Експерти кажуть, щоб знизити ризик розвитку деменції, треба ходити швидко й на далекі відстані

716

Експерти стверджують, що як відстань, так і швидкість ходьби можуть сприяти зниженню ризику розвитку деменції.

A man and woman walk along a trail in the hills

Багато людей прагнуть ходити 10 000 кроків на день для оптимального здоров’я.

Однак нове дослідження повідомляє, що якщо робити від 3 800 до 9 800 кроків щодня, це також може знизити ризик розумового занепаду, особливо якщо ви ходите швидко.

У дослідженні, опублікованому в JAMA Neurology, були проаналізовані дані більш ніж 78 000 людей у віці від 40 до 79 років, які носили акселерометри.

Дослідники розділили учасників на дві категорії: ті, хто робив менш як 40 кроків за хвилину, і ті, хто робив 40 і більше кроків за хвилину.

Дослідники також проаналізували пікових виконавців — тих, хто зробив найбільше кроків протягом 30 хвилин. Ці 30 хвилин не обов’язково мали відбуватися одночасно.

Вчені спостерігали за учасниками через 7 років, відзначаючи будь-які діагнози деменції. Потім вони порівняли кроки з діагнозом, враховуючи вік, етнічну приналежність, освіту, стать, соціально-емоційний статус, скільки днів учасник носив акселерометр, дієту, куріння, вживання алкоголю, вживання ліків, проблеми зі сном і будь-яку історію серцево-судинних захворювань.

Деякі з висновків включали:

  • Люди, які робили 9 826 кроків на день, мали на 50% меншу ймовірність розвитку деменції протягом семи років.
  • Люди, які робили понад 40 кроків на хвилину, знижували ризик розвитку деменції на 57%, тоді як ходили лише 6 315 кроків на день.
  • Люди, які проходили 3 800 кроків на день з будь-якою швидкістю, знижували ризик розвитку деменції протягом семи років на 25%.
  • Люди, які ходили у швидкому темпі 112 кроків на хвилину протягом 30 хвилин на день, знижували ризик розвитку деменції на 62%.

У повідомленні, що супроводжувало результати дослідження, пропонується зосередитися на темпі ходьби, а не на пройденій відстані або кількості кроків на день, прагнучи до 112 кроків на хвилину.

Щоб визначити кількість кроків за хвилину, необхідно порахувати кількість кроків за 10 секунд, а потім помножити на 6, щоб знайти кількість кроків за хвилину.

Дослідники зазначають, що навіть щоденне проходження 3 800 кроків знижує ризик розвитку деменції. Ця кількість є посильною для людей, які ведуть переважно сидячий спосіб життя.

“Коли мова йде про здорове старіння, фізичні вправи — це найближча річ, яку ми маємо до чудодійних ліків”, — каже доктор Скотт Кайзер, геріатр і директор геріатричного когнітивного здоров’я Тихоокеанського інституту неврології в Центрі здоров’я Святого Іоанна в Каліфорнії.

“Головне — почати рухатися і не зупинятися, — каже Кайзер в інтерв’ю Healthline. — Наявність чітких цілей, плану дій і розробка розпорядку дня, включаючи діяльність, яка вам подобається і яка змушує вас відчувати себе добре, може пройти довгий шлях до створення і підтримки тривалих змін”.

Попередні дослідження про здоров’я мозку

Кілька досліджень минулого року дійшли висновку, що регулярна фізична активність може знизити ризик розвитку деменції.

В опублікованому в січні дослідженні повідомлялося, що фізичні вправи можуть уповільнити прогресування деменції у людей, чий мозок має ознаки бляшок, сплутаності та інші ознаки деменції. Дослідники заявили, що вважають, що фізичні вправи підвищують рівень білків, які посилюють зв’язок між клітинами мозку, що може допомогти утримати деменцію на відстані.

Дослідження, опубліковане в серпні, показало, що виконання домашніх обов’язків знижує ризик розвитку деменції на 21%. Крім того, щоденні візити до сім’ї та друзів знижували ризик на 15% у порівнянні з людьми, які не займалися цією діяльністю.

Зниження ризику деменції

“Унція профілактики коштує фунт лікування, — каже Кайзер. — Що стосується деменції, то, за оцінками експертів, приблизно третину випадків можна було б запобігти, усунувши фактори ризику, які піддаються модифікації. Враховуючи прогнози щодо зростання кількості людей, які постраждають від деменції — кількість випадків деменції у світі потроїться до 2050 року і перевищить 150 мільйонів осіб — ми повинні почати думати вже зараз, і в масовому масштабі, про найкращі можливі стратегії та підходи до запобігання деменції”.

Багато лікарів сходяться на думці, що фізичні вправи можуть знизити ризик розвитку деменції.

“Багато досліджень показали, що більша кількість фізичних вправ пов’язана з меншим ризиком розвитку деменції”, — розповідає Healthline доктор Дуглас Шарре, директор відділення когнітивної неврології в Департаменті неврології в Медичному центрі Векснера Університету штату Огайо.

Шарре також припускає, що можут допомогти:

  • Соціалізація;
  • Стимулювання мозку;
  • Відсутність шкідливих звичок, особливо паління;
  • Контроль гіпертонії, діабету і гіперліпідемії;
  • Дотримання здорової дієти, наприклад, середземноморської дієти;
  • Продовження навчання, вивчення чогось нового.
Поділіться коментарем