Ще наші пращури використовували народні рецепти з материнкою для лікування застуди та кашлю. Моя прабабуся говорила, що чай з материнкою — єдиний шанс оновити легені й прогнати кашель, коли я починала бухикати без перестанку.

Сушену і свіжу материнку для лікування використовують уже протягом тисячоліть. Про її корисні властивості знають, мабуть, всі. Але під час хвороби все більше люди звертаються до хімічних медикаментозних препаратів, які можна придбати у будь-якій аптеці. Забуваючи при цьому, що лікуватися краще тим, що подарувала нам природа.

фото liktravy.ua

Зокрема, чай з материнки можна вживати замість звичайного чорного чи зеленого. Як колись це робили наша дідусі й бабусі, які не знали, що таке аптеки та лікарні. Адже ця лікарська трава — це природний антиоксидант, має протизапальні властивості та навіть запобігає онкозахворюванням.

Крім того, ця трава дуже поживна. Бо містить такі вітаміни — А, С, Е і К. А ще залізо, магній, марганець, велику кількість клітковини, ніацин та каротиноїди, зеаксантин, криптоксантин та лютеїн. Цей склад може збалансувати навіть гормональний фон людини.

Для лікування використовують свіжу траву або сушену. Навчилися виготовляти навіть олії та пігулки — для зручності.

Найпоширеніший і найпростіший спосіб її застосування — це чай. Готуються такі ліки просто — дві столових ложки трави залити окропом, трохи настояти та можна насолоджуватися приємним ароматом запашного напою.

фото proexpress.com.ua

Олію материнки використовують для зовнішнього застосування. Наприклад, на місця, уражені інфекціями чи грибками, нанести цей препарат, трохи розвівши його з водою.

У материнці міститься карвакрол, який вчені називають “вбивцею” ракових пухлин та бактерій.

Вилікувати задуху, хворі суглоби, кашель і застуду, лупу, систему травлення, вгамувати зубний, вушний або головний біль, акне, алергічні висипи, хронічну втому, печію, серцево-судинні захворювання, полегшити менструальні спазми теж допоможе це чарівне зілля.

Рецепт чаю для лікування кашлю, застуди, інфекції, синуситу, бронхіту, астми та ревматизму

фото zavarka.life
  • сушена материнка — 4-6 столових ложок
  • вода — 2-3 чашки
  • лимон і мед — для смаку

Спочатку кип’ятимо необхідну кількість води, додаємо туди материнку. І ще кип’ятимо 4 хвилини. Коли вихолоне, додати мед і лимон. Пити цей напій протягом дня.

Такий чудо-засіб — це шанс оновити легені й прогнати кашель за допомогою чарівного зілля. Використовуйте народні рецепти з материнкою для профілактики та лікування. Але не забувайте, що це не панацея від усіх хвороб. Тому з візитом до лікаря не зволікайте. Будьте здорові!