Корисні хитрощі для городників — готуємося до нового сезону

395
Корисні хитрощі для городників — готуємося до нового сезону

Тим, у кого є дача, непогано буде дізнатися корисні хитрощі для городників. Тим більше, що весна не за горами й ми готуємося до нового сезону. Це тільки на перший погляд здається, що вирощувати рослини дуже просто — увіткнув до землі насіння і поливай періодично. Насправді існує безліч хитрощів, завдяки яким урожайність зростає в рази.

Буряк

фото botanichka.ru

Зазвичай з буряком великих проблем немає, це рослина невибаглива і стійка. Найкраще вона росте на маленьких грядках з відстанню між рослинами від 15 до 17 см.

Є дві маленькі хитрощі, які поліпшать урожай. По-перше, буряк добре росте, якщо поливати її методом дощування і часто, але обережно рихлити. По-друге, після пересадки буряк потрібно підгодовувати мінеральними добривами.

Якщо посіяти буряк вздовж картоплі і томатів, це допоможе рослинам впоратися з фітофторозом.

Морква

фото botanichka.ru

З морквою деколи доводиться погратися. Поки сходи не з’явилися, її потрібно регулярно поливати. Після того як з’явилися паростки, два тижні краще не поливати, хіба що в посушливі дні. Завдяки цьому коріння рослини зможуть піти глибше в ґрунт.

Якщо морква погано росте, то грядки можна полити соляним розчином такого складу: 1 столова ложка солі на 10 літрів води. Після цього має розпочатися активне зростання.

Горох

фото agroxxi.ru

Цю рослину можна зустріти не на кожній дачі, але є любителі поласувати зеленим горошком. Якщо хочете отримати урожай у 2 рази більше, посійте горох поряд з гірчицею. Горох любить підживлення, але не варто підживлювати його настоєм кропиви.

Огірки

фото ruscur.ru

Їх складно вирощувати, але якщо все піде як треба, то урожай вас точно порадує. Огірки вимогливі до вологи, особливо в період цвітіння. Але не варто на початку цвітіння перебільшувати з поливом, краще його скоротити на час, а тільки потім посилити. Так плоди швидше дозріють.

Коли на вулиці спекотно, огірки потрібно не тільки поливати, але і регулярно обприскувати. Якщо температура перевищує 30 градусів, пилок огірків гине. Тому, якщо огірки вирощувати у теплиці, та ставити усередині місткості з водою.

Огірки не переносять низьких температур і різких перепадів. Від цього погіршується врожайність. Також огірки не терплять протягів. Дбайте про оптимальну температуру і достатню вологість, тоді огірки порадують урожаєм.

Цибуля

фото 9ban.ru

Здавалося б, з цибулею вже точно все зрозуміло, але і тут є маленькі хитрощі. Одним із секретів щедрого врожаю городники вважають замочування цибулин у воді за день до посадки. Висаджувати цибулю потрібно у вологий ґрунт на таку глибину, щоб кінчик цибулини діставав до вологи.

Досвідчені городники радять практикувати змішані посіви цибулі та моркви. Так вони будуть боронити один одного від шкідників.

Кропива

фото mtdata.ru

Здавалося б, це зовсім не плодоносна рослина, а якийсь бур’ян, але саме про нього треба дбати найбільше. Кропива — це індикатор того, що ґрунт родючий. Дуже добре, якщо кропива росте поруч з томатами: вона захищає їх від фітофтори.

фото bashagroplast.com

Французькі городники діляться однієї хитрістю. Коли будете висаджувати помідори, киньте на дно лунки жменю кропиви, а зверху сантиметр землі, щоб коріння рослини її не торкалися. Поки коріння доберуться до шару кропиви, вона перетвориться в компост. Кропив’яний компост підвищує імунітет рослини та живить його азотом, залізом і іншими корисними речовинами.

Ось такі корисні хитрощі для городників. І, хоча, за вікнами ще зима, ми не спимо, запасаймо насіння і готуємося до нового сезону.

Поділіться коментарем