Дослідження підтверджують, що собаки можуть визначити, чи хороша ви людина

108

Вони відчувають, якщо з людиною щось не так.

Здебільшого ми думаємо, що це ми обираємо своїх собак.

Але насправді бувають випадки, коли наші собаки обирають нас. Собаки еволюціонували разом з нами протягом тисяч років і мають унікальні стосунки з людьми.

Хоча наука, що вивчає собачу психологію, відносно молода, вона вже зруйнувала колишні припущення про те, наскільки емпатичними та розумними є ці тварини насправді.

Експеримент, проведений в Японії, показав, що собаки насправді можуть розпізнавати, кому вони можуть довіряти.

В ході експерименту дослідники вказали собаці на контейнер з їжею. Цілком очевидно, що собака відразу ж побігла до нього.

Потім вони повторили експеримент, але цього разу контейнер був порожній. Собака побіг до нього, але виявив, що їжі там вже немає. Вже з третьої спроби собака відмовився підходити до контейнера.

Експеримент був проведений ще на 34 цуценятах, щоб перевірити, чи є поведінка стабільною.

Він показав, що собаки не слідують за сигналами від людей, яких вони вважають “ненадійними”. Експеримент здивував дослідників, оскільки показав, наскільки собаки розумні.

По-перше, вони можуть слідувати візуальним сигналам. Собаки знають, що коли ви вказуєте на щось, це означає, що ви привертаєте їх увагу до того, що б це не було. Не всі тварини, навіть мавпи, демонструють таке невербальне розуміння.

По-друге, собаки, як з’ясувалося, швидко навчаються на власному досвіді. За такий короткий час вони вже знають, коли людина, швидше за все, просто обдурює їх.

Відомо, що собаки мають невербальну мову спілкування з людиною.

І навіть якщо вони знають, що людина підказує їм в цьому випадку, — йти до контейнера, вказуючи на нього, — собаки можуть скорегувати власну поведінку і вирішити не йти за нею.

Акіко Такаока з Кіотського університету заявила, що це лише свідчить про те, що “собаки мають складніший інтелект, ніж ми думали”.

“Ці результати свідчать про те, що собаки не тільки висококваліфіковано розуміють вказівні жести людини, але й роблять висновки про надійність людини, яка подає сигнали, і, відповідно, гнучко змінюють свою поведінку в залежності від цих висновків”, — йдеться в дослідженні.

Але це не єдине, що, як відомо, розуміють собаки.

В іншому дослідженні вчені показали, що собаки насправді можуть запам’ятовувати слова. Хоча навички запам’ятовування слів можуть варіюватися від однієї собаки до іншої, собаку можна навчити запам’ятовувати понад 1,000 різних слів.

І говорячи про слова, дослідники також показали, що собаки також обробляють слова, які ми використовуємо в мові, а не тільки те, як ми їх вимовляємо.

Ці навички, можливо, були наслідком еволюції разом з людьми.

І з таким рівнем взаємозв’язку також не дивно, що собаки емоційно пов’язані зі своїми господарями. В одному з “найяскравіших експериментів” хвостате ядро собаки — частина мозку, що відповідає за емоційну прихильність — спалахувало активністю, коли собаці представляли запах господаря.

Все це лише показує, наскільки дивовижними є собаки, і якщо ми можемо щось винести з цих експериментів, то це ось що: можливо, не варто так сильно дражнити свою собаку, тому що це може вплинути на довіру між вами обома.

Будь ласка, ПОДІЛІТЬСЯ цим з друзями та родиною.

Поділіться коментарем