Щоб стати справжнім гуру у приготуванні плову, треба знати кілька секретів цієї кулінарної технології. Якщо вже пробували готувати плов, а він все не вдається, то треба звернути увагу на головні помилки при готуванні плову, які допускають початківці. А підказки від шефа допоможуть приготувати ту страву, про яку можна сказати “вау, який плов, смакота”!
У цій страві вдало поєдналися білки і вуглеводи. Саме тому вона така ситна, але водночас — підходить для тих, хто слідкує за своєю талією.
Але, якщо не володіти всіма секретами приготування корисного плову, страву можна легко запартачити. А її смак нікого не порадує. Тому робимо акцент на головних помилках, яких варто уникнути під час приготування цієї страви.
Головні помилки при готуванні плову та підказки від шефа
Обираємо правильний рис
Щоб зайвий раз не морочити голову, найлегше взяти рис з позначкою “для плову”. Якщо такого не знайшли в магазині, то придивіться до сортів басматі, жасмин і девзір. Вони спеціально виведені для приготування плову.
Слідкуємо за пропорціями
Навіть якщо рис обрали правильний цього не достатньо, щоб плов вдався на славу. Не треба забувати, що всьому є міра. Пам’ятайте, що на 1 кілограм рису йде 1 кілограм м’яса. На 1 кг м’яса — не менше 500-800 грамів овочів (моркви і 300 грамів цибулі).
Посуд, в якому готується плов, теж має значення
Найкраще підійде чавун з товстими стінками. Обов’язково має бути кришка. Оскільки у певний проміжок часу плов треба буде нею накривати.
Жиру треба додавати в міру: не мало і не багато
Досвідчені кулінари говорять, що на 1 кілограм рису потрібно 250 або 300 грамів масла. Від цього залежить смак, крихкість і аромат плову. Найкраще змішати різні жири: тваринні і рослинні.
Готуємо засмажку
Саме це впливає на смак плову. Овочі та м’ясо треба не лише обсмажити на повільному вогні, а й протушкувати в бульйоні. А вже потім — туди додати сам рис. Щоб засмажка вийшла такою як потрібно, її треба томити близько 3 годин на великому вогні. Так, щоб вона буквально булькала, як вулкан.
Скільки додавати води
Відповідним варіантом для плову кулінари вважають таку формулу: 1,2 частини води на 1 частину рису.
Спеції — важливіші за рис
Саме вони задають весь смак плову. Додавати їх потрібно в засмажку, а не рис. Без зіри, паприки, перцю, головки часнику та солі вийде звичайна рисова каша. Можна трохи і поекспериментувати — вкинути барбарис і шафран.
Зазвичай, люди, які худнуть, часто обходять каші стороною. І дуже даремно. Навіть на дієті харчування має бути різноманітним, щоб організм отримував необхідні вітаміни і мікроелементи. Тому, якщо виключити головні помилки при приготуванні плову, його можна включати до дієтичного харчування. Зробити це якраз і допоможуть підказки від шефа, якими ми поділилися. Смачного!