Цукор – хитрий ворог, який у великій кількості непомітно проникає в харчування багатьох людей. Спершу хочеться додати до чаю пару ложок, потім – з’їсти батончик або печиво, а за переглядом фільму випити ще і солодку газовану воду.
Так, самі того не помічаючи, протягом дня люди споживають набагато більше цукру, ніж варто було б. У чому ж його шкода і як навчитися їсти його менше?
У чому шкода цукру?
- Сприяє набору зайвої ваги.
- Збільшує ризик серцево-судинних захворювань.
- Може призвести до жирового гепатозу печінки.
- Дає відразу багато енергії, що надалі призводить до виснаження організму – до втоми. Також є ризик розвитку депресії.
- Прискорює процес старіння.
- Збільшує ризик розвитку цукрового діабету.
- Шкодить здоров’ю шкіри, може сприяти появі шкірних висипань.
- Збільшує ризик захворювання деяких типів раку.
Як навчитися їсти менше цукру?

Потрібно чітко усвідомити, в яких продуктах і напоях присутній цукор, щоб працювати над скороченням їх у своєму раціоні. Пропонуємо кілька правил, які допоможуть скоротити споживання цукру.
1. Скоротіть вживання напоїв з цукром
По-перше, чай і каву можна пити без цукру або класти його менше. По-друге, пам’ятайте, що в соках та рідких йогуртах з магазину цукру теж чимало, тому дозуйте. По-третє, мінімізуйте вживання газованих солодких напоїв, в них дуже багато цукру!
2. Висипайтеся

Мало хто знає, але після недоліку сну, організм потребує підбадьорити його солодкими смаколиками. Таким чином він намагається поповнити енергію.
3. Не ходіть за покупками голодними
Це правило багато хто чув. Але в контексті цукру це означає наступне: якщо ви прийшли до магазину голодними, значить, вам буде хотітися більше смакоти, в тому числі солодкої.
4. Не снідайте солодким!

Так, сухі сніданки буквально просять купити їх і залити йогуртом, але вам потрібно навчитися говорити їм тверде “ні”, тому що в них лякає доза цукру! Вона хай і швидко дарує вам приплив бадьорості, але також швидко його і знижує. А ось сніданки з високим вмістом білка і клітковини допоможуть відчувати себе ситими і бадьорими до обіду.
5. Читайте етикетки
Часто цукор виявляється навіть там, де ви його зовсім не чекаєте, наприклад, в томатному соусі з магазину.
6. Не купуйте десерти

Сумно, складно, але можливо! Не варто день у день балувати себе різними десертами: сьогодні – солодкий йогурт, завтра – батончик, післязавтра – газована вода, а то і все разом. Навчіться говорити “ні” цим примхам. Краще купити фруктів.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман