Усім кулінарам відома така приправа, як імбир. Виявляється, що вона має велику користь не лише на кухні, а широке лікувальне застосування. Тому акцентуємо увагу на рецепти з вмістом імбиру, які лікують недуги і допоможуть підтримати організм в тонусі. Крім цього, ми розповімо про протипоказання. Тому як з’ясувалося: імбир може бути корисний не для всіх.
Ця рослина трав’яниста, багаторічна, має ароматне коріння у вигляді різних химерних фігурок. Її м’якуш на смак гостра і пекуча.
Любителям східних страв таких, як суші, добре відомий смак цього пряного кореня, який в маринованому вигляді завжди додають до страви (в тому числі, з метою профілактики зараження паразитами). Також імбирний порошок додають в випічку, м’ясо, соуси, чайні напої, квас, наливки, настоянки.
Попри таке широке застосування в кулінарії, медичне застосування та користь пряного кореня імбиру захоплює не менше.
Корінь імбиру містить:
Ефірні олії, сесквітерпени, камфен, фелландрен, цинеол, бісаболен, борнеол, цитраль, ліналоол, геранілацетат, вітаміни А, С, В1, В2, В3 (нікотинова кислота), білки.
Застосування в медицині:
- Корінь імбиру має антимікробну, протизапальну, відхаркувальну дію. Тому його широко застосовують при лікуванні ГРЗ, застуди, тонзиліту, ангіни, ларингіту, фарингіту, бронхіту, в комплексному лікуванні пневмонії.
- Використовують для лікування захворювань опорно-рухового апарату (розтягнення, травми, удари, артрити, артрози, остеохондроз).
- Імбир — легкий проносний засіб, який застосовується при дискінезії шлунково-кишкового тракту, що особливо актуально при малорухливому способі життя сучасних людей.
- Відома і протиглистова дія кореня імбиру. Азіати, що вживають в їжу сиру рибу, їдять разом з нею імбир, тому що давно вважають його дуже сильним протипаразитарним засобом.
- Антисклеротична дія кореня імбиру полягає в очищенні стінок центральних та периферичних судин від холестеринових бляшок, нормалізує рівень холестерину (знижує вироблення шкідливого низькоплотного холестерину).
- Імбир — стимулює кровообіг. І має судинорозширювальну, спазмолітичну (знімає спазми судин), антисклеротичну дію і запобігає згортанню крові.
- Свіжий сік знижує рівень цукру в крові при діабеті 2 типу.
- Застосовується зовнішньо у косметології при догляді за жирною шкірою і широкими порами.
- Є відомості про позитивний вплив соку кореня імбиру при раку підшлункової залози, однак вони не підтверджені науковими даними.
- Корінь імбиру підвищує лібідо і потенцію.
- Застосовується в комплексному лікуванні бронхіальної астми.
- Ефірна олія імбиру застосовується для лікування фобій (страхів), депресії, погіршенні уваги, пам’яті, передменструальний синдром, при прояві апатії і агресії (нормалізує прояв адекватної реакції).
- Ефективний імбир також в комплексному лікуванні ожиріння, тому що нормалізує обмін речовин.
Протипоказання
Індивідуальна непереносність, з обережністю при вагітності, дитячий вік до 7 років. Перед застосуванням проконсультуватися з лікарем щодо протипоказання.
Рецепти з кореня імбиру
Імбирний чай – та його користь
На 1 склянку окропу потрібно відрізати близько 1 см кореня імбиру. Корінь очистити і подрібнити (можна натерти на тертці). Корінь заварюють окропом близько 10 хвилин, можна заварити в термосі. Застосовують при застуді і ГРЗ, запаленнях дихальних шляхів і з метою загального оздоровлення організму.
Другий рецепт. Взяти 100 грамів кореня імбиру, промити і очистити, подрібнити на тертці або в блендері. Відварити 2 хвилини 100 г родзинок без кісточок, 100 г кураги, 100 г чорносливу без кісточок. Подрібнити в блендері, змішати всі компоненти в блендері з 100 г меду. Прийом по 1 чайній ложці з гіркою 1-3 рази на день, курс 21 день.
Застосовується при гіпертонії, серцево-судинних захворюваннях, як сечогінний засіб, при загальному виснаженні організму, при тромбофлебіті.
Рецепти з імбиром для лікування гіпертонії, високому рівні загального холестерину, серцево-судинних захворюваннях, зниженні імунітету, захворюваннях печінки, при онкологічних захворюваннях (для детоксикації при хіміотерапії).
Взяти 1 столову ложку трави таволги вязолистної, 1 ст. л трави солянки холмової, 1 ст. л квітів конюшини червоної, 1 чайну ложку квітів буркуну жовтого, 1 ст. л трави сухоцвіту болотного. Залити 1 літром води, кип’ятити на водяній бані з моменту закипання 20 хвилин, додати корінь імбиру 1 г, кип’ятити ще 5 хвилин.
Отож, імбир приносить користь не лише в кулінарії, а й має лікувальне застосування. Для цього ми привели рецепти того, як використати цю пряність для оздоровлення організму. Але пам’ятайте про протипоказання. І обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж використовувати ці поради.