Вчені довели, що багато звичок у їжі, виявляється, є шкідливими, і краще з ними впоратися якнайшвидше.
Нас з дитинства вчили, що поїдаючи фрукти та ягоди, кісточки потрібно обов’язково викидати. Як довели вчені, у деяких кісточках знаходиться багато вітамінів та інших корисних речовин, корисних для організму. Доведеться змінювати свої звички і їсти плоди по-новому.
1. Цитрусові
Намагаєтеся купувати сорти, в яких мало насіння? Краще перестаньте це робити. Для багатьох стане відкриттям інформація про те, що насіння лимона або лайма може стати заміною аспірину і допомогти при головному болю. Пояснюється це наявністю в їхньому складі саліцилової кислоти, тому якщо розболілася голова, розгризіть пару насінин, і проблема зникне. Що стосується насіння апельсина, то в ньому є багато вітаміну В17, важливого для боротьби з раком та грибковими захворюваннями.
2. Оливки
Купуєте оливки без кісточок? Тоді знайте, що ви позбавляєте себе відмінного жовчогінного засобу, який позитивно позначається на діяльності всієї системи травлення. До того ж оливкові кісточки вважаються хорошими сорбентами, які очищають організм від токсинів. Фахівці рекомендують протягом місяця з’їдати близько 15 оливок із кісточками, і це буде чудова профілактика утворення каменів у нирках та жовчному міхурі.
3. Гранат
Є люди, які відмовляються від граната через наявність дрібних кісточок, а інші просто випльовують їх. Вчені довели, що у складі насіння багато поліфенолів та дубильних речовин, важливих для здоров’я серця та лікування раку. Дослідження показують, що антиоксиданти, що входять до їхнього складу, підвищують виживання здорових клітин і викликають смерть ракових.
4. Кизил
Властивості кизилових кісточок дуже схожі на оливкові, але їх використовують у народній медицині для лікування геморою. Для цього потрібно протягом тижня з’їдати по 15 плодів, не випльовуючи кісточки.
5. Виноград
Людей можна розділити на тих, хто їсть виноград і випльовує кісточки та на тих, хто робить навпаки. У м’якоті винограду знаходиться велика кількість ресвератролу – речовини, що допомагає у боротьбі з раком, зміцнює роботу серцево-судинної системи та знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Так ось, варто знати, що ще більше цієї сполуки — у кісточках.
6. Калина
При нагоді обов’язково з’їжте кілька ягід калини, не випльовуючи кісточки, оскільки вони вважаються відмінним природним очисником організму. Насіння калини насичує корисними речовинами, нормалізує мікрофлору кишківника і позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи. Крім цього, вони зменшують набряклість, проводять чищення організму та звільняють нирки й сечовий міхур від каміння та піску. Рекомендується щодня з’їдати по 10 шт.
7. Диня
Перше, що роблять багато хто після розрізу дині, – вичищають насіння. Але насправді його можна використати собі на користь. Якщо з’їсти його, не розжовуючи, то воно матиме лише проносний ефект, а якщо розгризати, то в організм потраплять цінні харчові ферменти, корисні при розладі шлунка. До того ж у насінні є білок, калій, вітамін А та фосфор.
8. Яблука
Ще одна неправильна звичка, на думку вчених, – з’їдати тільки м’якуш яблук, а решту викидати. Вся річ у тому, що в насінні стиглих плодів міститься велика кількість вітаміну Е та йоду, так, достатньо з’їсти 6-7 зернят, щоб забезпечити денну норму. Крім цього, яблучне насіння позитивно впливає на діяльність мозку і підвищує тонус організму. Зловживати ними, звичайно, не варто, тому що у великій кількості яблучні зернятка можуть призвести до отруєння.
9. Ківі
Зрозуміло, що мало кому б спало на думку вичищати дрібне чорне насіння ківі, тому просто кілька слів про їхню користь. У складі багато вітаміну Е та омега-3 жирних кислот. Доведено, що при регулярному вживанні ківі з насінням можна забути про таку проблему, як набряклість очей.
10. Фініки
Чи любите ви ці сухофрукти? Якщо так, то починайте їсти їх по-новому, тобто разом із кісточками. Дослідження показали, що у кісточках більше білка та жирів, ніж у м’якуші. До того ж у них міститься велика кількість мінералів, наприклад, селену, міді, калію та магнію. У народній медицині порошок із фінікових кісточок використовують для лікування розладів ШКТ та різних запалень.
11. Кавун
Важко знайти людину, яка їсть кавун разом із кісточками, і це велика помилка. Вчені довели, що в них міститься багато заліза та цинку, причому у біодоступній формі, тобто засвоюється 85-90%. А ще в насінні є клітковина та білок. Дослідження показали, що кісточки корисні для регуляції рівня цукру в крові та покращення стану шкіри.