Ікона Божої матері, яка зцілює будь-які хвороби та викорінює бідність

480

Пресвята Богородиця неодноразово являла чудодійну допомогу людям через ікони. Охтирський образ Божої матері славиться своїм заступництвом за дітей та сиріт, зцілює будь-які хвороби та викорінює бідність.

Не описати словами, наскільки сильними є співчуття і милість Богородиці до вірян. Звернені до Пречистої Діви молитви завжди знаходять відгук. Читати молитви можна як удома, так і у храмі.

Охтирська ікона Божої матері допомагає матерям, які переймаються життям своїх чад, сиротам, які не знають материнської любові, бідним і знедоленим.

Історія ікони

Ікона Божої матері була придбана 2 липня 1739 за загадкових і чудесних обставин. Священнослужитель Покровського монастиря перебував у Господньому служінні в Харківській області, в невеликому місті під назвою Охтирка.

У той час у покарання за гріхи людей пронизувала смертельна хвороба, лихоманка, на яку давно хворіла дочка вищезгаданого священника. Одного разу, займаючись домашніми справами, пастир побачив яскравий відблиск у траві. Яким було його здивування, коли з Божої волі до його саду потрапила ікона Пресвятої Богородиці. Священник з трепетом та молитвою підняв святиню та відніс до хати. Тієї ж ночі до нього уві сні з’явилася Діва Марія із зазначенням очистити ікону від усього бруду та пилу освяченою водою. Обмивши ікону, слуга Божий Василь не вилив воду, а залишив її до ранку.

Наступної ночі Богородиця знову прийшла до священника, сповістивши, що відтепер водою, якою була обмита ікона, будь-яка людина зможе вилікуватися від лихоманки. Вранці священник дав ковток своїй донці, що була в муках, і сталося диво: дитя одужало в одну мить. До священнослужителя звернулися всі хворі та страдники, просячи допомоги в такому нелегкому одужанні. Кожен у місті Охтирка був зцілений від смертельної хвороби, а новоявлена ікона стала шануватись як чудотворна.

Де знаходиться ікона

Після набуття ікони в 1739 священником Василем дана ікона знаходилася в його будинку рівно три роки. Але потім пастир завважав, що така чудодійна сила необхідна й іншим людям, тому має бути в церкві. У 1742 році святиня була перенесена до парафіяльного храму, де явила ще безліч чудес. У 1751 році Святіший Синод проголосив цей образ шанованим і прирівняв до списку чудотворних ікон.

На початку XX століття Охтирській іконі Божої матері була потрібна реставрація. При відправленні до Санкт-Петербурга в 1905 році святий образ був втрачений: підтвердження крадіжки та злому не було, але ікона зникла. Після революції святиня була знайдена у Китаї, серед російських мандрівників та емігрантів. Ікона подорожувала з міста до міста, доки була передана російському духовенству в Сан-Франциско. На сьогодні святий образ знаходиться у російській православній церкві за кордоном. Святі списки є у Миколаївській церкві у місті Москві, у Михайлівському Храмі міста Харкова та у місті Самара у Пустинно-Миколаївському соборі.

Опис ікони

На іконі Пречиста Діва зображена до пояса, зі складеними в молитві руками. Обличчя Богородиці звернене на розп’яття Ісуса Христа. Окрасою ікони служать лики святих по обидва боки та напис знизу. Святиня відображає події страшної страти Спасителя і звертає увагу людей на ті муки, які зазнала Мати всіх матерів. У пристрасний тиждень перед Великоднем віряни згадують усі муки Христа у скорботі та втраті.

У чому допомагає Охтирська ікона

Святий образ допомагає кожній матері, яка турбується за благоустрій свого чада у жорстокому світі. До її заступництва звертаються люди, що моляться за власне зцілення та здоров’я своїх дітей. Богородиця допомагає і сиротам, яким невідоме справжнє кохання матері. Багато хто просить у молитві про допомогу у справах своїх, про звільнення від бідності, нещасть, поганих думок.

Молитва чудотворної ікони

Молитви Богородиці славляться своєю силою перед важкими обставинами та труднощами у житті. Їх слід вимовляти зі щирістю, вірою та любов’ю. Молитися перед образом Охтирської ікони можна так:

«О, Благословенна Владичиця Царства Небесного. Ми дивимося на Твій святий образ у скорботі та співчутті. Передай, Благочестива Діво, наші молитви Ісусу Христу, нехай не залишить нас у хвилини смутку і випробувань. Вгороди своєю участю життя наше від спокус, напастей, ворогів та діянь бісівських. Даруй нам милість Свою і допоможи впоратися зі спокусами. Не допусти гріховного падіння нашого, даруй нам пізнання істини Божої, любов християнську до кожного, відсутність брехні та зради й виконання всіх заповідей. Царице Небесна, подивися на нас з висоти та зціли хвороби душі й тіла, викоріни озлобленість, жадібність, даруй терпіння, праведність, захист, втіху та прощення. Допоможи нам відкрити в серці своєму справжню любов до Бога і ближнього, спаси й збережи від невіри, безбожності та мов злих. Допоможи кожному, хто молиться, знайти віру міцну і прощення гріхів. Віддаємо душі свої на заступництво Твоє. Нехай славиться ім’я Твоє, і Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь».

Поділіться коментарем