Якщо лимон, вирощений вдома із зернятка, це вже не новина, то побачити ківі на підвіконні — справжнє диво. І все, мабуть, тому, що мало хто знає, як виростити заморського гостя у себе вдома. Ми звикли бачити ці мохнаті плоди на закордонних плантаціях лише по телевізору. Й то в передачах, якими цікавляться тільки любителі фруктової екзотики. Проте, виявляється, що ківі може прекрасно давати плоди навіть у будь-якій міській квартирі.

фото narodna-pravda.ua/wp-content/uploads/2019/11/kyvy-662723-24p5fLvi-1024×768.jpg

До речі, саме зараз вдалий час, для того, щоб посіяти цей заморський фрукт вдома. Адже найсприятливіший період — це з березня по травень. Отож, у вас ще є час, аби підготуватися до вирощування екзотики власними руками. Для цього купіть в магазині стиглий ківі. Обирайте, щоб він був красивої, правильної форми, без дефектів.

І переходимо до секретів вирощування насіння

фото r1.mt.ru/r24/photoD9A5/20280503506-0/jpg/bp@2x.webp
  • Для початку підготувати фрукт — вимити під проточною водою й розрізати на кілька частин. Акуратно розім’яти м’якуш ківі й змішати в посуді з теплою водою. Трохи відстояти.
  • Потім промити багато разів водою, щоб вимити м’якуш. В результаті — на поверхні залишаться тільки чорненькі, дрібнесенькі кісточки.
  • Викласти їх на паперову серветку й залишити, щоб просохли.
  • Через 4 години загорнути їх у вату або ж шматочок тканини й покласти на тарілочку. Залити “теплицю” для ківі гарячою водою так, щоб вона добре просочилася аж всередині. Проте, щоб вода не вийшла “з берегів” посуду.

Затягнути тарілку харчовою плівкою або поліетиленовим пакетом й виставити в тепле місце, що освічується сонцем. До речі, на ніч плівку все ж таки варто піднімати або й зовсім знімати. А ранком доливати воду по вінця тарілки. І вже за 10 днів насіння ківі мають наклюнутися.

Як висаджувати насіння ківі

фото vasha-teplitsa.ru/wp-content/uploads/2019/06/post_59f5b31f6d01c.jpg

Для цього знадобиться горщик для квітів, ґрунт для ліан, та керамзит. Отож, на дно горшка насипати трохи керамзиту. А готовий ґрунт протягом двох годин нагріти на водяній бані. Й потім насипати зверху на керамзит.

Далі зробити лунки, в глибину не більше 5-10 мм, й викласти в них по 2-3 насінини. Легко засипати й полити водою кімнатної температури. Можна воду лити через ситечко, щоб пухкий ґрунт не розпливався на поверхні. Горщик затягнути харчовою плівкою, як парник.

І знову відставити лоток з насінням у тепло й так, щоб на нього потрапляло сонце. І за період у 3-6 днів повинні з’явитися перші паростки. Якщо бачите, що деякі з них кволі й нездорові, то краще відразу від них позбутися.

Як правильно поливати розсаду ківі

фото www.tanynadacha.ru/sites/default/files/u6112/28516292_1710956858968822_3534354208592187642_o.jpg

По-перше, тільки водою, що вже відстоялася. По-друге, взимку їх поливати треба всього 2-3 рази на місяць. А навесні та влітку, коли рослини ростуть, частіше — двічі в тиждень. І влітку, коли спека, їх треба обприскувати.

По-третє, потурбуйтеся про відстань між рослинами. Вони не мають рости занадто густо — пагони просто витягуються й стають кволими. Тому краще відразу прорідити. Бо згодом ківі настільки вкореняться, що можна пошкодити й сусідні рослини. Найлегше — паросток просто зрізати.

фото bulgaria.in-facts.info/wp-content/uploads/2015/09/%D0%9A%D0%B8%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B8.jpg

Як тільки ківі виростуть на 10-12 см, їх варто розсадити в окремі “домівки”. Якщо всі етапи зробите правильно, то вже за три — чотири роки, ківі на підвіконні почне давати плоди. Отож, поділіться методикою, як виростити заморського гостя у себе вдома, ще й з подругою. Впевнені, що маючи веселу компанію та підтримку, ви й не зчуєтеся, як вдома смакуватимете соковиті ківі від обох господинь.