Дуже часто в повсякденній суєті ми помічаємо, що з нами щось не так, але не надаємо цьому значення. Хоча це цілком можуть бути непомітні ознаки дисфункції щитоподібної залози. Тому, не розслабляємося і стежимо за своїм станом. Щитоподібна залоза — це малений орган, розташований в передній частині шиї, прямо під адамовим яблуком. Він невеликий, але дуже важливий. І якщо в ньому відбувається збій, то це неодмінно позначається на самопочутті та роботі всього організму.

Зайва вага або швидка втрата ваги
Гіпотиреоз зустрічається у 19 жінок з 1000 і 1 чоловіка з 1000. Це ендокринне захворювання, при якому щитоподібна залоза виробляє недостатню кількість гормонів і це приводить до уповільнення обміну речовин. Доволі часто жінка випробовує всі методи схуднення, але вага залишається незмінною. Це може вказувати на захворювання щитоподібної залози.
Гіпертиреоз (тиреотоксикоз) — клінічний синдром, спричинений підвищенням гормональної активності щитоподібної залози. Він характеризується надлишковою продукцією тиреоїдних гормонів — Т3 і Т4. Гіпертиреоз характеризується зміною метаболізму і прискоренням основного обміну, наприклад, зниження ваги при підвищеному апетиті.
При первинній стадії захворювання зовнішність може зміниться в кращу сторону, жінка худне і в неї зменшується жирність шкірних покривів. Якщо ви помітили такі ознаки, але при цьому спеціально нічого не робили, не поспішайте радіти. Це привід звернутися до ендокринолога.
Втома

Втому можуть викликати різні причини. Але якщо вона викликана проблемою з щитоподібною залозою — важко залишатися бадьорим і енергійним весь день. Навіть якщо після повноцінного 8 годинного сну ви відчуваєте млявість, деяку загальмованість, і так з дня в день — все це привід перевірити щитоподібну залізу.
Депресія, неспокій

Часто такий стан плаксивості, дратівливості, нервозності ми вважаємо за прояви втоми та виснаження. Але справа може бути набагато серйозніше. Гіпотиреоз може викликати депресію, а гіпертиреоз — панічні атаки та тривожність.
Постійне відчуття холоду або спеки
Люди з дисфункцією щитоподібної залози часто помічають, що їх реакції на температуру не відповідають чужим відчуттям. У людей з гіпотиреозом відчувається дивний холод, а у людей з гіпертиреозом часто виникає відчуття того, що навколо дуже жарко.
Сухість волосся і шкіри

Випадання волосся і щитоподібна залоза тісно пов’язані через зміни гормонального фону. Крім того, на проблеми з щитоподібною залозою вказує і той факт, що волосся раптом стали ламкими, грубими та тонкими.
Суха шкіра також один із симптомів патологій щитоподібної залози. Річ у тому, що неправильна робота щитоподібної залози та її хвороби провокують збій обмінних процесів в шкірному покриві.
Дискомфорт і збільшення шиї
Якщо робота щитоподібної залози порушена, то вона запалюється і збільшується в розмірі. Людина при цьому відчуває такі речи, як біль в гортані, набряки в області шиї, хриплість в голосі.
Проблеми з ШКТ

Розлади травлення — запор або пронос також ознаки дисфункції щитоподібної залози. Гормони впливають на моторику ШКТ. Гіпертиреоз призводить до діареї, а гіпотиреоз може стати причиною запорів.
Менструальні проблеми та зниження лібідо
Зміна регулярного циклу — серйозний привід звернутися до гінеколога. Гормони щитоподібної залози впливають на жіночу репродуктивну функцію. У жінок дефіцит тиреоїдних гормонів може викликати надмірно рясні та часті менструації.
Відомо, що гормони та секс тісно пов’язані один з одним. Це відноситься і до гормонів, які виробляє щитоподібна залоза. Збій в роботі щитоподібної залози може викликати зниження статевого потягу.
Люди часто не сприймають ці ознаки серйозно, списують на завантаженість і перевтому. Але проблеми можуть виявитися набагато складніше. Якщо ви виявили у себе деякі з описуваних вище симптомів, знайте, що це цілком можуть бути непомітні ознаки дисфункції щитоподібної залози. Тому, уважно стежимо за своїм станом і при найменших сумнівах, звертаємося за порадою до фахівця.