Здається, що бабусі та дідусі мають близькі стосунки зі своїми онуками. Насправді більшість дітей відчувають себе ближчими до них, ніж до власних батьків.
Пояснення цього більше не є таємницею. Дослідники змогли знайти відповіді, і кожен дідусь і бабуся заслуговує на те, щоб дізнатися про них більше.
1. Вони пропонують безумовну любов.
Бабусі та дідусі люблять своїх онуків без очікувань. І нічого не просять натомість. Вони вкладають у малечу всю свою душу, обдаровуючи її обіймами та навіть домашніми смаколиками.
2. Вони вчать цінувати час.
Бабусі та дідусі завжди будуть поруч, щоб стати свідками важливих етапів життя своїх онуків. З дня їх народження і до дня, коли вони відсвяткують своє 18-річчя, вони будуть поруч, щоб запропонувати підтримку і любов. Вони знають, що не будуть поруч вічно, тому намагаються навчити молодих цінувати кожну мить.
3. Вони завжди готові прийти на допомогу.
Коли дитина плаче, очікувано, що бабуся чи дідусь будуть поруч з нею. Це добре, оскільки це дає дитині можливість поділитися своїми думками та почуттями з кимось.
4. Вони знають потреби своїх онуків.
У бабусі вдома завжди буде страви попоїсти та чисте ліжко, щоб поспати. На випадок дощу завжди буде напоготові парасолька. У неї завжди буде готовий комплект чистого одягу, навіть якщо ти прийдеш в гості, не попередивши її заздалегідь. Бабуся і дідусь завжди будуть знати, що потрібно їхнім онукам, навіть коли ви не кажете їм про це.
5. Вони відкриті для вивчення нового.
Бачите, бабусі та дідусі не проти вчитися у молодих людей. Щобільше, вони смиренно попросять про допомогу, якщо в чомусь не впевнені.
Більшість з них не вміють користуватися комп’ютерами та смартфонами. Тому вони просять своїх дітей та онуків допомогти їм у цьому.
6. Вони розповідають історії про свій час.
Багато чого змінилося за ці роки. Молодь сьогодні одягається по-іншому. Жінки вже не користуються тими ж техніками макіяжу. Чоловіки також змінили методи догляду за собою.
Бабусі та дідусі знають, що часи змінилися. Однак це не заважає їм ділитися історіями про своє минуле.
7. Вони чудові наставники.
Бабусі та дідусі вчать словом і власним прикладом. Це робить їх чудовими наставниками для молодого покоління. Вони ведуть за собою.
8. Вони пропонують велику дружбу.
Дружба, яку пропонують бабусі та дідусі, не пов’язана з очікуваннями та тиском з боку однолітків. Це дозволяє їхнім онукам почуватися комфортно поруч з ними. Вони можуть бути самими собою, не турбуючись про те, що їх засудять або посварять.
9. Вони нагадують дітям, що треба веселитися.
У житті трапляються погані речі. Однак це не означає, що ми завжди повинні відчувати гіркоту від них. Бабусі та дідусі можуть нагадати своїм онукам, що цілком нормально сміятися над цими речами та ставитися до життя з добрим гумором.
10. Вони дають відчуття стабільності в сьогоднішньому дуже динамічному світі.
Розлучення і розставання є дуже реальними, і це речі, які впливають на життя дітей величезним чином. Коли батьки йдуть своїм шляхом, присутність бабусі чи дідуся дає дітям відчуття стабільності. Навіть якщо життя засмучує, вони знають, що їхні бабуся та дідусь поруч.
11. Вони роблять дітей набагато щасливішими.
Дослідники з Оксфордського університету з’ясували, що діти, які виросли з бабусями та дідусями, були значно щасливішими за тих, хто не мав їх поруч. У них також був нижчий рівень депресії.
12. Вони дають цінні життєві уроки.
Окрім смачної випічки та чудових обіймів, бабусі та дідусі дають справді хороші життєві уроки. Вони вчать з власного досвіду та мудрості, яку здобули з роками. Завдяки своїм урокам вони сподіваються, що їхні діти та онуки зможуть уникнути тих самих помилок, які вони зробили у своєму житті.
13. Вони роблять дітей більш обізнаними з історією своєї сім’ї.
Бабусі та дідусі слугують зв’язком з минулим. Вони діляться історіями про те, яким було життя раніше і як вони росли. Вони навіть розповідають кумедні історії про власних дітей, дозволяючи онукам дізнатися більше про своїх батьків.
14. Вони завжди готові вислухати.
Бабусі та дідусі не судять. Ось чому дітям легше ділитися з ними своїми історіями. Вони можуть говорити про свої надії, мрії та навіть проблеми, не турбуючись ні про що інше.
15. Вони плекають щастя.
Незрозуміло, як їм це вдається, але бабусі та дідусі мають особливу здатність миттєво змушувати дітей посміхатися. Також було виявлено, що близькі стосунки між бабусями й дідусями та онуками зменшують симптоми депресії для обох сторін.