Оцет обов’язковий під час кожного прання. Дізнайтесь чому

130

У сучасному світі часто говорять про небезпеку використання пральних порошків. Більшість продуктів містять отруйні речовини, що сприяють активації алергену, подразненню шкіри та, навіть, розладам організму.

Щоб уберегти себе та свою сім’ю від таких проблем, для прання слід використовувати звичайний оцет. Він не тільки справляється з плямами, але і не завдає шкоди вашому здоров’ю.

Оцет для прання

Багато хто може скептично ставитися до оцту та недооцінити бажання його вживати. Читайте про переваги нижче — і ви неодмінно передумаєте.

1. Допомагає зберегти колір предметів

Завдяки своєму складу, оцет відмінно розчиняє мильні та порошкові відкладення, запобігаючи таким чином вицвітання тканин. Ось чому вам більше не доведеться викидати предмети лише тому, що вони змінили колір.

2. Замінює пом’якшувач тканин

Оцет пом’якшує одяг краще, ніж більшість пом’якшувачів. Це особливо актуально при пранні постільної білизни та рушників, які з часом стають занадто грубими у використанні.

3. Надає антистатичний ефект

Забудьте про антистатик! Завдяки оцту, доданому під час прання, ваші сукні та светри більше не будуть електричними.

4. Повертає колишню білизну елементів

Пожовклі сорочки та сірі рушники можна та потрібно повернути до нормального стану. Для цього їх досить випрати в пральній машині, просто додавши оцет — його кислота відмінно руйнує молекули старої бруду.

5. Видаляє плями

Відтепер про дорогі засоби для видалення плям можна забути назавжди, адже вистачить оцту, особливо якщо змішати його з харчовою содою.

6. Видаляє бруд та неприємні запахи

Оцет допоможе видалити всі неприємні запахи — просто додайте оцет до машини перед пранням.

7. Захищає від фарбування тканин

З оцтом нема потреби боятися покласти до пральної машини одночасно червону сорочку та білі штани. Перед пранням просто змочіть одяг в оцті.

8. Запобігає накопиченню вапняного нальоту

Оцет корисний для пральної машини. Він захищає його від цвілі, нальоту, неприємного запаху та шкідливих бактерій.

Скільки та куди налити оцту?

Залежно від причини застосування та бажаного результату доза може становити 200 або 100 мл.

Менші кількості використовуються, коли оцет діє як пом’якшувальний, антистатичний чи відбілювальний засіб. Крім того, 100 мл буде достатньо для пожвавлення кольору чи видалення неприємних запахів. У цьому випадку додайте оцет у відділення для пом’якшувача.

Щоб видалити плями, захистіть пральну машину та видаліть особливо неприємні запахи, додайте 200 мл оцту. У цьому випадку продукт потрібно залити до відсіку для порошку.

Коли не потрібно використовувати оцет?

Варто відмовитися від використання оцту, коли ви збираєтеся прати шовк — він дуже чутливий до кислот. Це також стосується шкіряних виробів, мережива, атласу, оксамиту та шифону — вони не переносять оцтову кислоту і після прання просто стануть непридатними для використання.

Лише один інструмент вирішить багато проблем, що тривалий час хвилювали вас. Крім миття, оцет можна використовувати для розв’язання побутових проблем. Загалом, це один з найбільш універсальних продуктів на вашій кухні.

Поділіться коментарем