Найкращі продукти для ваших легенів

165

Існує кілька факторів, які можуть впливати на здоров’я легенів, включаючи рівень фізичної активності, генетику та умови навколишнього середовища. Дієта також відіграє ключову роль у здоров’ї дихальних шляхів, і включення кількох найкращих продуктів для легенів у свій раціон — це проста стратегія, яка може зменшити запалення, поліпшити функцію легенів і допомогти дихальним шляхам.

Best foods for your lungs - Dr. Axe

Окрім того, що ці продукти містять велику кількість важливих вітамінів, мінералів та антиоксидантів, вони також були досліджені на предмет їх здатності зміцнювати здоров’я легенів та захищати від ряду респіраторних захворювань.

У цій статті ми розповімо про декілька основних інгредієнтів, які допомагають підтримувати здоров’я легенів, а також про деякі інші фактори, які слід враховувати.

Найкращі продукти для ваших легенів

Наповнення вашої тарілки кількома найкращими продуктами для ваших легенів може допомогти зменшити запалення, покращити функцію дихальних шляхів та захистити від певних типів легеневих захворювань. Ось кілька найкращих продуктів для ваших легенів і дихальних шляхів.

1. Яблука

Яблуко в день не тільки може утримати вас від походів до лікаря, але й посприяє поліпшенню здоров’я легенів. В одному з досліджень, опублікованому в Європейському респіраторному журналі, повідомляється, що яблука можуть допомогти уповільнити погіршення функції легенів протягом 10-річного періоду, особливо у колишніх курців.

Фітохімічні речовини, що містяться в яблуках, також зменшують окислювальний стрес і запалення, що потенційно може покращити функцію легенів.

2. Зелений чай

Зелений чай багатий на антиоксиданти й поліфеноли, які можуть бути корисними для функції легенів, включаючи епігаллокатехін галлат (EGCG), який, як було показано в дослідженнях in vitro, допомагає пригнічувати ріст клітин раку легенів. Зелений чай також містить теофілін, потужну сполуку, яка діє як бронхолітик, покращуючи функцію дихальних шляхів і полегшуючи утруднене дихання.

Щобільше, інші дослідження показують, що регулярне споживання зеленого чаю може бути пов’язане з нижчим ризиком хронічної обструктивної хвороби легенів (ХОЗЛ), групи захворювань легенів, що прогресують, які можуть викликати задишку, кашель і хрипи.

3. Листова зелень

Листова зелень, така як капуста, шпинат і рукола, наповнена необхідними поживними речовинами, які можуть підтримувати здоров’я легенів, включаючи антиоксиданти, клітковину, вітаміни та мінерали.

Насправді дослідження показують, що вживання більшої кількості листових зелених овочів може бути пов’язане з меншим ризиком раку легенів, ХОЗЛ та астми у дорослих.

4. Часник

Часник має потужні протизапальні та антиоксидантні властивості, які можуть допомогти захистити від окислювального стресу в легенях і в усьому організмі. Щобільше, одне дослідження, проведене в Китаї, навіть виявило, що споживання сирого часнику принаймні два рази на тиждень пов’язане з меншим ризиком розвитку раку легенів з часом.

5. Імбир

Імбир — це потужна спеція, яка широко вивчалася на предмет її лікувальних властивостей, особливо коли мова йде про здоров’я легенів. В одній моделі на тваринах введення імбиру щурам було ефективним для зменшення пошкодження легенів і захисту від запалення і надлишкового рівня кисню.

Інша модель на тваринах показала, що екстракт імбиру запобігає пошкодженню ДНК і тканин в легенях, викликаному алкоголем.

6. Лосось

Як один з найкращих продуктів для очищення легенів, лосось є чудовим джерелом протизапальних омега-3 жирних кислот. Деякі дослідження показують, що ці корисні для серця жири можуть сприяти легеневому кровотоку і можуть бути корисними при певних респіраторних захворюваннях.

Одне дослідження, проведене Центром досліджень екологічної епідеміології в Барселоні, навіть виявило, що споживання більшої кількості омега-3 жирних кислот було пов’язане з нижчими маркерами запалення у людей з ХОЗЛ.

7. Куркума

Куркума є одним з найкращих продуктів для ваших легенів завдяки вмісту куркуміну, хімічної речовини, яка надає куркумі яскравий колір і дивовижні переваги для здоров’я.

Попередні дослідження показують, що протизапальні властивості куркуми можуть допомогти в лікуванні деяких респіраторних захворювань, включаючи астму, ХОЗЛ, гострий респіраторний дистрес-синдром, травми легенів і легеневий фіброз.

8. Банани

Багаті калієм, клітковиною та вітаміном С, банани є джерелом поживних речовин і можуть бути особливо корисними, коли мова йде про здоров’я легенів.

Так чому ж саме банан корисний для легенів? Дослідження показують, що калій, який міститься в бананах, допомагає легеням скорочуватися і розширюватися, що може запобігти проблемам з диханням.

Інші дослідження показали, що банани можуть зберегти функцію легенів і навіть можуть бути пов’язані з меншим ризиком хрипів, викликаних дитячою астмою.

Ризики та побічні ефекти

На додаток до включення декількох порцій продуктів, корисних для легенів і дихання, у свій щоденний раціон, є також деякі інгредієнти, яких ви, можливо, захочете уникнути, щоб оптимізувати функцію легенів.

Оброблені інгредієнти, трансжири та смажені продукти часто класифікуються як шкідливі для легенів, оскільки вони можуть сприяти запаленню і збільшувати утворення шкідливих вільних радикалів. Інші продукти, такі як перероблене м’ясо, підсолоджені цукром напої, рафіновані рослинні олії та додані цукри, також повинні бути обмежені в рамках здорового, збалансованого харчування.

Крім того, слід пам’ятати, що харчування — це лише одна частина головоломки, коли мова йде про здоров’я легенів. Фізичні вправи, відмова від куріння та уникнення забруднення повітря в приміщенні та на вулиці є іншими важливими стратегіями, які можуть допомогти зберегти ваші легені здоровими та сильними.

Якщо у вас є будь-які респіраторні захворювання або ви відчуваєте будь-які побічні ефекти, такі як кашель, хрипи або утруднене дихання, обов’язково поговоріть з довіреним медичним працівником, щоб знайти найкращий для вас курс лікування.

Поділіться коментарем