Небезпека штучних підсолоджувачів добре відома: дослідження пов’язують їх споживання з підвищеним ризиком діабету 2 типу, ожиріння та раку.
Крім того, масштабне проспективне дослідження, опубліковане у вересні 2022 року, виявило, що споживання штучних підсолоджувачів пов’язане з більшою ймовірністю розвитку серцево-судинних захворювань.
Якщо вам потрібна ще одна причина, щоб припинити використовувати ці хімічні підсолоджувачі, то всі ознаки вказують на те, що вони надзвичайно небезпечні для вашого здоров’я.
Результати дослідження: штучні підсолоджувачі та серцеві захворювання
Нещодавнє дослідження, опубліковане в BMJ, в якому взяли участь 103 388 дорослих французів, показало, що штучні підсолоджувачі не є безпечною альтернативою цукру і пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.
Для оцінки цього зв’язку між серцево-судинними захворюваннями та штучними підсолоджувачами учасникам було запропоновано анкети щодо їхнього здоров’я, зросту та ваги, способу життя, статусу куріння, професійної діяльності, кількості дітей та фізичної активності.
Протягом перших двох тижнів дослідження всі учасники протягом трьох днів поспіль вели 24-годинні записи про свій харчовий раціон, що було використано як базову оцінку. Після цього записи проводилися кожні шість місяців.
Учасники дослідження вказували всі харчові продукти та напої, які вони вживали протягом дня, і через два роки були зібрані дані для визначення моделей харчування.
Протягом усього періоду спостереження учасники двічі на рік заповнювали анкети про стан здоров’я і могли повідомляти про будь-які нові події зі здоров’ям, лікування та обстеження. Щодо кожної заявленої серцево-судинної події з учасниками зв’язувався лікар, який проводив дослідження, і просив надати будь-які відповідні медичні записи.
Середня тривалість спостереження становила дев’ять років, і за цей час сталося 1 502 серцево-судинних інциденти. Дані показали, що загальне споживання штучних підсолоджувачів пов’язане з підвищеним ризиком серцевих захворювань.
Дорослі з найбільшим споживанням штучних підсолоджувачів, які вживали близько 78 міліграмів на день, мали на 9% підвищений ризик серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто взагалі не споживав ці підсолоджувачі.
З усіх учасників дослідження 37% регулярно вживали принаймні один вид штучного підсолоджувача. Аспартам був найпопулярнішим штучним підсолоджувачем серед учасників дослідження, на його частку припадало 58% споживання штучних підсолоджувачів, за ним слідували ацесульфам калію та сукралоза.
Більш ніж половина дорослих учасників дослідження вживали штучні підсолоджувачі в безалкогольних напоях “без додавання цукру” і близько 30% вживали штучні підсолоджувачі для столу.
Дослідники дійшли висновку, що ці харчові добавки “не слід вважати здоровою і безпечною альтернативою цукру”.
Інші небезпеки штучних підсолоджувачів
Штучні підсолоджувачі продаються як “безцукровий” варіант, який може допомогти вам схуднути й не тільки, але дослідження ясно показують: в цих харчових добавках немає нічого корисного для здоров’я. Насправді вони відверто небезпечні для вашого здоров’я.
Нещодавно їх пов’язали з виникненням раку, а також вони відомі тим, що сприяють виникненню наступних проблем зі здоров’ям:
- головні болі;
- мігрені;
- поганий настрій;
- запаморочення;
- нудота;
- порушення функції печінки та нирок;
- порушення зору;
- скарги з боку травлення;
- збільшення ваги;
- ожиріння;
- діабет 2 типу;
- запальні захворювання.
Здоровіші заміни
Прийшов час вилучити зі свого раціону всі продукти, що містять штучні підсолоджувачі, що може здатися складним завданням, якщо ви звикли споживати ці харчові добавки, але існують набагато, набагато здоровіші варіанти.
Деякими здоровими замінниками цукру є:
- Стевія;
- Мед;
- Кленовий сироп;
- Ерітрол (ерітріт);
- Фініки.
Також важливо звертати увагу на приховані штучні підсолоджувачі в упакованих продуктах, таких як крупи, напої з нульовою калорійністю, жувальна гумка, заправки для салатів, йогурти, батончики, що замінюють їжу, овочевий сік і навіть зубна паста. Уважно перевіряйте етикетку та обирайте продукт, підсолоджений стевією або іншим натуральним замінником цукру.
Висновок
- Нещодавнє дослідження, опубліковане в BMJ, показало, що штучні підсолоджувачі не є безпечною альтернативою цукру і пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань серед дорослих.
- Ті, хто споживав близько 78 міліграмів штучних підсолоджувачів на день, що вважається підвищеною кількістю, мали на 9% підвищений ризик серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не споживав ці підсолоджувачі взагалі.
- Замість того, щоб обирати продукти зі штучними підсолоджувачами, віддавайте перевагу продуктам з натуральними підсолоджувачами, таким як стевія, мед, кленовий сироп та фініки.