Кілька секретів для шикарного врожаю томатів — два відра з куща

1152
Кілька секретів для шикарного врожаю томатів — два відра з куща

Більшість городників, які висаджують помідори на вулиці чи в теплиці, вкладають у своїх “підопічних” чимало сил. Отож, хочеться, щоб і результат порадував щедрим урожаєм. Мабуть, в кожного є по кілька секретів для шикарного врожаю томатів. І для деяких зібрати два відра з куща вже реальність.

фото elektro-sadovnik.ru/wp-content/uploads/2019/12/11-samie-urozhaynie-tomati.jpg

Витрачаючи багато сил та засобів на ці культури, досвідчені городники пробують нові методи посадки, підживлення, обгортання. Ще пасинкують рослини, аби вони давали великі плоди. Словом, методом численних експериментів їм таки вдається розробити систему, яка дійсно працює.

Наша редакція поділиться з вами секретами багатого врожаю — як з одного куща томатів зібрати аж два відра плодів.

фото mtdata.ru/u30/photoF498/20275198482-0/original.jpg
  • Перше — обирати сорти високого росту. Висаджувати їх по дві штуки й з’єднати стебла в одне. Так вони будуть міцними.
  • Друге — під час висаджування розсади добре заливати ямки, глибиною 35 см. Сама на цьому рівні у томатів добре розвивається кореневище. А ще вони будуть захищені від перепадів температури — день/ніч. До речі, саме через це найчастіше й хворіють рослини.
  • Третє — перші пагони, що з’являться знизу можна залишити. А коли підростуть, укоренити в землю. Верхні — підв’язати до стебел, але зайві — краще зрізати. Таким чином на одному стеблі з’явиться близько 10 грон з помідорами.
  • Четверте — підживлення. Найкращим варіантом для помідорів є природні добрива. Ділянку, яку плануєте засадити томатами, варто ранньої весни засіяти вівсом. А вже за 3 тижні — перекопати це озеленення. Таким чином ґрунт можна збагачувати й восени, після збору врожаю.

Як садити розсаду

фото hozsektor.ru/wp-content/uploads/2019/05/5-prostyih-pravil-01.jpg

У викопані ямки треба закласти природне удобрення. Для цього можна використати шкірки апельсина, банана, лушпиння цибулі, шкаралупу з яєць, тирсу і навіть дрібну рибу. Це доповнення буде перегнивати й тримати тепло в кореневищі.

Розсада в парнику

фото lopatkina.files.wordpress.com/2010/02/img_0094.jpg

Навесні, ще тоді коли лежить сніг, вже треба готувати парник. Місце під ним кілька разів залити теплою водою. Як тільки потепліє, грядки знову треба полити окропом й можна сіяти томати. Раму парника вкрити плівкою, а боки прикидати землею, щоб досягти того ж парникового ефекту. А ще — вберегти насіння від морозів.

Саму розсаду накривати зрізаним верхом від пластикових пляшок. Вдень кришки відкручувати, а на ніч — закручувати. Коли розсада окріпне — пляшки прибрати.

Підживлення розсади

фото agrognom.ru/wp-content/uploads/2018/04/7.jpg

Підживлювати томати можна розчином дріжджів — на 10 л води – 100 пресованих дріжджів. Або настої з кропиви, попелу та курячого посліду.

Як тільки розсада укріпиться, її треба обробити легким розчином марганцівки. За два тижні — розчином борної кислоти — на 10 л води додати 20 г кислоти. А ще через 10 днів — розчином йоду — на 10 л води знадобиться 15 крапель йоду.

Насіння, яке зібрали для посадки наступного року, можна обробити трихополом. Це діє проти хвороб.

фото u-f.ru/sites/default/files/styles/main_700/public/uploads/Tomato-harvest-007.jpg?itok=9pNHQdBx

Ці кілька секретів для шикарного врожаю томатів допоможуть затятим городникам зібрати два відра з куща. Отож, трудіться та експериментуйте.

Поділіться коментарем