Більшість людей сьогодні просто не уявляють свого життя без смартфона. Хоча переваги цього пристрою не викликають сумнівів, він має і серйозні недоліки.
Хвороба 21-го століття
Номофобія (скорочена форма від no-mobile-phone-phobia) — це нова цивілізаційна хвороба. Люди, які страждають на неї, відчувають страх і тривогу, коли вони позбавлені телефонів і можливості користуватися всіма їхніми функціями.
Страх втратити зв’язок
Номофобія спричиняє великий душевний дискомфорт. Люди, які борються з цим станом, починають відчувати страх щоразу, коли їхнього телефону немає в полі зору або навіть під рукою. Розрядженого акумулятора, відсутності зв’язку або доступу до інтернету достатньо, щоб викликати напад паніки. Цей стан впливає на людей, які залежні від своїх смартфонів, і в результаті перешкоджає багатьом звичайним повсякденним справам.
Ось найпоширеніші симптоми номофобії:
– нудота;
– тремтіння;
– тремтіння рук;
– біль у грудях;
– підвищена тривожність;
– головний біль і запаморочення;
– перепади настрою;
– напади люті та агресії;
– посилене серцебиття.
Постійно на зв’язку
Люди, які страждають на номофобію, бояться втратити контакт зі своїми друзями та рештою світу. Сама думка про те, що вони будуть відключені від інтернету, сковує їх. Цей стан може погіршити їхні стосунки з друзями та родиною і, очевидно, вплинути на їхнє професійне життя.
Люди, які відчувають номофобію:
– постійно перевіряють рівень заряду батареї;
– користуються телефоном навіть тоді, коли це недоречно;
– беруть свої смартфони з собою всюди, куди б вони не пішли, включаючи туалети;
– мають велику потребу постійно бути на зв’язку з усіма своїми друзями;
– агресивно реагують, навіть якщо хтось пропонує їм прибрати телефон.
Термін “номофобія” вперше був використаний 2008 року, але він досі офіційно не вважається медичним розладом. Наразі це лише спроба визначити фобію, яка вже присутня в суспільстві.