Народні методи проти гаймориту, які перевірені часом, прийдуть на допомогу, коли вже зовсім немає сил боротися з цією хворобою.
Гайморит — це запалення слизової оболонки, кісткових стінок верхньощелепної пазухи носа. У момент виникнення такого захворювання людині складно дихати. Це захворювання ділять на такі види:
- гострий гайморит;
- хронічний;
- алергічний.
У кожного підвиду є симптоми, методи лікування. Якщо вас спіткало саме це захворювання, то всі лікувальні процедури необхідно проводити виключно за призначенням фахівця – лора, не займатися самолікуванням. Лікарі можуть визначити гостре хронічне захворювання за рентгенівськими знімками носового каналу.
Що ж стосується алергічного гаймориту, то його визначають самостійно, оскільки хвороба прогресує лише в певний період часу. Наприклад, навесні, коли дерева цвітуть, розпускаються бутони.
Причини і симптоми
Гайморит — неприємне захворювання, один з різновидів синуситу. Виникнути може у будь-якої людини незалежно від її віку та статі. З’являється хвороба в результаті проникнення і розмноження в гайморових пазухах шкідливих мікробів.
В результаті виникає запальний процес слизової оболонки. Слиз, що утворився в пазухах, не може витікати, поступово перетворюючись в гнійний вміст. Розмноженню мікроорганізмів сприяють різні чинники.
- Порушення перегородки, травми носа і голови.
- Наявність утворень в носі — поліпів і аденоїдів.
- Знесилена імунна система, часті простудні захворювання.
- Алергічні прояви провокують алергічний гайморит
- Наявність карієсу на зубах — часто стає причиною одонтогенного гаймориту.
Сприяють розвитку недуга й недоліковані вірусні захворювання, хронічні недуги дихальних шляхів. Хронічне розмноження грибків здатне привести до появи грибкового гаймориту. Багато людей не можуть відрізнити гайморит від простого нежитю. Однак хвороба має певну симптоматику.
Ознаки:
- Набряклість пазух і всього обличчя
- Сильна закладеність
- Хворобливі відчуття в області очей і перенісся
- Болі в голові
- Підвищена температура
- Гнійні виділення з носа
- Кашель ночами
- Відсутність нюху
- Поганий сон і апетит
Виділяють дві форми гаймориту — гостру і хронічну. При першій симптоми проявляються швидко і інтенсивно. Хронічний гайморит характеризується різкими сплесками хвороби і періодами затишшя.
Народні методи проти гаймориту
Крім медикаментів для лікування гаймориту часто застосовуються народні засоби. Багато ліків легко приготувати в домашніх умовах. Ефект від них не менший, ніж від хімічних засобів. Вибір лікувальних речовин досить великий. Які найефективніші і кращі засоби при гаймориті?
Невеликий шматочок бджолиного воску покласти в місткість з рослинною олією (один стакан). Розтопити на невеликому вогні. Місткість знімають з плити, додають в суміш половину жовтка круто звареного яйця, перемішують, залишають на двадцять хвилин. Зберігають в холодильнику. Перед початком лікування засіб розтоплюють до рідкого стану і застосовують у вигляді крапель.
Прекрасний засіб для лікування гаймориту готують з меду. На водяній бані розтоплюють п’ять великих ложок меду, додають одну ложку рослинної олії. У суміш вливають невелику кількість соку цибулі або часнику.
Змішують сік алое, цибулини, мед або прополіс. У суміш додають одну столову ложку мазі Вишневського. Отриманим засобом змащують ніс або просочують турунди.
Краплі – Народні методи
- Застосування народних засобів у вигляді крапель для лікування гаймориту допомагає прискорити відходження виділень з носа, зменшує набряклість і закладеність.
- Дозволяється капати по парі крапель в кожну ніздрю сік з листя алое. Повторювати тричі на добу.
- Змішують свіжий буряковий і морквяний соки. Капають засіб в період лікування по 2-3 краплі кілька разів на добу.
- З цибулини вичавлюють сік. Чайну ложку рідини перемішують з трьома великими ложками олії обліпихи. Суміш вводять в носові ходи по парі крапель кілька підходів в добу.
Народних засобів подібного виду досить багато, але застосовувати для лікування їх слід акуратно, щоб уникнути несприятливих ефектів.
Мед проти гаймориту
Ця речовина використовується для лікування багатьох захворювань і приготування різноманітних народних засобів. Застосування меду при гаймориті допомагає зміцнити імунну систему, зняти запалення і закладеність, прискорити процес регенерації слизової оболонки.
У склянці води розводять велику ложку меду. Розчин застосовують для промивання носа при гаймориті.
Змішують однакову кількість соку алое і меду. Додають кілька крапельок соку чистотілу. Засіб використовують для лікування у вигляді крапель кілька разів на добу.
Лікування хронічного гаймориту можна виконувати за допомогою чорного чаю з медом. У ємність наливають свіжозаварений чай, додають мед і 15 крапель евкаліптової настойки. Ретельно змішують. Під час лікування капають по дві краплі тричі на день протягом місяця.
Настоянки з трав – Народні методи
На 400 мл окропу беруть по парі ложок ромашки, шавлії та календули. Настоюють приблизно сорок хвилин. Засіб фільтрують і застосовують для промивання носа.
Дві великі ложки звіробою заливають склянкою окропу, залишають настоюватися пару годин. У розчині змочують турунди і вставляють їх у носові ходи. Повторюють лікування до трьох разів на день.
Корінь цикламена натирають на дрібній тертці. Віджимають з кашки сік. На склянку води беруть маленьку ложку соку. Засіб використовують як краплі один раз в день.
Олії проти гаймориту
Народні засоби на основі олій надають не тільки лікувальну, а й зволожуючу дію на роздратовану слизову оболонку. Маслом можна змащувати турунди, які закладаються в носові ходи на певний час.
Кілька крапель олії туї додають в сольовий розчин. Народний засіб застосовують для промивання носових порожнин.
Ватні тампони просочують сумішшю обліпихової і пихтового масла. При лікуванні вставляють в ніс, залишають на 15 хвилин.
Народні методи проти гаймориту допоможуть лише при комплексному лікуванні. Тому обов’язково проконсультуйтеся з лором.