Мудра притча зі Сходу розповідає про те, як вороги підсвідомо приносять добро, роблячи шкоду людині. «Люблю своїх ворогів, бо саме вони підштовхують стати таким, як ти є. Вони допомагають побороти складнощі життя і стати міцним горішком». Саме так кажуть мудрі люди.

фото sm-news.ru

Мудра притча зі Сходу

«Колись існувала країна, жителі якої свято вірили у передбачення та віщування. У них існувала традиція — людина, яку мають стратити, могла витягти так званий жереб долі. У торбинці було два варіанти розвитку подій — “жити” або “померти”. Відповідно до того, що витяг засуджений, вирок виконувався або ж цій людині дарували життя.

Отож, у кожного, хто стояв перед порогом смерті, був шанс залишитися живим. А судді таким чином враховували ще й голос, що йшов таким чином, згори.

Одна людина мала свою успішну справу, але разом з тим і сотні тих, хто заздрив її успіху. От вони і домоглися, щоб цій людині винесли смертний вирок, обмовивши її.

Мало того, з мішка порятунку вони викрали листок з написом “жити”, а замість нього кинули — “померти”. Думали, що позбавили цю людину жодного шансу на життя.

Проте, в цієї людини були й вірні друзі. Вони, дізнавшись про заколот, радили своєму товаришу звернутися до суддів. І викрити їхні наміри шляхом перевірки торбинки з листочками.

Проте, ув’язнений навпаки порадів такому розвитку подій і попросив друзів, щоб нікому про це не розповідали. Мовляв. саме мовчання — його порятунок.

Перед карою, на яку чекали вороги, ця людина витягла листочок життя і її відпустили.

І друзі, і вороги, знаючи про те, що все мало б бути не так, просто отетеріли від такого фокусу.

Що ж зробила ця людина? Виявляється, коли витягла листочок з торбинки, то проковтнула його в одну мить. Тоді судді поглянули на той, що залишився. Там було написано “померти”. Тому й вирішили, що людина з’їла листочок, який обіцяв життя. Це і стало офіційною версією для слуг Феміди».

Мудра притча зі Сходу розповідає, як вороги приносять добро, роблячи зло. Адже, той, хто мудрий і не піддається на такі провокації, завжди знайде вихід з найскрутнішого становища.