Гематоген — історія, користь і шкода солодких ліків з СРСР

2851
Гематоген — історія, користь і шкода солодких ліків з СРСР

Гематоген улюблені багатьма ласощі з дитинства. Проте, історія появи гематогенного батончика, який досі продають в аптеках, багатьом невідома. До того ж потрібно розібратися: в чому користь і шкода солодких ліків з СРСР?

У 19-му столітті лікар Боткін вперше в історії людства вивчив склад людської крові. Він прийшов до висновку, що між кількістю червоних кров’яних тілець, з яких складається кров і здоров’ям людини існує тісний зв’язок.

фото boroda.online

Вчені взялися за розробку ліків, які б збільшували кількість гемоглобіну в крові. І незабаром шановній публіці був представлений препарат, який відповідав необхідним вимогам.

Перший гематоген являв собою мікстуру і був розроблений у Швейцарії. Нові ліки дійсно покращували стан хворих, особливо тих, хто втратив багато крові. Гематоген став надзвичайно популярний.

Він складався з бичачої крові і яєчного жовтка. Самі розумієте, що термін зберігання у нього був дуже невеликий. І незабаром його виробництво різко скоротили.

У 20-х роках в СРСР знову відновили виробництво, значно поліпшивши формулу і терміни зберігання. Тепер він був у вигляді солодких батончиків коричневого кольору. Населення, яке неабияк хворіло у ті часи, потребувало подібних ласощів. Гематоген знову здобув шалену популярність.

фото wikimedia.org

Гематоген — джерело заліза, яке легко засвоюється нашим організмом. Його призначають при початковій стадії анемії та для профілактики захворювання. Також він корисний у період розумових і фізичних навантажень.

Основний інгредієнт — чорний альбумін. Це порошок, який утворюється при перероблюванні крові великої рогатої худоби. Кожен батончик гематогену заповнює добову норму дитини у залізі. Крім того, він містить вітамін А, який дуже добре впливає на зір людини.

Лікарі рекомендують купувати гематоген виключно в аптеках, щоб уникнути підробки. Процентний вміст альбуміну має бути не менше 4-5%, вказаних на обгортці.

фото pikabu.ru

Є і небезпечні сторони цього препарату. Річ у тому, що рогата худоба при забиванні може викидати в кров величезну кількість гормонів, таких як кортизол та адреналін. Вплив цих гормонів на людину досі не вивчено.

Крім того, кров, перш ніж перетворитися в чорний альбумін, повинна пройти складне поетапне очищення від паразитів. Далеко не всі виробники гематогену дотримуються цієї умови.

Ну і наостанок — слід пам’ятати, що гематоген дуже калорійний продукт. Тому протипоказаний людям із зайвою вагою та хворим на цукровий діабет. Звичайно, гематоген — продукт родом з дитинства. Та його історія його виникнення дуже пізнавальна. Однак, користь і шкода солодких ліків з СРСР досі не до кінця вивчені.

Поділіться коментарем