Інтелект нерозривно пов’язаний з любов’ю і співчуттям, і його неможливо розвинути без участі інших людей”, – сказав Джідду Крішнамурті.

Багато людей бачать добро як рису, яка робить людей доброзичливими, уважними, ніжними і тому подібне. На жаль, мало хто пов’язує це з високим інтелектом.

Хибні уявлення заважають

На жаль, багато людей помилково вважають, що добро – це прояв слабкості та дурості. Вони не вірять, що ви можете бути одночасно добрим й мудрим.

Є деякі невірні уявлення про добро в суспільстві. Деякі з них кажуть, що доброю людиною легко скористатися. Що вона не може чинити опір маніпуляторам. Що вона боїться сказати «ні», погоджується з усіма навколо і не критикує.

Але це помилка! Насправді, добрі люди мають високий рівень співчуття і добре бачать, коли хтось поводиться нерозумно.

фото zinoti.lt

Вони швидко впізнають нарцисів або маніпуляторів і намагаються дистанціюватися від отруйних компаній. Крім цього, в них є власна аргументована думка, якою вони не бояться ділитися з іншими, роблячи це дуже розумно.

Доброта – це форма розуму

Згадайте про наймиліших і безкорисливих людей, яких ви знаєте. Ми впевнені, що всіх їх відрізняє відкритість і бажання постійно дізнаватися щось нове. Це робить їх не тільки гнучкими. Розум і доброта завжди йдуть рука об руку. Чим приємніше людина, тим вона розумніша.

фото zinoti.lt

Давно склався стереотип, що дуже розумні люди егоїстичні і не можуть встановлювати емоційні зв’язки з іншими людьми. Однак дослідження показали, що найчастіше – це не так. Тому що існує прямий зв’язок між розумом і співчуттям.

«Мудрий розум і добре серце – завжди наймогутніша зброя… І якщо ви додасте до них виразну мову або вміння писати, ви отримаєте щось особливе». Нельсон Мандела

Взаємозв’язок інтелекту і доброти/співчуття

Щоб дослідити ці відносини, команда з Медичного факультету Бостонського університету використовувала дані опитування 590 студентів четвертого курсу. У дослідженні вони використовували шкалу емпатії Джефферсона (JSPE) і об’єктивне структуроване клінічне випробування.

фото zinoti.lt

Внаслідок, було отримано переконливий доказ того, що співчуття і інтелект не протилежні, а тісно пов’язані.

Доброта – основа здорового глузду

За словами нейробіолога Річарда Девідсона, «доброта – основа здорового мозку». Наприклад, професор психології і психіатрії Університету Вісконсіна в Медісоні каже, що задоволення означає думати не тільки про себе, а й про інших людей. Інтелект означає постійне придбання знань і навичок.

фото zinoti.lt

Звичайно, бути грубим і злим набагато простіше, тому що це не вимагає зусиль. А бути дійсно добрим – досить складно. Може бути тому, ми так цінуємо добрих людей у ​​своєму житті? Адже це дійсно – золотий запас, який потрібно берегти.

«Можна бути дуже розумним в школі і на роботі, можна сперечатися, але це не інтелект. Інтелект нерозривно пов’язаний з любов’ю і співчуттям, і його неможливо розвинути без цього». Джідду Крішнамурті

Грубість і зарозумілість – ознаки дурниці

Канадське дослідження (як і багато інших) показало, що расисти і ворожі особистості мають більш низький IQ, ніж неупереджені люди.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що расизм і забобони породжені нездатністю людини адаптуватися до змін. Це можна розглядати як ознаку низького IQ.

Вираз: «інтелект – це здатність адаптуватися до змін», ідеально підходить для опису цієї ситуації. Проте, цілком зрозуміло, коли людина боїться змін. Ніхто не буде звинувачувати кого-небудь у здоровому ступені «страху перед невідомим».

фото zinoti.lt

Проблема виникає, якщо люди категорично відмовляються приймати необхідні зміни. У цьому різниця між розумними і дурними людьми.

Емоційний інтелект (EQ)

Таким чином, добро – це форма розуму. Але тут важливо розуміти необхідність збереження балансу. Дослідження показали, що люди з дуже високим IQ іноді мають певні негативні риси. Наприклад, вони зазвичай демонструють зарозумілість і нарцисизм.

У світлі вищесказаного, щоб бути приємним і водночас розумним, людина повинна мати достатній рівень емоційного інтелекту і емпатії, які відповідають за EQ.

Цікаво, що емоційний інтелект включає 6 основних навичок, які зараз необхідно додавати у своє резюме. У швидко мінливому сучасному світі вже зросло значення людських навичок і здібностей, таких як «здатність працювати в умовах стресу» та «вміння працювати в команді».

фото zinoti.lt

Згідно з доповіддю Всесвітнього економічного форуму про майбутнє праці, роботодавці незабаром будуть шукати зовсім інші характеристики працівників.

Таким чином, всебічне опитування 350 керівників з 9 сфер діяльності у 15 найбільш розвинених країнах світу підтвердило, що емоційний інтелект вважається однією з найважливіших якостей персоналу для будь-якої компанії.

фото zinoti.lt

Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем