Їсти, відволікаючись
Замість того, щоб гортати смартфон під час перекусу, зверніть увагу на їжу і насолоджуйтеся її смаком. Що уважнішими ви будете під час їжі, то менша ймовірність переїдання. Звертайте увагу на їжу, ретельно пережовуйте і будьте присутні у своєму тілі, коли їсте. Ваша талія буде вам вдячна.
Занадто швидке приймання їжі
Вашому мозку потрібно близько 20 хвилин, щоб отримати повідомлення від шлунку про те, що він наповнений. Якщо ви запихаєте їжу занадто швидко, ви продовжуватимете їсти довше, ніж потрібно вашому організму. Люди, які їдять повільно, споживають менше калорій і запобігають появі зайвих кілограмів.
Поганий сон
В одному дослідженні дорослі віком до 40 років, які спали менш як 5 годин на добу, набрали більше жиру на животі, ніж ті, хто отримував більше сну. Але якщо ви недосипаєте, не намагайтеся це виправити — сон понад 8 годин на добу може мати такий самий ефект.
Їсти пізно ввечері
Дайте своїй травній системі час, щоб виконати роботу по спалюванню їжі, вживаючи їжу на початку вечора. Що пізніше ви споживаєте калорії, то менше годин у вашого організму є на їх витрачання.
Вживання білого хліба
Очищені зерна білого хліба та інших оброблених продуктів позбавлені клітковини, яка повільно перетравлюється, тому ваш організм перетравлює їх швидше, підвищуючи рівень цукру в крові. З часом це може призвести до збільшення ваги. Замість цього вибирайте цілозернові вуглеводи.
Питна дієтична содова
Ви можете подумати, що заміна газованої води з повним вмістом цукру на дієтичну версію знизить кількість калорій і, отже, стримає збільшення ваги. Але вчені стверджують, що це зовсім не так: аспартам, штучний підсолоджувач, що міститься в багатьох дієтичних газованих напоях, насправді збільшує кількість жиру в животі. Відмовтеся від газованої води та втамовуйте спрагу водою.
Відмова від приймання їжі
Чи знали ви, що відмова від сніданку підвищує ризик ожиріння в 4,5 рази? Відмова від приймання їжі уповільнює метаболізм, що підвищує ймовірність переїдання пізніше, коли ви зголоднієте.
Вживання “знежиреної” їжі
Стежити за споживанням жирів — це добре, але продукти, які виводять жир і цукор, часто можуть містити більше вуглеводів. Їжа з високим вмістом вуглеводів може підвищити рівень тригліцеридів, підвищити чутливість до інсуліну і збільшити кількість жиру в середній частині тіла.
Куріння
Ви вже знаєте, що куріння жахливо впливає на здоров’я, але один з багатьох поганих наслідків куріння зосереджений на вашому животі. Що більше ви запалюєте, то більше жиру відкладається в животі, а не на стегнах і гомілках.
Їжа на великій тарілці
Так, це так просто: покладіть їжу на меншу тарілку (і використовуйте менший посуд!) і змусьте свій мозок думати, що ви з’їдаєте більше, ніж є насправді. Якщо ви візьмете величезну тарілку, то, швидше за все, з’їсте все і навіть більше, ніж вам потрібно.
Нестача руху
Наука стверджує: фізична активність — це ключ до здоров’я. Приділяйте 30 хвилин руху помірної інтенсивності щодня, і ваша талія зменшиться (а м’язи виростуть), навіть якщо ваша вага залишиться незмінною.
Частий стрес
Під час стресу в організмі виробляється гормон кортизол. Підвищення рівня кортизолу може призвести до збільшення ваги, особливо вісцеральної ваги, яку ви тримаєте в животі. Регулярно практикуйте техніки розслаблення, такі як глибоке дихання і медитація, щоб зберегти спокій і знизити рівень стресу.