Наука може нарешті дізнатися, чому комарі з’їдають деяких людей живцем

508

Як природа може зіпсувати літній день. 

Для декого вихід на вулицю в теплу погоду може стати стресом. Сидячи у внутрішньому дворику і займаючись своїми справами, вони, здається, приваблюють комарів зі швидкістю, яка набагато випереджає швидкість людей, що сидять поруч. Навіть репелент від комах може не врятувати цих нещасних від укусів.

01gftxdzn4njs99ddsmd.jpg

Що ж перетворює людей на “комарині буфети”? Наука, можливо, нарешті дізнається.

Згідно з новим дослідженням вчених з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку, опублікованим в журналі Cell комарів приваблюють люди з високим вмістом карбонових кислот на шкірі. Ця сполука виробляється в шкірному салі — маслянистій речовині, що виділяється сальними залозами в шкірі. Якщо у людини високий рівень карбонових кислот, комарі, схоже, здатні його виявити, і таким чином притягуються до своєї мети, як свині до трюфеля.

Як вчені це з’ясували? Вони взяли зразки шкірних виділень людини, одягнувши на руку нейлонову панчоху, а потім розрізали матеріал на зразки. Потім зразки помістили в коробку і випустили туди комарів. Комахи (Aedes aegypti) знову і знову обирали зразки з високим вмістом карбонових кислот.

Хоча людина може виявити карбонову кислоту — у високих концентраціях вона може пахнути як брудні ноги — комарі унікально чутливі до неї. Ніщо з того, що робили учасники дослідження, від зміни засобів гігієни до прийняття душу, не змінило їхньої привабливості. Лише одна людина з високим вмістом карбонових кислот не зацікавила комарів, що може свідчити про те, що деякі люди також можуть володіти природним репелентом, хоча це не було метою дослідження.

Можливо, прийняття душу безпосередньо перед виходом на вулицю може зробити людину менш апетитною для комарів, але вчені кажуть, що карбонові кислоти можуть бути лише одним з компонентів, які роблять людину смачною для комарів. Виділення цього компонента, однак, може призвести до створення більш ефективних засобів від комарів у майбутньому.

Поділіться коментарем