Від неприємностей з волоссям вам допоможуть не лише професійні засоби для догляду. А й ефективні рецепти від випадіння волосся на основі природних компонентів. Ми звикли, що тоніком для обличчя користуватися щодня, але чомусь забуваємо про те, що додаткова енергія потрібна і шкірі голови. Якщо хочете, щоб волосся росло швидко, випадало мало, а блищало сліпуче, вам обов’язково потрібно включити тонізування у свій б’юті-ритуал для волосся.
Суть тонізуючих масок для волосся
Тонізуючі маски не тільки живлять і зміцнюють локони, вони допомагають заощадити час і гроші. Якщо регулярно використовувати засоби для зміцнення волосся, можна вирішити проблему відразу, а не витрачатися пізніше на дороге рішення запущеної ситуації.
Маски, звичайно ж, не є панацеєю. Для догляду за локонами важливий комплексний підхід.
Потрібно стежити за своїм здоров’ям, приймати вітаміни, якщо ви не отримуєте їх з їжі, користуватися хорошими шампунями, придатними для вашого типу волосся, вчасно підстригати кінчики.
Тонізуючі засоби містять активні речовини, що живлять локони, що стимулюють їхній ріст. Такі суміші можна купити в магазині або зробити самим. Готові маски зручні тим, що ви не будете витрачати час на їх приготування, – досить принести покупку додому і відразу ж нанести склад на пасма.
Інгредієнти для домашніх сумішей вибираєте ви самі. А значить, можете уникнути небажаної алергічної реакції або інших негативних ефектів.
Тонізуючі маски діляться на дві групи:
- роблять локони візуально більш міцними, гладкими, що склеюють лусочки стрижня, що додає блиск;
- підсилюють кровообіг шкіри голови: за рахунок вмісту активних натуральних компонентів приплив крові до поверхні шкіри посилюється, волосяні цибулини насичуються киснем, корисними речовинами, волосся починає швидше рости.
Тонізація пасом відбувається і в тому, і в іншому випадку, тому маски рекомендується чергувати.
У чому користь і перевага
Тонізуючі засоби універсальні, оскільки підходять усім типам волосся. Підбираючи інгредієнти, ви не тільки робите свою суміш ефективною саме для вас, але й уникаєте алергенів.
Кому маски протипоказані
Маски можуть бути протипоказані тим, у кого є алергія на той чи інший інгредієнт.
Як правильно підібрати маску
Вибираючи маску, потрібно розуміти, яке завдання вона повинна вирішувати.
За типом волосся
Для жирного волосся потрібні засоби, які регулюють сало виділення, що надають голові здоровий, свіжий вигляд. Якщо локони сухі і ламкі, потрібно застосовувати ті маски, які здатні добре живити пасма, розгладжувати їх структуру.
Для сухих пасом повинні підійти поживні або інтенсивно зволожуючі засоби. Для жирних локонів будуть більш корисні маски, що інтенсивно очищають.
За довжиною волосся
Маски допомагають впоратися посіченими кінчиками й розгладити локони будь-якої довжини. Для цього їх потрібно акуратно розподіляти по всьому волоссю:
Можлива шкода
Маски можуть завдати шкоди, якщо проблеми зі шкірою пов’язані з якимось внутрішнім захворюванням. Намагаючись розв’язати проблему косметичними засобами, людина тільки запускає хворобу.
Якщо проблема не вирішується за допомогою сумішей і стає більш серйозною, зверніться за консультацією до трихолога, спеціаліста по здоров’ю волосся.
Як наносити
Домашні суміші наносяться найчастіше на чисті, сухе волосся.
Будь-які маски слід акуратно і рівномірно розподіляти по довжині, супроводжуючи цей процес м’яким масажем.
Скільки тримати маски слід від 20 хвилин до декількох годин, в залежності від інструкцій виробника або рекомендацій в рецепті.
Частота застосування
Тонізуючі засоби не слід використовувати частіше двох разів на тиждень.
Скільки тримається ефект
Тонізуючий ефект від сумішей може триматися від декількох днів до декількох тижнів, в залежності від стану вашого волосся, а також від тих засобів, які ви використовуєте для щоденного догляду.
Ефективні рецепти масок
Існує безліч домашніх рецептів, спрямованих на тонізування волосся. Посилити ефект від цих процедур можна слідуючи нескладним рекомендаціям:
Пийте більше води, щодня їжте свіжі фрукти, овочі, — це допоможе підвищити зволоженість волосся і всього організму, а також збільшить кількість одержуваних вітамінів.
Не забувайте про головний убір: захищайте волосся від холоду взимку і від сонця влітку.
Переконайтеся, що вода, яку ви використовуєте для миття голови, не містить великої кількості хлору. В іншому випадку встановіть фільтр або мийтеся кип’яченою водою.
Не використовуйте термічні засоби для укладання — щипці, фен — занадто часто.
Намагайтеся додатково зволожувати повітря у квартирі.
Для зміцнення
Для зміцнення волосся добре підходить масло реп’яха, яке часто використовується в різних сумішах.
Рецепт 1:
- 2 столові ложки реп’яхової олії;
- 1 столова ложка настоянки червоного перцю.
Змішайте компоненти, трохи підігрійте. Нанесіть теплу, але не гарячу суміш на корені й шкіру голови. Використовуйте м’які масажні рухи. Вкутайте голову поліетиленовою плівкою, рушником. Залиште на 20 хвилин, потім змийте теплою водою і шампунем.
Рецепт 2:
- 1 жовток;
- 2 столові ложки цибулевого соку;
- 2 столові ложки коньяку;
- 1 столова ложка меду;
- 1 чайна ложка натурального йогурту.
Акуратно перемішайте всі інгредієнти, підігрійте їх до 40 градусів на водяній бані, відразу ж нанесіть на шкіру голови. Оберніть голову плівкою, рушником. Залиште суміш на 20-30 хвилин, потім ретельно змийте водою і шампунем.
Ефективні рецепти від випадіння волосся
Для боротьби з випадінням волосся можна використовувати наступний рецепт:
- 1 столова ложка реп’яхової олії;
- 1 столова ложка меду;
- 2 жовтки.
Всі компоненти добре перемішайте і втирайте в шкіру голови. Тримайте близько години, потім змийте.
Для потовщення
Для приготування суміші, що сприяє зміцненню і потовщення локонів, знадобляться:
- 3 столові ложки протеїну в порошкові;
- 2 столові ложки цукрової пудри;
- вода.
Змішайте порошки з водою до отримання сметаноподібної консистенції. Нанесіть на чисте волосся, тримайте 1 годину. Потім змийте прохолодною водою.
Для відновлення
Можна змішати жовток одного курячого яйця з вашим шампунем, щоб зміцнити й тонізувати локони.
Нанесіть половину суміші на коріння, помасажуйте шкіру голови, змийте водою, потім нанесіть решту на все волосся, а потім змийте.
Для ослабленого і пошкодженого
- 4 зубчики часнику;
- 1 ложка реп’яхової олії;
- яйце;
- 2 ложки меду;
- 1 ампула нікотинової кислоти.
Дрібно натріть цибулини й часник, вичавіть їх сік. Додайте жовток, мед, масло, ампулу кислоти. Все ретельно перемішайте. Нанесіть на волосся на півтори години. Маска робиться 1 раз на тиждень протягом чотирьох місяців.
Щоб зменшити неприємний запах від цієї суміші, можна додавати в неї кілька крапель ароматних ефірниї олій, а також обполіскувати волосся водою з лимонним соком.
Для блиску волосся вам знадобляться:
- 3 столові ложки желатину;
- 6 столових ложок води.
Замочіть желатин у воді, дайте йому набрякнути, потім за допомогою водяної бані повністю розчиніть його. Охолодіть суміш до температури тіла, нанесіть на волосся, укрийте голову плівкою, рушником, залиште на 40 хвилин, потім змийте.
Для живлення
- 2 столові ложки оливкової олії;
- 1 жовток.
Нанесіть суміш на всю довжину волосся, залиште на одну годину. Потім змийте теплою водою і м’яким шампунем.
Для розгладження
- 1 столова ложка оливкової олії;
- 2 столові ложки олії жожоба;
- 1 столова ложка касторової олії.
Змішайте всі інгредієнти, трохи підігрійте їх на водяній бані. Теплу, але не гарячу, суміш нанесіть відразу на шкіру голови, акуратно розподіліть по всій довжині волосся.
Зберіть пасма у хвіст або косу, накрийте плівкою, рушником, які забезпечать парниковий ефект і посилять дію суміші. Через годину промийте волосся теплою водою і шампунем.
Скрабування від випадіння волосся
Скраб для голови допомагає відновити шкіру, видалити залишки засобів для укладання, поліпшити кровообіг. За рахунок очищення шкіри голови, а також стимулювання волосяних фолікулів такі засоби допомагають лікарським засобам краще проникати в волосяні цибулини.
У домашніх умовах основним засобом для пілінгу голови є морська сіль, яку можна використовувати разом з іншими компонентами або окремо.
Ось кілька простих, але ефективних рецептів:
- 2 столові ложки солі;
- 2 столові ложки оливкової олії.
Змішайте інгредієнти й акуратно втирайте в корені волосся протягом 3-5 хвилин. Потім змийте шампунем.
- 3 столові ложки вашого звичайного бальзаму для волосся;
- 1 столова ложка солі.
Нанесіть на вологе коріння, помасажуйте, потім змийте.
Тонізація волосся аскорбіновою кислотою
Аскорбінова кислота або вітамін С — це активний компонент, що допомагає тонізувати волосся, надати йому сяйво, еластичність.
Ви можете змішувати розчин аскорбінової кислоти з вашими звичайними масками, шампунями, кондиціонерами для того, щоб підвищити зволоженість і тонус волосся.
Додавання аскорбінової кислоти в ополіскувач допоможе поступово освітлити локони. Краще використовувати цей інгредієнт поступово, протягом місяця, щоб не нашкодити пасмам. Розведіть кислоту з розрахунку одна ампула до одного літра води.
Для зміцнюючої суміші вам знадобляться:
- 1-2 ампули аскорбінової кислоти;
- 30 мл пива;
- 2 жовтки.
Трохи нагрійте пиво, додайте в нього жовтки й кислоту, ретельно перемішайте. Нанесіть на корені, помасажуйте. Укрийте голову плівкою, рушником, тримайте близько години. Змийте водою і шампунем.
Рецепт ополіскувача для голови
Щоб посилити ріст волосся, можна використовувати такий рецепт ополіскувача:
- сухий корінь лопуха;
- вода.
Кип’ятіть корінь лопуха в воді з розрахунку один до десяти. Дайте настоятися протягом декількох годин, а потім використовуйте за призначенням.
Для жирного волосся підійде ополіскувач з корою дуба
Залийте три ложки сухої кори одним літром окропу, варити протягом 15 хвилин, потім остудіть, процідіть і використовуйте після миття голови.
Ці ефективні рецепти від випадіння волосся допоможуть вам у догляді за красою та здоров’ям шкіри голови й волосся. Проте, перед використанням, варто проконсультуватися з лікарем.