Дослідження показало, що занадто часто прибирати так само небезпечно, як викурювати пачку сигарет в день

1048

Більшість людей прагнуть підтримувати чистоту навколишнього середовища. Але чи знаєте ви, що надмірне прибирання становить таку ж загрозу, як і викурювання пачки сигарет на день? Ця інформація шокувала нас, адже ми звикли асоціювати прибирання зі здоров’ям. Однак дослідження показали, що занадто часте прибирання в будинку може знизити вашу імунну систему.

Звичайно, це частина нашої природи — хотіти підтримувати чистоту навколо себе. Але, можливо, засоби масової інформації та рекламна індустрія створили у нас неправильне враження. Ми турбуємося про стерилізацію нашого середовища, і це нормально, особливо в часи, коли у світі зростає захворюваність. Однак деякі миючі засоби можуть принести більше шкоди, ніж користі, тому що наша імунна система потребує контакту з мікробами і бактеріями. Занадто часте прибирання лише послаблює нашу імунну відповідь через поєднання агресивних хімічних речовин та нестачі бактерій у навколишньому середовищі.

Значна частина небезпеки походить від типів продуктів, які більшість людей використовують для прибирання своїх будинків і робочих місць. Такі продукти, як побутові відбілювачі, дезінфікуючі аерозольні спреї та інші засоби для чищення містять токсичні інгредієнти, які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю при надмірному впливі на нього. Нижче ми розглянемо небезпеку цих засобів для чищення, а також здорові альтернативи для прибирання вашого будинку.

Ось як засоби для чищення можуть зруйнувати ваше здоров’я так само, як і сигарети

упорядкувати представлене зображення
Читайте про п’ятнадцять речей, які ви можете зробити, щоб прибрати і організувати свій будинок.

Вчені досліджували засоби для чищення будинку, щоб побачити, як вони впливають на функцію легенів, і опублікували свої висновки в Американському журналі респіраторної та реанімаційної медицини. Норвезькі дослідники виявили кілька важливих фактів у цьому безпрецедентному дослідженні засобів для прибирання будинку, які наведені нижче:

  • У дослідженні взяли участь 6 000 жінок протягом 20 років.
  • Дослідження вивчало, як засоби для чищення можуть впливати на здоров’я дихальних шляхів протягом тривалого періоду, включаючи обструкцію дихальних шляхів і зниження функції легенів.
  • Вчені вивчали як професійних прибиральників, так і домогосподарок.
  • У ході дослідження вимірювався об’єм форсованого видиху, тобто кількість повітря, яку учасники могли видихнути з легень за одну секунду.
  • Вони також дивилися на форсовану життєву ємність легень, або на те, скільки повітря вони можуть видихнути після першого глибокого вдиху.
  • У той час як люди починають спостерігати зниження обох цих факторів дихання в середині 20-х років, дослідження показало, що регулярне використання токсичних засобів для чищення погіршує життєву ємність легенів.
  • Прибирання лише один раз на тиждень протягом 20 років призвело до серйозного пошкодження легенів.
  • Люди, які професійно займаються прибиранням на роботі, мають пошкодження легенів, подібне до людини, що викурює пачку сигарет на день протягом 10-20 років.

Дослідники вважають, що деякі з інгредієнтів у засобах чищення можуть призвести до наступних негативних результатів в організмі:

  • Порушення імунної системи;
  • Запалення слизових оболонок;
  • Пошкодження клітин і тканин у дихальних шляхах.

Що робити?

Екологічна робоча група розглянула результати дослідження та запропонувала наступні поради:

  • Купуйте менше засобів для чищення, щоб зменшити вплив і заощадити гроші. Коли ви купуєте миючі засоби в магазині, виробники юридично не зобов’язані перераховувати всі інгредієнти, що входять до складу своєї продукції. Через це ви навіть не уявляєте, який вплив це матиме на ваше здоров’я в довгостроковій перспективі.
  • Намагайтеся не використовувати аерозольні засоби для чищення. Якщо ви все ж використовуєте їх, спочатку розпилюйте їх на тканину, щоб звести до мінімуму кількість крапель, які ви проковтнули.
  • Використовуйте ганчірки з мікрофібри, щоб витирати пил, замість серветок для чищення.

Інші шкідливі наслідки засобів для чищення будинку

Якщо наведене вище дослідження не викликає у вас бажання назавжди відмовитися від магазинних засобів для чищення, ми маємо для вас ще кілька досліджень. Оскільки ми не знаємо довгострокового впливу цих хімічних речовин на наш організм, ми, безумовно, повинні використовувати їх з обережністю. Давайте розглянемо деякі інші способи, як засоби для чищення будинку можуть зашкодити вашому здоров’ю.

1. Вони погіршують вашу імунну систему

Дослідження на тваринах, опубліковане в журналі Science в 2012 році, показало, як життя в надмірно стерильному середовищі може зашкодити здоров’ю людини. Дослідники розділили мишей на дві групи: перша група не піддавалася впливу жодних бактерій, вирощена в “безмікробному” середовищі; друга група піддавалася впливу як хороших, так і поганих бактерій. Коли дослідники протестували їх, вони виявили, що у мишей без бактерій був набагато вищий рівень запалення в товстому кишечнику та легенях порівняно з мишами зі здоровою імунною системою.

Крім того, у мишей з ослабленою імунною системою також спостерігалися симптоми, схожі на астму та виразковий коліт. Однак, як тільки дослідники піддали їх впливу здорового рівня бактерій через два тижні після народження, їхня імунна система зміцніла, і запалення зникло.

2. Вони збільшують забруднення повітря в будинку

Дослідження 2006 року, опубліковане в журналі Indoor Air, показало, що магазинні засоби для чищення часто містять високий рівень летких органічних сполук, або ЛОС. Крім того, ці миючі засоби часто містять інші токсичні хімічні речовини, такі як ефіри гліколю та терпени, які можуть реагувати з формальдегідом та іншими частинками, створюючи озон, що пошкоджує легені. Продукти із запахом цитрусових містять особливо велику кількість синтетичних ароматичних терпенових хімічних речовин, які називаються лімонен і ліналоол.

забруднення

3. Вони збільшують запалення в носових пазухах

Вчені провели дослідження майже 2 300 китайських учнів з 21 різної школи. Вони виявили, що у дітей, батьки яких часто використовували засоби для чищення, симптоми риніту, запалення слизової оболонки носа, збільшилися на 29-97%. Дослідники виміряли “загальний хімічний тягар” дітей, склавши загальний час їхнього контакту з 14 різними засобами для чищення. Зі збільшенням хімічного навантаження симптоми риніту погіршувалися.

4. Вища ймовірність розвитку астми

Професійні прибиральники, а також власники будинків мають підвищений ризик розвитку астми від хімічних речовин, що містяться в продуктах. Оглядове дослідження 2010 року, опубліковане в журналі Current Opinion in Allergy and Clinical Immunology, знайшло докази зв’язку між засобами для чищення та астмою, пов’язаною з роботою, і новою астмою. Дослідники вважають, що подразнюючі інгредієнти або чутливість до певних інгредієнтів можуть викликати симптоми. Автор дослідження зазначив, що саме ці продукти можуть погіршити перебіг астми:

  • Спреї для чищення;
  • Хлорний відбілювач;
  • Інші дезінфікуючі засоби.

5. Погіршується стан шкіри

Багато мийних засобів та пральних порошків містять інгредієнти, які погіршують стан шкіри і викликають такі проблеми як дерматит, екзема та псоріаз. Консерванти, такі як метилизотиазолинон, як відомо, подразнюють шкіру, і тому його вилучили з багатьох косметичних продуктів. Однак обов’язково читайте етикетки, коли купуєте звичайні або навіть натуральні миючі засоби або пральний порошок, оскільки він все ще використовується в багатьох мийних засобах.

6. Випадкове змішування токсичних хімікатів для створення отруйних газів

Багато засобів побутової хімії, якими ми користуємося, самі по собі містять небезпечні хімічні речовини, але змішування їх з іншими засобами може мати катастрофічні наслідки. Наприклад, багато людей випадково змішують відбілювач з мийними засобами, що містять аміак, такими як засоби для миття скла або підлоги. При цьому утворюється газ хлорамін, який може викликати наступні симптоми всього за 24 години:

  • Подразнення очей, носа, горла та дихальних шляхів;
  • Сльозотечу;
  • Нежить;
  • Біль у горлі;
  • Кашель;
  • Застій у грудях.

Інші шкідливі суміші

Американська легенева асоціація стверджує, що навіть натуральні ароматизатори, такі як цитрусові, можуть призвести до зниження якості повітря в приміщенні, особливо якщо рівень озону високий. За таких умов використання натуральних і синтетичних форм цитрусових може вступати в реакцію з утворенням формальдегіду, який є канцерогенним для людини. Він також створює токсичні мікрочастинки, які можуть осідати в легенях.

За даними Американської легеневої асоціації, дрібні частинки в повітрі можуть загострювати астму, а також підвищувати ризик серцевих нападів та інсультів. У той же час, озон може погіршити перебіг астми та інших легеневих захворювань.

Безпечніші альтернативи чистячих засобів

  • Для щотижневого прибирання не потрібно повністю стерилізувати свій будинок купою хімікатів. З цим завданням можуть впоратися прості інгредієнти, які, ймовірно, вже є у вас під рукою, такі як білий оцет, харчова сода та кастильське мило. Якщо вам потрібно зробити глибоке прибирання, додайте кілька крапель ефірних олій, щоб вбити мікроби.
  • Завжди вибирайте засоби без запаху, коли це можливо.
  • У дні з високим вмістом озону не використовуйте нічого з цитрусовими ароматами і уникайте повітряних фільтрів, які збільшують вміст озону.
  • Уникайте антибактеріального мила, особливо того, що містить триклозан, відомий руйнівник гормонів.
  • Остерігайтеся також зелених або натуральних мийних засобів. Дослідження 2015 року показало, що багато з них містять канцерогени, додані ароматизатори та леткі органічні сполуки, подібні до звичайних мийних засобів.

Кінцеві думки про те, що надмірне прибирання становить такий же ризик, як і куріння сигарет

Хоча більшість людей не замислюються про свої засоби для чищення, дослідження, наведені вище, показують, що ми повинні приділяти більше уваги тому, як ми прибираємо наші будинки. Мало того, що прибирання з використанням токсичних хімікатів може завдати такої ж шкоди нашим легеням, як і викурювання пачки сигарет на день, воно також може послабити нашу імунну систему. Прибирання наших будинків лише раз на тиждень може викликати цей ефект протягом тривалого часу, а для тих, хто займається прибиранням професійно, ризик зростає в геометричній прогресії.

Запалення і ослаблення імунної системи, викликані мийними засобами, можуть призвести до аутоімунних захворювань, раку і навіть інфарктів та інсультів.

Якщо ви хочете прибрати свій будинок, завжди вибирайте натуральні продукти.

Поділіться коментарем