Останнім часом було багато галасу про проблеми із щитоподібною залозою та потенціал кокосової олії для їх вирішення.
Кокосову олію можна значною мірою використовувати для лікування гіпотиреозу або недостатньої активності щитоподібної залози. Але при інших проблемах із щитоподібною залозою кокосова олія не настільки ефективна.
Щитоподібна залоза є однією з найбільших ендокринних залоз в організмі. Вона виробляє гормони тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3).
Ці гормони працюють разом, щоб регулювати настрій, обмін речовин, рівень енергії, температуру тіла, частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск. Таким чином, важливо, щоб ця залоза функціонувала належним чином для загального здоров’я.
Що таке гіпотиреоз?
Простіше кажучи, гіпотиреоз, також званий гіпоактивною щитоподібною залозою, означає, що щитоподібна залоза не виробляє достатньо гормонів.
Через низький рівень гормонів організм не може виконувати нормальні метаболічні функції, такі як правильне використання енергії з харчових продуктів, регулювання кількох хімічних реакцій в організмі та навіть підтримання здорових клітин, кісток і м’язів.
На початковій стадії недостатня діяльність щитоподібної залози зазвичай не викликає жодних симптомів.
Однак тривалий нелікований гіпотиреоз може призвести до збільшення ваги, болю в суглобах, підвищеної чутливості до холоду, запорів, втоми, загальної слабкості, посилення менструального циклу, ламкого волосся, слабких нігтів, сухої шкіри, хвороб серця та безпліддя.
Діагностувати недостатню роботу щитоподібної залози можна лише шляхом дослідження рівня її гормонів в крові. Немає відомої профілактики гіпотиреозу, як і лікування. Раз у вас це є, ви маєте це на все життя.
Щоб тримати все під контролем, синтетичні гормони щитоподібної залози вважаються простим, безпечним і ефективним варіантом.
Коли справа доходить до альтернативних ліків, кокосова олія сприяє деяким симптомам гіпотиреозу.
Кокосова олія і гіпотиреоз
Переваги кокосової олії при гіпотиреозі в основному пов’язані з його унікальним профілем середньоланцюгових жирних кислот.
Лауринова кислота є різновидом тригліцеридів середнього ланцюга. Ці середньоланцюгові жирні кислоти, що містяться в кокосовій олії, такі ж, як і в молоці матері людини. Має чудові протизапальні та протимікробні властивості.
Ще одна жирна кислота, яку містить кокосова олія, — це каприлова кислота, яка також міститься в грудному молоці. Ця жирна кислота має ряд корисних для здоров’я властивостей і вроджену здатність лікувати дріжджоподібний грибок у кишківнику.
Ще одна кислота — капринова, яка має потужні протимікробні та противірусні властивості.
Ось деякі способи, якими кокосова олія допомагає лікувати проблеми, пов’язані з гіпотиреозом.
1. Сприяє схудненню
Незрозуміле збільшення ваги є одним з найпоширеніших симптомів низького рівня гормонів щитоподібної залози.
Згідно з дослідженням 2008 року, опублікованим в Саудівському медичному журналі, загальна дисфункція щитоподібної залози часто зустрічається у людей із зайвою вагою з різним ступенем значущості.
Якщо у вас гіпотиреоз, схуднення не є легким завданням. Це тому, що гормони щитоподібної залози мають безпосередній вплив на ваш метаболізм.
Кокосова олія може допомогти схуднути завдяки середнім ланцюгом жирних кислот у ньому.
Дослідження 2002 року, опубліковане в Journal of Nutrition, свідчить про більший ситний ефект середньоланцюгових тригліцеридів (MCT) у порівнянні з довголанцюговими тригліцеридами (LCT), а MCT сприяє втраті ваги.
Пізніше дослідження 2009 року, опубліковане в Lipids, підкреслило позитивний вплив дієтичного кокосової олії на біохімічні та антропометричні профілі жінок з абдомінальним ожирінням.
Таким чином, регулярне вживання кокосової олії може сприяти схудненню.
2. Прискорює обмін речовин
Гормони щитоподібної залози відіграють ключову роль у тому, як ваші клітини функціонують і впливають на рівень метаболізму. Знижена активність щитоподібної залози може призвести до зниження енергії та постійної втоми. Ви можете боротися з цими симптомами за допомогою кокосової олії.
Середньоланцюгові жирні кислоти, що містяться в кокосовій олії, легко проникають в мітохондрії — джерела енергії клітин.
Звідси жири перетворюються в енергію. Це дає поштовх вашому метаболізму. Він навіть підвищує базальну температуру тіла, що важливо для тих, хто має справу з низьким рівнем гормонів щитоподібної залози.
Крім того, більша частина жиру в кокосовій олії знаходиться у формі лауринової кислоти. При попаданні в організм лауринова кислота перетворюється на монолаурин, який має противірусні, антибактеріальні та протипротозойні властивості. Це покращує ваш обмін речовин, а також імунітет.
Додавши до свого раціону кокосову олію першого віджиму, ви збережете свій метаболізм, а також імунну систему.
Навіть стародавня практика витягування олії з органічною кокосовою може допомогти покращити метаболізм і позбутися зайвих кілограмів.
Витягування масла — це недорого, нешкідливо і легко. Процес включає в себе полоскання 1 столової ложки олії в роті протягом 15-20 хвилин щодня вранці натщесерце.
3. Бореться із запаленням
Болі в м’язах і суглобах часто зустрічаються у людей, які страждають на гіпотиреоз. Це пов’язано з посиленням запалення в організмі через низький рівень гормонів щитоподібної залози.
Згідно з дослідженням 2000 року, опублікованим в Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry, у більшості пацієнтів із проблемами щитоподібної залози були поширені нейром’язові симптоми.
Оскільки кокосова олія має прямий вплив на придушення запалення та відновлення тканин, вона вважається високоефективною при лікуванні гіпотиреозу.
Щоб зменшити біль у м’язах і суглобах, масажуйте уражені ділянки теплою кокосовою олією кілька разів на день.
4. Знімає запори
Низький рівень гормонів щитоподібної залози уповільнює функції організму, уповільнюючи, таким чином, роботу травного тракту, включаючи тонкий і товстий кишківник.
Крім того, він сприяє послабленню скорочення м’язів, що вистилають травний тракт, і не дозволяє стільця легко просуватися по кишківнику, що призводить до запорів.
Величезна кількість середньоланцюгових жирних кислот у кокосовій олії є секретом полегшення запорів. Ці жирні кислоти забезпечують енергію, необхідну клітинам кишківника для прискорення їх метаболізму та стимуляції випорожнення.
Кокосова олія також діє як природне проносне, що допомагає пом’якшити стілець.
Додайте 1 чайну ложку кокосової олії першого віджиму в склянку теплого молока і пийте щодня перед сном. Це допоможе зберегти регулярність.
5. Лікує сухість і лущення шкіри
Сухість, лущення та свербіж шкіри є поширеною проблемою, пов’язаною з гіпотиреозом. Уповільнений метаболізм через недостатню роботу щитоподібної залози викликає зниження потовиділення, що призводить до сухості шкіри.
Груба та суха шкіра є найбільш поширеною ознакою шкіри у пацієнтів з гіпотиреозом, згідно з дослідженням 2012 року, опублікованим в Індійському журналі дерматології.
Кокосова олія є високоефективною для позбавлення від сухості та свербіння шкіри. Жирні кислоти, що містяться в ній, допомагають відновити втрачену вологу і покращують здоров’я шкіри.
Рясно нанесіть теплу кокосову олію на суху і сверблячу шкіру і масажуйте протягом 10 хвилин. Зачекайте 30 хвилин, потім прийміть ванну. Робіть це щодня.
6. Запобігає випаданню волосся
Коли щитоподібна залоза не працює належним чином, наслідки можна помітити у зростанні волосся. Не тільки на голові — низьке функціонування щитоподібної залози також може вплинути на брови та волосся на тілі.
Дослідження 2008 року, опубліковане в Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, повідомляє, що гормони щитоподібної залози безпосередньо впливають на волосяні фолікули.
Інше дослідження 2008 року, опубліковане в Індійському журналі дерматології, зазначає, що серед захворювань щитоподібної залози гіпотиреоз часто асоціюється з гнездною алопецією.
Крім того, дослідження 2003 року, опубліковане в Journal of Cosmetic Science, повідомляє, що в порівнянні з мінеральною олією та соняшниковою олією, кокосова дуже ефективна для запобігання пошкодженню волосся.
Лауринова кислота, що міститься в ньому, має високу спорідненість до білків волосся і завдяки своїй низькій молекулярній масі та прямолінійному ланцюгу здатна проникати всередину волосини.
Для лікування випадіння волосся та інших проблем, пов’язаних із волоссям, використовуйте теплу кокосову олію першого віджиму для масажу шкіри голови приблизно 5 хвилин. Залиште на ніч. На наступний ранок вимийте волосся м’яким шампунем. Робіть це кілька разів на тиждень.
Скільки кокосової олії вживати
При проблемах із щитоподібною залозою ви повинні використовувати тільки олію першого віджиму. У день можна вживати від 2 до 4 столових ложок. Є багато способів включити цю олію у свій раціон.
- Додавайте кокосову олію першого віджиму в гарячий чай, каву або молоко.
- Використовуйте її у щоденному приготуванні їжі.
- Додавайте її в смузі, а також у салат або суп.