Майже всі електролічильники дурять споживачів — простий спосіб перевірки

67540
Майже всі електролічильники дурять споживачів — простий спосіб перевірки

Ви, мабуть, про таке й не здогадувалися, що прилад для обчислення може показувати невірні цифри. Зокрема, є думка, що майже всі електролічильники дурять споживачів. І для цього є простий спосіб перевірки, яким може скористатися кожен. А також дізнатися, чи ваш лічильник теж рахує по-своєму, як заманеться?

Завдячуючи випадку, з’ясувалося, що електронний лічильник перебільшує показники аж у двічі. І все тому, що не правильно рахує електричні імпульси. Перевіряючи енну кількість приладів для вимірювання, виявилося, що вони працюють на збільшення тарифів вдвічі. Хіба таке може бути? Зараз пояснимо. І ви знатимете, чи цей прилад у вас вдома теж дурить?

фото newizv.ru

Зверніть увагу на світлину звичайного лічильника електрики. На ній виділена рамка зеленого кольору.

Цифри, які там показані, свідчать, що в цьому приладі 1 кіловат за одну годину нараховується з періодичністю в 3200 імпульсів. Це показується на світлодіоді А. Саме такі електроімпульси рухають коліщатка приладу. Тобто 3200 імпульсів щоразу відраховує 1 кіловат годину.

Проте, прилад такого зразка може рахувати невірно через зловмисно встановлені неправильні дані. І одну кіловат годину він може відрахувати вже через 1600 імпульсів. Виходить, що він намотує вдвічі швидше, ніж це є насправді.

Як же влаштувати перевірку приладу, що вдома? Ні, не треба біля нього бути цілу годину й рахувати імпульси зовсім не потрібно. У правому “сегменті” лічильника відбиваються не кіловати, а соті частини кіловата. І він поділений на сто частин. Отож, всі підраховані 1 / 100kW позначаються відповідним клацанням приладу. Саме в цей момент його коліщатка прокручуються вперед на одну цифру. За цією формулою виходить, що електроприлад має видавати цей звук щоразу 3200/100 = 32 імпульсам, і домашній прилад А / 100 імпульсу.

фото vseprosehh.ru/wp-content/uploads/2020/03/6777777.jpg

Коли ж лічильник клацає раніше — не 32 рази, а лише 16 щогодини, то це свідчить, що прилад працює не вірно. Отож, ви маєте перевірити, чи відповідає дійсності його робота, що заявлена виробником у техпаспорті.

Як свідчить дослідження, майже всі електролічильники дурять споживачів. Та є простий спосіб перевірки. Ви можете скористатися ним, щоб зрозуміти, чи не мотає ваш лічильник вдвічі більше.

Поділіться коментарем