Які ж вони милі й тендітні ці фіалки, що прикрашають підвіконня багатьох любителів рослинності. Дивишся на ці колонії й здається, що вони зливаються в один килим з різноманітними узорами. Аби така буйність радувала вас цілий рік, варто знати два простих способи повернути фіалці пишне цвітіння.

фото classpic.ru/wp-content/uploads/2016/04/20922/Fialki-na-okne.jpg

Трапляється так, що фіалка перестає рости, листя жовтіє, а про рясне цвітіння — годі й говорити. Досвідчені квітникарі кажуть, що вона втрачає свою “молодість”. Та, на щастя, її можна реанімувати. Наша редакція знайшла два способи, як освіжити цю чарівну квітку. Впевнені, що квітникарі оцінять обидва варіанти!

Спосіб No1

фото s3.nat-geo.ru/images/2019/5/16/45a97fd0f8f84912aab0abbbd9d70902.max-2500×1500.jpg

Для відновлення старої фіалки знадобиться спеціальний ґрунт, перліт, горщики та дренаж. А ще ножиці, які треба продезінфікувати спиртом. Цей спосіб може здатися радикальним, але він точно дієвий. Отож, ножицями зрізати рослину просто під корінь. І обламати нижнє, старе листя аж до нової розетки. До речі, їх можна залишити для розмноження фіалок. Стовбур, на якому росло старе листя очистити ножем, як моркву. Й оновити зріз.

Далі висадити фіалку у перліт та зав’язати її в поліетиленовому пакеті. Так, ніби в парнику для розсади.

Вже за три тижні у рослини буде нова, сильна коренева система. Тоді її знову можна висадити до горщика зі свіжим ґрунтом.

Спосіб No2

фото plodogorod.com/wp-content/uploads/2018/04/ace621.jpg

У цьому випадку фіалку треба вийняти з горщика разом з кореневищем та землею. Далі очистити корені від старої землі, можна навіть акуратно промити водою.

Так само зняти старе листя й зачистити стовбур, не пошкодивши корені рослини. Тоді їх треба посипати перлітом й посадити рослину в горщик. Спочатку на дно виспати трохи ґрунту, тоді помістити квітку й розправити корені. І засипати ґрунтом повністю в рівень з нижніми листками. На підставку квітки також насипати перліту, який буде контролювати вологість рослини.

Порада

фото i.ytimg.com/vi/dai3_SW_WVg/maxresdefault.jpg

Як парник можна використовувати прозорий пластмасовий лоток, накритий харчовою плівкою. Обов’язково зробити маленькі дірочки, щоб рослини могли “дихати”.

Ось такі є два простих способи повернути фіалці пишне цвітіння. Після таких “реанімаційних” процедур ваші квіти оновляться, стануть молодими й порадують красивими, рясними квітами.