Не женись за щастям і не бійся самотності: три життєві мудрості від довгожителя

2093

Сьогодні я хотів би розповісти про надзвичайно мудрого довгожителі з глибинки, Петра Олексійовича Коваленка (94 роки), який попри самотній спосіб життя зумів зберегти ясний розум і донести дуже важливі думки, які сформулював за життя. Думками Петра з недавнього інтерв’ю я хотів би поділитися і з вами.

Не намагайся наздогнати щастя ✔️

Щастя: що це таке? Заможний скаже, що щастя — це тепла квартира і домашня їжа; хворий скаже, що щастя — це здоров’я; сім’я, яка намагається зачати дитину протягом довгих років, скаже, що справжнє щастя — це сльози на очах, коли бачиш позитивний тест на вагітність. Щастя для кожного своє, але зла іронія в тому, що люди вважають, ніби знайдуть щастя тоді, коли отримають те, чого вони не мають зараз. За словами Петра Олексійовича саме тому люди завжди нещасні: «Людина не дорожить тим, що має, вона дивиться на те, чого в неї нема і каже собі: «От було б у мене це, я був би щасливий…» — і так все життя, завжди чогось знаходить».

«Варто людині отримати те, чого вона бажала все життя, як життя швидко повертається в колишнє русло: радість стихає, людина розуміє, що хочеться чогось іще, що чогось не вистачає. Дай людині земну кулю у володіння і вона буде щасливою рівно один день. На ранок вона забуде про все і забажає місяць». «Людина сама робить себе нещасною. Думає: ось була б у мене більша зарплатня, та квартира ширша, ось загоїлися б… А зараз, тьху!» Людина знецінює своє нинішнє життя, ставить його у слабку позицію. Петро каже: «Істинне щастя — вміти насолоджуватися тим, що є зараз, і цінувати це. Нещасною людину роблять думки про своє життя і мир, а не навколишні обставини». Це не означає, що потрібно перестати чогось бажати та чогось прагнути, це означає, що насамперед щастя потрібно знаходити в нинішньому моменті, не знецінювати його.

Не боятися самотності ✔️

«Як людина почувається від того, коли має проблеми, вирішення яких вона перекладає на людей, яких немає поруч». Люди часто думають, що зустрівши кохання свого життя, воно стане казкою. Проходить рік, два, десять — і життя приймає колишнє русло: проблем стільки ж, а радісні моменти не ллються рікою. Знайти хорошого друга, другу половинку, та хоч хорошого сусіда — це здорово, але: «Людина потрапляє у пастку, коли ставить своє щастя в залежність від наявності іншої людини». Самотність не таке вже й рідке явище: «Коли ви самотні, ви думаєте, що всі люди навколо кружляють у партнерському танці, де один підтримує іншого і робить життя кращим, а другий намагається ще сильніше, вони щасливі, а ви — ні».

Насправді одиноких людей величезна кількість, і якщо хтось має сто друзів або одружений, це не означає, що він не почувається самотньо. «Людина, яка знаходить спокій у тиші, єдина зі своїми думками, не може бути самотньою, але досягти цього неможливо, якщо вважати себе неповноцінною без уваги». Людина повноцінна сама собою, і якщо вона щаслива як самостійна одиниця, вона притягне до себе щасливу і повноцінну людину. Але якщо людина хоче вгамувати свою самотність і нудьгу в чиїйсь увазі, згодом вона відчує ще більшу самотність: «Найстрашніше — це зрозуміти, що ти самотній, коли довкола стільки людей».

Не звертати уваги на інших людей ✔️

«Уміння не зважати на інших людей — одне з найцінніших у моєму житті». Що означає не звертати уваги на інших людей? «Не звертати увагу на інших людей — це не означає закритися від усіх і не звертати свого погляду на того, кому потрібна допомога або на своїх друзів. Вміння не звертати увагу на людей — це не давати їм владу над собою та своїм настроєм». Люди залежні від інших, вони буквально віддають свою самооцінку і настрій в руки будь-кого — від водія таксі до родичів: «Якщо хтось скаже про мене в негативному контексті, навіть якщо це справжня дрібниця, я думатиму про це, переживатиму і накручуватиму себе», — ніби каже внутрішнє «я» людини.

«У корені невірно віддавати свою самооцінку в руки інших людей. Доросла людина сама повинна вибирати, як їй реагувати та почуватися. Здебільшого це означає не реагувати й не звертати уваги на будь-які випади зовсім». Цьому не можна навчитися за один день, але з кожним разом виходитиме все краще: «Настрій сучасної людини схожий на перекотиполе: куди вітер подіє — туди й він. Щойно людина відчує, що її настрій та самооцінка не зрушили ні на йоту, попри думку інших людей, вона відчує свою силу». Щоб інші не керували вами, ви повинні керувати собою.

Поділіться коментарем