Дослідник пояснив, що ваш улюблений колір говорить про вашу особистість

293

Ви можете не замислюватися про свій улюблений колір, але він може багато чого розповісти про вашу особистість. Звичайно, в людині є набагато більше, ніж її колірні вподобання, оскільки люди мають багато шарів. Однак тяга до певних кольорів може натякати на певні психологічні риси, що криються під поверхнею.

favorite color

Наприклад, люди, які люблять синій колір, можуть мати більш розслаблений, спокійний характер. З іншого боку, ті, кому подобається червоний, як правило, мають більш домінівний, енергійний характер. Люди, які тяжіють до жовтого кольору, часто є життєрадісними.

Існує причина, чому люди запитують про ваш улюблений колір, коли знайомляться з вами. Це одне з перших питань, яке спадає на думку, тому що це легка концепція для встановлення зв’язку. Кольори роблять життя красивим і яскравим, і цікаво дізнатися, чому люди віддають перевагу певним кольорам.

Один колірний тест, зокрема, може допомогти розкрити глибші аспекти вашої особистості. Швейцарський психолог Макс Люшер розробив цей улюблений багатьма колірний тест 1947 року. Здобуваючи ступінь доктора психології, психіатрії та філософії, він створив колірний тест для оцінки особистості.

Він навіть заснував свою дисертацію на цій концепції та в кінцевому підсумку розробив колірну діагностику Люшера. Згодом вона стала відома у всьому світі як колірний тест Люшера.

Майте на увазі, що цей тест дуже суб’єктивний, оскільки ґрунтується на індивідуальних уподобаннях. Однак це цікавий спосіб дізнатися більше про свою особистість.

Дослідники пояснюють, що ваш улюблений колір говорить про вашу особистість

В основі теорії Люшера лежить ідея про те, що кольори відображають базові бажання та потреби людини. Таким чином, тест пропонує об’єктивність, оскільки більшість людей реагують на кольори по-різному. Однак суб’єктивна складова вступає в гру при розгляді індивідуальних переваг.

Деякі психологи пропонують пацієнтам цей тест, коли намагаються зрозуміти мотиви, бажання або особистість людини. Суть полягає в тому, що людині пред’являють вісім карток різного кольору. Потім психолог просить пацієнта впорядкувати їх від найулюбленішого до найменш улюбленого кольору.

Психолог просить пацієнта дотримуватися одного правила: зосередитися виключно на самих кольорах. Іншими словами, слід звертати увагу на почуття та емоції, які викликають кольори. Якщо підбирати кольори, виходячи з об’єднання, то це призведе до спотворення результатів.

Наприклад, хтось може вибрати синій колір як свій улюблений, тому що він асоціюється з пляжем. Інші можуть вибрати помаранчевий через особисті переваги. Однак для отримання точних результатів важливо відкинути ці ідеї та прислухатися до своєї інтуїції. Вашим вибором мають керувати відчуття, які ви отримуєте, коли бачите кольори.

Коли психолог розшифровує результати, він звертає увагу як на положення, так і на значення кольорів. Вважається типовим, що на першому місці стоять основні кольори, такі як червоний, синій та жовтий. Ці кольори символізують основні психологічні потреби та бажання. Темні кольори, такі як фіолетовий, коричневий і чорний, зазвичай залишаються на останньому місці. Якщо пацієнт обирає їх першими, це може свідчити про темні риси особистості.

Що ваш улюблений колір говорить про вас?

Тепер, коли ви знаєте, як працює тест, ми пояснимо, що кожен основний колір може розповісти про вас.

Синій, дуже банальний улюблений колір:

Якщо ви обрали його своїм улюбленим кольором, це означає, що ви відчуваєте потребу в ласці та спокої. Він також символізує прагнення людини до задоволення і гармонії. Якщо ви поставили цей колір першим, це може свідчити про дисбаланс у вашому житті. Можливо, ви прагнете внутрішнього спокою понад усе, тому ваш вибір кольору відображає це.

Зелений:

Цей колір відображає прагнення людини до актуалізації та визнання. Він глибоко пов’язаний з досягненням чогось за межами себе і наявністю цілей у житті. Якщо ви обрали його першим, це може вказувати на потребу проявити себе. Однак якщо він знаходиться на більш пізній позиції, це може означати проблеми співзалежності або відсутність напрямку.

Червоний:

Якщо ви обрали цей колір як свій улюблений, ви, ймовірно, маєте домінантну особистість. Цей колір уособлює впевненість, енергію та силу. Залежно від його положення, він може показати, наскільки людина прагне до активності у своєму житті.

Жовтий:

Вибір цього кольору в першу чергу вказує на оптимізм і надію на майбутнє. Так, якщо людина розміщує цей колір на кінцевих позиціях, це може означати депресію або песимістичний погляд на життя.

Фіолетовий або пурпурний:

Якщо це ваш улюблений колір, він може мати кілька інтерпретацій. Вибір його як першого вказує на егоцентризм або невпевненість у собі. Однак якщо ви розмістили цей колір ближче до середини або кінця, це може означати, що ви емпатична і чутлива людина.

Поділіться коментарем