Наша печінка розрахована на 600 років, а ми вбиваємо її за 60 – приголомшливі висновки вчених

213

Багато світил науки сходяться на думці, що наша печінка розрахована, щонайменше, на 600 років безперебійної роботи. А нам її ледве-ледве вистачає на 60… Причин, що руйнують нашу печінку, існує досить багато.

Основний і найважливіший фактор, що її ушкоджує – споживання надмірної кількості тваринних жирів й велике білкове навантаження.

Як часто в наш час зустрічаються проблеми з печінкою?

фото yandex.net

Відповідно до даних досліджень, частота виявлення жирового гепатозу печінки останніми роками значно зросла, особливо в жінок. За авторитетними оцінками, число людей, які страждають на хвороби печінки, становить близько 25-28% населення планети. Причому, до 16% – в осіб молодого і юного віку.

У країнах СНД захворюваність жировим ураженням печінки знаходиться на небезпечному рівні й складає приблизно 27%.У США жирна печінка зустрічається у 32% населення, а в Ізраїлі майже у 50% населення!

Якщо ігнорувати жирну печінку й далі залишатися на звичному, зручному, традиційному харчуванні, то така непрощенна недбалість неминуче призведе до розвитку цирозу печінки.

Чим і як в домашніх умовах лікувати жирову хворобу печінки?

фото yandex.net

Найважливішу роль в лікуванні жирового гепатозу займає спеціальна дієта з пониженим вмістом холестерину й строгим обмеженням споживання ряду шкідливих для печінки харчів.

Як пошкоджує печінку жирна і високобілкова їжа?

фото uaeu.top

Їжа потрапляє в шлунок, а потім у товстий кишківник. У кишківнику їжа розщеплюється й перетравлюється. Далі, кровотік несе всі поживні речовини по кровоносних шляхах через печінку. Сюди ж у печінку потрапляє і надлишок отриманих з важкою їжею тваринних жирів.

Проходячи крізь наш фільтр – печінку, цей надлишок жирів тваринного походження накопичується в клітинах печінки й надає їм негативну дію.

Все це холестеринове сміття, накопичуючись у великій кількості, постійно руйнує клітини печінки. Коли перенасичення жирами вже не може як слід нейтралізуватися печінкою, холестеринове сміття безперешкодно розноситься до решти життєво важливих органів.

Відкладення жирів й холестеринових бляшок на кровоносних судинах й капілярах призводить до розвитку склерозу судин. А надалі, все це провокує інсульти, інфаркти та ішемічну хворобу серця.

Відкладення холестерину й надлишку жирів також пошкоджує підшлункову залозу, що призводить до розвитку цукрового діабету – ще одного бича сучасності.

Як же розв’язати проблему?

фото cloud.prezentacii.org

По-перше, треба попрощатися з жирною м’ясною та молочною їжею. По-друге, треба подружитися з рослинами, рятівниками печінки. Це – артишок, гарбуз, топінамбур, салат й розторопша. Морква, буряк й капуста стимулюють виділення жовчі, тому теж дуже корисні для печінки.

Фрукти також корисні для печінки (крім груш). Отже, просте розв’язання складної проблеми багатьох хвороб печінки є. Це уважне ставлення до свого раціону. І обов’язкове вживання сирих, натуральних овочів і фруктів.

фото med157.ru

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.

Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем