Йозеф Пілатес: «Розквіт людини має припадати на вік 70+. Можна бути старим у 30 і молодим у 60»

1916

Старість має наступати у 100 років. Так стверджувала ця дивовижна людина.

А ви знали, що Пілатес це прізвище? Я – ні.

Йозеф Пілатес, винахідник власної системи фізичних вправ, вважав, що можна бути старим у 30 і молодим у 60, тому що кожна людина молода настільки, наскільки гнучкий її хребет. Він займався за своєю системою і прожив довге і здорове життя, хоча в дитинстві був слабким.

Йозеф Пілатес народився в 1883 році в Німеччині в бідній сім’ї грека і німкені та був дуже хворобливою дитиною: рахіт, астма, та ще й ревматизм. У школі його вічно дражнили, а іноді й лупцювали. У дев’ять років він вкотре почав скаржитися батькові й почув від нього просту фразу, яка перевернула все його життя: кожна людина сама господар своєї долі. Ти можеш і далі скаржитися, сказав батько, а можеш піти та щось зробити.

За кілька років завзятих тренувань доходяга Йозеф перетворився на спортсмена: гімнастика, лижі, бокс, плавання, дайвінг… Він так розвинув свою мускулатуру, що місцеві художники почали запрошувати його позувати для анатомічних малюнків. Вже тоді він починає вигадувати власну систему вдосконалення тіла. У 1912 році Пілатес переїжджає до Англії: підпрацьовує боксером у спарингах, цирковим гімнастом і навіть тренером із самооборони у Скотланд-Ярді. Потім починається Перша світова і його як етнічного німця, інтернують у табір. Але й у в’язниці Пілатес продовжує тренуватися та тренувати.

Після війни Йозеф Пілатес їде до Нью-Йорка. В Америці в цей час триває сплеск різноманітних спортивних та фітнес-центрів, і Йозеф, який тепер Джозеф, вирішує ризикнути. Він вкладає всі заощадження у спортивну студію при будівлі Нью-Йоркського балетного центру. З цього моменту справи різко йдуть у гору: до нього на заняття ходять артисти балету, відомі голлівудські актори та спортсмени.

Сьогодні система Пілатес переживає черговий сплеск популярності. Вона зрозуміла, проста і при цьому дуже ефективна. Правильне дихання плюс ретельно розроблена гімнастика, яка формує каркас м’язів навколо хребта і суглобів. Оскільки все виконується плавно, травми практично виключені. Пілатес підходить усім: старим та молодим, здоровим та хворим, і особливо тим, хто веде малорухливий спосіб життя. Про те, щоб він допоміг, треба займатися регулярно.

Сам Йозеф Пілатес (який, до речі, також винайшов масу корисних тренажерів) стверджував, що після десяти занять за його методикою будь-яка людина почуватиметься значно краще, після двадцяти матиме кращий вигляд, а після тридцяти набуде нового тіла. Поставивши під контроль тіло, людина знаходить впевненість у собі й починає контролювати своє життя.

«Ми виходимо на пенсію зарано і вмираємо надто молодими, — писав він. — Розквіт людини має припадати на вік 70+, а старість наступати у сто років».

Сам Йозеф Пілатес прожив до 87, до кінця тренувався та тренував своїх учнів.

Поділіться коментарем