Кардіологи назвали 5 напоїв для підтримки здоров’я серця

13869

Людський організм — це справді складний механізм. Деякі деталі можна замінити або видалити. Але якщо двигун вийде з ладу, кузов не зможе продовжувати працювати. Ось чому так важливо захищати своє серце. Воно часто страждає від шкідливих звичок і недоїдання. Для серцево-судинної системи не менше важливо, що і скільки ми п’ємо. Деякі корисні напої можуть стати чудовою підмогою для цього життєво важливого органу.

З часом навіть найсильніший і здоровий «двигун» починає зношуватися. Для зміцнення всього організму ми рекомендуємо вживати натуральні напої, які нам дала сама природа. А про солодкі газовані напої, що продаються в магазинах, краще забути. Їх склад налякає будь-якого дієтолога і лікаря. Ось список із п’яти корисних для серця напоїв.

Корисні напої для серцево-судинної системи

Вода

Наше тіло здебільшого складається з води. Її нестача є справжнім навантаженням на серце. Без достатньої кількості рідини кров стає густішою, що ускладнює перекачування. Щоб впоратися зі своєю роботою, організму потрібно більше працювати, збільшуючи навантаження.

Дослідження показали, що правильне використання води знижує ризик серцевого нападу на 70%. Крім того, організм може легше позбутися зайвих токсинів і жирів.

Зелений чай

Вранці чашка зеленого чаю не тільки додасть енергії, але і допоможе руховій системі. Високий вміст антиоксидантів у чудодійному напої може захистити організм від серцево-судинних захворювань, запалень і навіть ризик раку зменшується вдвічі.

Чотири чашки чаю на день роблять стінки судин еластичними, що запобігає їх засміченню. Проте цей напій чудово стабілізує кров’яний тиск.

Червоне вино

Сухе червоне вино — це природні ліки для серця. Поліфенол, що міститься в ньому, може знизити рівень холестерину та запобігти утворенню тромбів.

Регулярне вживання сухого вина допомагає зміцнити імунітет, протистояти вірусним захворюванням і очистити організм. Але пам’ятайте, це алкогольний напій. Отже, варто обмежитись 50 грамами на день.

Гранатовий сік

Довгий час гранатовий сік не входив до списку корисних для серця напоїв. Однак, дослідники виявили, що цей сік містить втричі більше антиоксидантів, ніж інші. Калій і магній у складі соку зміцнюють серцевий м’яз.

Гранатовий сік знижує артеріальний тиск і є чудовою профілактикою розсіяного склерозу. Досить випити протягом дня склянку натурального соку, злегка розведеного водою. Але напій шкодить зубам, високий вміст кислот руйнує емаль. Щоб зменшити шкідливий вплив, пийте сік через соломинку.

Кава

Любителі кави можуть легше дихати. Нові дослідження нарешті дали зелене світло цьому напою. Зараз вживання кави стало не тільки безпечним, але і корисним для здоров’я. Кофеїн пригнічує вільні радикали. Однак, гіпертоніки все одно потрібно бути обережними під час вживання кави. Здорова людина може дозволити собі до 4 чашок на день.

Уважно стежте за тим, що ви п’єте. Неякісні напої шкодять не тільки вашому серцю, а й загальному самопочуттю. Зверніть увагу на те, як організм реагує на той чи інший напій. Якщо є сумніви, завжди варто проконсультуватися з фахівцем.

Поділіться коментарем