Користь чи шкода? Як роблять “чорні” оливки в банках

2540

У нас так повелося: називати зелене – оливками, а чорне – маслинами. Про те, що маслин, як ягід, в природі не існує, вже знає багато хто. Але мало хто коли-небудь задавав собі питання. Що ж робить продукт під назвою «маслини» вугільно-чорним. Чи впливає це на смак? Або здоров’я? Спробуємо розібратися.

У італійців є приказка: «Щоб бути здоровим, потрібно з’їдати 7 оливок на день». На жаль, у випадку з чорної продукцією в банках все навпаки. Щоб зберегти здоров’я, не можна з’їдати більш ніж 7 таких оливок.

фото avatars.mds.yandex.net

Шкода “чорних” оливок

Давайте відразу назвемо речі своїми іменами. Зелені оливки, які нам продають під виглядом недостиглих ягід, і є справжні оливки. А чорні ягоди, це ті ж зелені оливки. Але… Над ними попрацювали, щоб зробити чорними.

Робиться це за допомогою окислення ягід глюконатом заліза. На етикетці він зазначений як стабілізатор Е579. У процесі такої обробки зелені ягоди темніють. Але стиглими від цього не стають.

Крім цього, смак фарбованих таким чином ягід, абсолютно не схожий на справді стиглі чорні маслини. До того ж, стиглі оливки завжди коштують у кілька разів дорожче. А такий фарбований сурогат виходить навіть дешевше хороших зелених ягід.

Навіщо це робиться?

фото kipmu.ru

Технологія заготівлі оливок дуже давня. Річ у тому, що після збору оливки потрібно ретельно вимочувати в солоному розчині, щоб витягнути з них гіркоту. Наприклад, як з груздів, тільки набагато довше. Для стиглих оливок цей процес триває близько 3 місяців, а для зелених – не менш 6!

Бізнес – хитрощі

Щоб прискорити цей процес, виробники штучно состаривают плоди. Хімічна реакція займає всього кілька днів. А отримані таким чином маслини довго зберігаються. Зовнішня схожість зі зрілими плодами тільки на руку, адже багато хто думає, що це – зрілі оливки.

Найбільшим виробником маслин вважається Іспанія. У США такі чорні ягоди називають каліфорнійськими. Але мало хто знає: як відрізнити підробку від справжнісіньких чорних оливок, які дозріли на дереві природним шляхом.

Чим відрізняються стиглі маслини від пофарбованої підробки?

фото avatars.mds.yandex.net
  • Стиглі чорні оливки завжди крупніше зелених.
  • Продаються справжні оливки зазвичай відразу в розсолі. У ньому ж і транспортуються.
  • Дуже часто в розсіл додають лимон і прянощі.

Краще уникати упакованої в консервні банки продукції.

Чому не можна їсти багато оливок

Важливо знати, що оливки, які дозріли природним шляхом, містять колосальну кількість заліза. І вони дуже корисні людям, які страждають на анемію. Але якщо у людини нормальний рівень гемоглобіну, вживати цей продукт треба з обережністю.

Крім цього, надмірне вживання цих ягід може спричинити проблеми шлунково-кишкового тракту і болі в животі.

Що ж стосується оливок, яким змінили колір, то про користь взагалі мови бути не може. Кількість поживних речовин в таких ягодах зведена до мінімуму. А ось побічні ефекти через хімічну обробку, у кожного можуть бути різні.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем