Підшлункова залоза одночасно виконує в організмі дві важливі функції: травлення й вироблення гормонів. Цей орган синтезує ферменти, які беруть участь у травленні та виробляє гормони, які контролюють обмінні процеси. Також, підшлункова залоза синтезує інсулін, який допомагає вуглеводному обміну.
Якщо цей орган не виконує свою роботу належним чином, з’являється ризик розвитку багатьох хвороб.
Лікування захворювань підшлункової залози поєднується з дієтою. Які продукти слід включати до раціону пацієнта? Ось що рекомендують працівники, які довго працюють у мережах продуктових супермаркетів та спостерігають за товарами, які купляють здорові клієнти.
Рятівне меню для підшлункової
1. Броколі
Апігенін, що входить до складу цієї капусти, захищає тканини підшлункової залози від несприятливих впливів. Щоб зберегти в броколі найвищий відсоток цінних поживних речовин, капусту потрібно їсти сирою або готувати її в пароварці.
2. Йогурт
Цей ферментований молочний продукт містить цінні пробіотики, які зміцнюють імунітет й оптимізують роботу всього травного тракту.
3. Гарбуз
Цей продукт має цінну властивість нейтралізувати соляну кислоту. Крім того, гарбуз містить каротин, калій, комплекс вітамінів групи B, магній, мідь, залізо й пептиди. Цей овоч просто ідеальний для дієти при панкреатиті.
4. Солодка картопля – батат
Цей овоч навіть своєю формою нагадує підшлункову. Батат захищає її, забезпечуючи повільне надходження цукру до крові та знімаючи надмірне навантаження на травну систему.
5. Топінамбур
Вживання топінамбура допомагає нормалізувати обмінні процеси й зняти запалення підшлункової. Сік кореня успішно запобігає прогресуванню діабету і є супутнім засобом запобігання атеросклерозу.
6. Чорниця
Особливо корисна ця ягода людям з цукровим діабетом. Чай з листя рослини й самі ягоди знижують рівень цукру в крові та оптимізують роботу підшлункової залози.
Використовуючи чорницю як допоміжний засіб, можна зняти запальні процеси в підшлунковій залозі, очистити печінку й сприяти секреції жовчі.
7. Гречка
При проблемах з підшлунковою залозою лікарі рекомендують знизити споживання вуглеводів, тому страви з гречки будуть дуже корисні. Крім того, гречка багата на клітковину, яка покращує травлення, очищає кишківник і виводить з організму токсичні сполуки.
Гречка дозволена з п’ятого дня після початку дієти при панкреатиті, коли больові симптоми вже позаду. З крупи потрібно готувати м’яку кашу. Цю страву потрібно вживати без солі, цукру та олії.
8. Червоний виноград
Це відмінне джерело антиоксиданту, який звільняє клітини від вільних радикалів. Червоний виноград сприяє зміцненню кровоносних судин і зменшує запалення.
9. Корінь лакриці
Цей корінь діє як сильний протизапальний засіб, знімаючи біль й набряк при панкреатиті.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман