Народні методи проти грипу — це прості засоби, які завжди під рукою. Їх можна легко застосовувати вдома, під час прогулянки та відвідування місць скупчення людей. В осінньо-зимовий період особливо важливо стежити за своїм здоров’ям, оскільки вірус не дрімає і захворіти дуже легко. Тому потрібно убезпечити себе і рідних від небажаних наслідків.

Якщо в родині хтось захворів, найкраще переселити його в окрему кімнату, забезпечити окремим посудом, рушником і чистою марлевою пов’язкою, яка обмежить поширення вірусу квартирою. Систематично робіть вологе прибирання, протираючи всі видимі поверхні. Також є дуже багато цікавих народних способів, як можна вберегти себе від хвороби.
Ефірні олії

Якщо ефірна олія натуральна і її правильно використовують, вона допомагає справлятися з деякими вірусами та бактеріями. Ялівцева олія й олія чайного дерева мають антибактеріальний ефект. Накапайте олію в склянку з гарячою водою і поставте її на водяну баню або просто на батарею в тій кімнаті, де лежить хворий. Також можна використовувати звичайну аромалампу.
Цибуля і часник
Противірусну та антибактеріальну дію надають звичайна цибуля і часник через високий вміст в них фітонцидів. Просто розріжте цибулину або часник, помістіть на тарілку або киньте в теплу воду. Стійкий аромат в кімнаті хворого допоможе знезаразити повітря.
Провітрювання
Регулярно провітрюйте квартиру (кожні півгодини), тому що віруси при холодному повітрі гинуть швидше. Виводьте хворого з кімнати і робіть протяг, щоб очистити кімнату від несвіжого повітря.
Евкаліпт

Закип’ятіть воду у великій каструлі, додайте туди евкаліпт. Зменште вогонь і потримайте воду з відкритою кришкою ще пару хвилин. Такі пасивні інгаляції допоможуть знезаразити повітря, зволожити слизову оболонку і прочистити дихальні шляхи.
Змазування слизової оболонки носа
Для дітей до року можна використовувати оливкову олію, після — вазелін. Після 2 років підійде оксолінова мазь. За допомогою цих засобів утворюється жирова плівка, в якій вірус затримується і не потрапляє на слизову.
Зволоження
Для лікування і профілактики хвороб важливо, щоб носогорло не пересихало. Слизова може допомогти затримати вірус, тільки якщо буде зволожена. Для цього існують спеціальні девайси, які регулюють рівень зволоженості повітря. Для носа використовуйте розчини з морською сіллю. Також пийте багато рідини: води, чаю, трав’яних напоїв або морсів.
Годування

Якщо ви мама, яка годує, не переставайте годувати малюка, тому що грудне молоко — потужний імунний засіб. З ним дитина отримує антитіла. Головна умова для матері — бути в пов’язці й не цілувати дитину.
Прогулянки
Свіже повітря і рух просто необхідні, щоб захисні сили організму були готові боротися з вірусом. Виходьте на вулицю два рази в день. Це допоможе налагодити обмін речовин, що забезпечує імунітет.
Вітаміни
З фруктами та овочами можете отримати потрібні речовини для зміцнення організму. Тому в раціоні ці продукти просто необхідні. Крім вітамінів, в них міститься клітковина, що сприятливо впливає на роботу кишківника, від якої залежить імунітет.
Бджолине маточне молочко

Бджолине молочко — це клейка речовина, в якій є безліч активних компонентів: вітаміни, незамінні амінокислоти, білки, ферменти й гормони. Молочко допомагає при болях в горлі й нежиті. Його вживають вранці натщесерце, розсмоктуючи під язиком.
Щоб залишатися здоровим протягом усього року, потрібно дуже постаратися. Однак, навіть якщо захворіли, не турбуйтеся — народні методи проти грипу допоможуть. Ці прості засоби, які завжди під рукою, допоможуть провести комплекс заходів у боротьбі проти грипу. Однак, не варто забувати, що народні способи не скасовують виклик доктора і лікування під наглядом фахівця. Будьте здорові!