Олія льону і насіння — правила прийому для схуднення та оздоровлення

5998
— правила прийому для схуднення та оздоровлення

Відомо, що олія льону і насіння дуже корисні для організму людини. Але треба знати правила прийому для схуднення та оздоровлення, щоб отримати максимально позитивний результат. Ще у Стародавньому Єгипті насіння льону використовували у кулінарії та медицині. Оскільки льон містить багато клітковини та клейковини, його використовували, як проносне.

Олія льону та його насіння — це джерело альфа-ліноленової кислоти, омега-3 жирних кислот. Ці компоненти допомагають налагодити роботу серцево-судинної системи, травної системи. А також розв’язати проблеми з суглобами та кістками, які запалилися.

фото wikimedia.org

Вчені говорять, що олія льону запобігає багатьом захворюванням та допомагає зміцнити загальне самопочуття людини. До речі, на цій олії можна готувати всі продукти так само, як і на олії з соняшника.

Якщо до свого раціону додати олію з льону, можна знизити рівень поганого холестерину. А також люди, які вживають цей продукт, можуть знизити ризик захворювання серцево-судинної системи, інсульту чи інфаркту. Це обумовлено тим, що у льоні міститься багато омега-3 жирних кислот.

Дієта на основі продуктів, що містять омега-3 жирні кислоти (як льон) допоможе нормалізувати артеріальний тиск.

фото lifehacker.ru

Користь льону криється в його складі. Він містить розчинні та нерозчинні волокна, білки, жирні кислоти (АЛК), лігнано (фітоестрогени).

Вчені доводять, що льон можна використовувати для профілактики онкозахворювань. Бо в ньому містяться фітоестрогени, що мають дію естрогену.

Зберігати насіння льону краще в холодному місці. Наприклад, в холодильнику. До того ж, цілі зернятка. Якщо ж їх змолоти, то відразу треба використати. Інакше вони втратять свої лікувальні властивості.

Додавати льон можна в раціон як дорослих, так і дітей. Для дітвори — це відмінна харчова добавка до їжі, щоб відновити баланс жирних кислот.

Дорослі можуть приймати льон вранці на голодний шлунок разом з йогуртом чи сиром. І при цьому — врегулювати свій водний баланс.

Цінні поради, як приймати та, кому можна вживати льон та олію з нього

фото news.rambler.ru
  • Насіння має бути свіжим, а олія — холодного віджиму.
  • Вживати можна лише стигле сухе насіння. Інакше можна отруїтися.
  • Якщо маєте захворювання сітківки ока, то льон — протипоказаний.
  • Оскільки у насінні міститься багато естрогенів, то жінкам варто проконсультуватися з лікарем. Особливо, якщо є онкозахворювання грудей, матки або яєчників.
  • Це ж стосується і жінок при надії та тих, хто годує груддю.
  • І чоловіки, які хворіють на рак простати, теж повинні порадитися з лікарем.
  • Якщо є проблеми з непрохідністю кишківника, то від льону краще відмовитися. Бо велика кількість клітковини, що міститься в насінні, може ситуацію ще більше погіршити.
  • Під час вживання льону, пийте багато води, щоб не було запорів.

Насіння льону можна використовувати й в комплексі з іншими продуктами для лікування богатьох захворювань. Але тільки під наглядом лікаря. А також, якщо жінка приймає протизаплідні засоби. Бо насіння льону може змінити рівень гормону і відповідно — дію контрацептивів.

Олія льону і насіння дуже корисні для людини. Але треба знати правила прийому для схуднення та оздоровлення, щоб не нашкодити своєму організму. Тому обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Поділіться коментарем