Образа на матір — загроза щастю та здоров’ю

238

Стосунки з матір’ю — це фундаментальна основа ваших стосунків із зовнішнім світом, ставлення до себе та до інших. Якщо ваші стосунки з матір’ю були складними, важко уявити, що життя і контакт з іншими людьми, через який ви реалізуєте свій потенціал, втілюєте в життя ваші мрії, буде легким.

Обида на мать - угроза счастью и здоровью

Я не збираюся “примушувати” читача повертатися в минуле, перебираючи спогади, емоції, оживляти події давно минулих днів, пов’язані з мамою, тим паче, що це абсолютно не потрібно! Усі емоції, пов’язані з вашою матір’ю, усе ваше ставлення до неї та її ставлення до вас, ви, так чи інакше, на “задньому плані, фоново”, щодня, переживаєте в контакті з іншими людьми, скажу більше, в контакті із зовнішнім світом, загалом, як ваше ставлення до життя і відчуття того, як зовнішній світ “ставиться” до вас.

Образа на маму

Так, стосунки з вашою матір’ю — це фундаментальна основа ваших стосунків із зовнішнім світом, ставлення до себе і до інших! Якщо ваші стосунки з матір’ю були складними, важко уявити, що життя і контакт з іншими людьми, через який ви реалізуєте свій потенціал, втілюєте в життя ваші мрії, буде легким. Він буде ускладнений важкими емоціями, обтяжливими почуттями тривоги, образи, злості, провини, неповноцінності…

Якщо ваша мати з якихось своїх причин не змогла любити вас безумовно, бачити у вас красу, захоплюватися вами за фактом вашого буття, а не за досягнення й слухняність, відкидала вашу любов, карала вас тим, що позбавляла своєї любові, емоційно усуваючись, проявляла щодо вас психологічне, фізичне насильство, вам може бути вкрай непросто створювати й підтримувати гармонійні стосунки з людьми, відчувати зовнішній світ як свій дім, відчувати свою силу міняти, будувати своє життя, бачити в собі й в інших красу.

Ви можете бути дуже невпевненою, тривожною людиною з важкими взаємовідносинами, можете сильно втомлюватися при контакті з іншими людьми, пригнічувати свою агресію, мучачи себе аутоагресією, можете бути схильними втілювати свій добробут лише в уяві, а в реальності задовольнятися нещасливими особистими стосунками та працювати на роботі, від якої вас нудить, оскільки в глибині душі ви “зберігаєте” послання своєї матері, яке вона несвідомо передала вам як глибинну установку: “Ти не гідний щастя і любові, багатство і краса цього світу не для тебе!”.

Одного разу, коли ваші ресурси виснажаться, ваші психологічні захисти ослабнуть або перестануть діяти, ви можете зіткнутися з глибокою душевною кризою, в якій гостро переживатимете жалість до себе, глибоку образу, злість і навіть ненависть до своєї матері, аж до побажання їй смерті.

Обида на мать - угроза счастью и здоровью

Так, таке трапляється досить часто, але про це не заведено говорити. Важливо зрозуміти, що всі почуття, які ви переживаєте, особливо сильні почуття — ваші, і ви маєте повне право їх відчувати, на те у вас є всі причини.

Але, оскільки це дуже важкі, потужні, навіть руйнівні почуття, добре, якщо ви це робитимете у супроводі, за підтримки зацікавленої у вашому добробуті людини, — психолога або психотерапевта. Тоді разом ви зможете прожити їх максимально нешкідливо, висловити їх, глибше зрозуміти себе і свою матір, “з’ясувати з нею стосунки” у форматі уявного діалогу і зрозуміти, що в її ставленні до вас був не злий намір, а тільки власна безпорадність і “душевна деформація”, з якою вона не змогла впоратися.

І тоді ви зможете трансформувати своє ставлення до себе, “перетворивши” аутоагресію на глибоке прийняття, на відчуття своєї безсумнівної цінності, змінивши свої стосунки з іншими людьми, а почуття ненависті до матері, яке змушує вас несвідомо сприймати зовнішній світ як вороже похмуре місце, — на глибоке, неінтелектуальне, справжнє прощення дорослої, сильної, гарної, духовно зрілої людини, і, можливо, вперше відкриєте для себе “інший” зовнішній світ, як життя, яке вам нескінченно радіє, як свій дім, в якому більше немає тривоги, болю і ненависті.

Автор: Олег Кононенко

Поділіться коментарем