Зараз на прилавках продається багато екзотичних фруктів, в тому числі й фініків. У тих хто любить ласувати цими медовими плодами часто виникає питання — чи може зрости фінікова пальма з кісточки, якщо її посадити в землю? Відповідь вас потішить — так, зі звичайної кісточки можна зростити надзвичайно красиве деревце. Для цього існує проста інструкція для любителів пишної зелені.
1. Аби виростити цю рослину вдома, підійде насіння із висушених чи навіть в’ялених плодів, які необхідно висаджувати одразу після того, як ви звільнили кісточку від плода. Головне, щоб плоди не піддавалися термообробці. Рекомендуємо, якщо це можливо, взяти кісточку фініка Робелена. Ця невисока пальма, що розростається кількома стовбурами та чудово підійде для квартирних умов.
2. Для початку потрібно старанно дістати з фініка кісточку та під струменем теплої води обережно промити її. Важливо простежити, аби навіть найдрібніших слідів м’якушки не зосталося на фініковій кісточці. Після посадки вони здатні спровокувати в ґрунті небажані процеси гниття.
3. Попередньо кісточку за допомогою наждачної шкурки чи навіть косметичної пилочки можна дещо сточити з усіх боків. Обробленій кісточці потрібно влаштувати трьох добову “теплу ванну”, замочивши у воді температури близько тридцяти п’яти градусів. Воду міняти потрібно кожні шість годин. Не висаджуйте кісточки до ґрунту, аж поки вони помітно не набухнуть.
4. Щоб посадити майбутню пальму, слід вибрати місткість з отворами для вентиляції. Насипати товстий шар дренажу й ґрунтовий субстрат. Візьміть порівну пісок, вологу деревну тирсу та торф.
5. Замочені кісточки висадити до ґрунту у вертикальній позиції, досить не глибоко, приблизно на півтора сантиметра їх довжини. Місткість із майбутнім ростком слід прилаштувати до будь-якого теплого місця. Не забувати поливати. Ґрунт повинен бути вологим та ні в якому разі не мокрим.
6. Швидких результатів не очікуйте. Паростки ростуть протягом шести місяців. Коли перші паростки зростуть на десять сантиметрів у висоту, їх потрібно розсадити по окремих горщиках близько дев’яти сантиметрів у діаметрі. Квітковий горщик слід наповнити ґрунтом, зроблений з однієї частини перепрілого гною, однієї частини торфу, однієї піску, жмені деревного вугілля, та двох легкої глинисто-дернової землі. Для довгого коріння потрібен не широкий, а високий горщик. На дно — обов’язково дренаж.
7. Найкраща для фінікової пальми температура становить двадцять два — двадцять п’ять літом та шіснадцять-вісімнадцять градусів зимою. Деревце важливо увесь час обертати до сонця, задля того щоб світла вистачало всім листочкам. Без цього вони робляться ламкими. Але прямих променів слід уникати.
Не забувайте про дренаж: застій води у корінні може вбити рослину. До того ж пальма дуже боїться протягів. Бажано обприскувати деревце кілька разів на добу. Поливати три рази на тиждень навесні й літом, а ось зимою вистачить й разу на тиждень.
8. Молоде деревце пересаджувати щороку до нового горщика, діаметр якого буде дещо більшим за попередній.
Як ви зможете переконатися, фінікова пальма з кісточки — це цілком реально. Але потрудитися таки доведеться! Сподіваємося, що наша проста інструкція для любителів пишної зелені вам допоможе. Удачі!